VVC obmedzovac na 5700RPM

pantalone2
Příspěvky: 40
Registrován: čtv srp 24, 2017 18:36

Re: VVC obmedzovac na 5700RPM

Příspěvek od pantalone2 » čtv kvě 19, 2022 13:36

Caute. Nebudem zakladat furt nove vlakna ohladom toho isteho auta a uz je tu na fore zname prave tymto problemom a nedavno aj tym uvolnenym senzorom klukovky.

Najprv zacnem pozitivnym a to recenziou. Tuto jar bola spravena generalka hydragasov lenhamom a musim povedat, ze to auto je uplne ine. Od tvrdej hrozy k najpohodlnejsiemu autu v rodine. Zehli nerovnosti a najma nema ziadne razy do karoserie od pruzenia. Pritom je auto stabilne a aj ked mi prislo zo zaciatku docela hupave, stacilo trochu prehustit pneu a zlepsilo sa to. Co sa tyka stability, vcera som ho zobral na dialnicu v AT a bez problemov slo 170km/h so strechou dole a bocnym vetrom. Jedine male minus je vyzor, kde je auto o poznanie vyssie nez som bol zvyknuty, ale aspon sa nemusim bat kazdeho spomalovaca a kolajov na ceste.

A teraz k tomu horsiemu. Ako som sa vracal domov, tak som utrhol tiahlo prevodovky. Paka dopredu a dozadu volna, do boku bez pohybu. Tak som auto odstavil za rohom(1. stupen ostal zaradeny) a rozobral stredovy panel, ci nahodou nevypadol cap z kulisy. Vsetko OK. Lahol pod auto, ci tam nevypadol. Cap uz kvalitne rozmlateny ale stale na mieste. Hned mi bolo jasne, ze prevodovka ani spojka nie su chyba, kedze som pod autom dokazal preradovat dopredu a dozadu (1. a 4.? stupen) a spojka normalne sla. Tak som zaradil ten vyssi stupen a znova dal auto do garaze. Auto som si uzil cca 1000km bez poruch.

Nastava zopar otazkok, je naozaj potreba davat dole stredovy tunel, staci na to jama alebo je lepsi zdvihak? Je treba uvolnovat napravnicu? A menit obe tiahla ci staci to kratsie, ktore som urval?

Uz som volal do Astera, v Pondelok budem vediet, ci maju nejake na sklade. Zatial by mi stacil aj pouzivany s tym, ze by som neskor vymenil samotne capy z opravnej sady.

lenham3
Příspěvky: 2347
Registrován: pát lis 30, 2007 0:52
Bydliště: Zlin,Canterbury,Zlin +420603476566 lenham3@seznam.cz

Re: VVC obmedzovac na 5700RPM

Příspěvek od lenham3 » čtv kvě 19, 2022 13:51

A je utržené celé lanko nebo jen ten kloub se rozpadl?Pokud celé lanko tak výměna je pěkný porod vzek: rozdělat středový tunel a pak v motorové části je ještě víčko na pár šroubků a některé jsou schované za rámem.Jinak lanko bych tu našel

pantalone2
Příspěvky: 40
Registrován: čtv srp 24, 2017 18:36

Re: VVC obmedzovac na 5700RPM

Příspěvek od pantalone2 » čtv kvě 19, 2022 14:15

Bude to pravdepodobne lanko, ten klb je uz dost rozmlateny, ale drzi v cape ako cert, nesiel mi vypacit skrutkovacom. Ked zaradim dopredu priamo na prevodovke (asi 4. stupen), tak dokazem riadiacou pakou zmenit rychlost na 1. stupen, ale opacne uz nie. Ide zatlacit na prevodovku lankom, ale potiahnut naspat uz nie, co vychadza na samotne tiahlo. Este cez vikend vyskusam ten klb vybrat a potiahnut ho, ci mi neostane aj s lankom v ruke.
Stredoveho tunela sa nebojim, to uz viem snad aj poslepu dat dole, to je robota na max 2 hodiny, co si viem dopredu pripravit aj mimo servisu. O tom viecku som si uz cital a nerozumiem, ako to moze byt tak naprd, ale nejako to bude musiet ist dole. Ockovy racnovy kluc snad pomoze.
Mam to v plane robit s kamaratom, ma vlastnu dielnu ale ma len jamu plus male zdvihaky, bude to stacit?

Co sa tyka dostupnosti ohladom tiahla, ked tak v Pondelok pisem/volam. Predsalen Aster mam 25min od domu, tak je to lahsie od nich zobrat, ak maju.

lenham3
Příspěvky: 2347
Registrován: pát lis 30, 2007 0:52
Bydliště: Zlin,Canterbury,Zlin +420603476566 lenham3@seznam.cz

Re: VVC obmedzovac na 5700RPM

Příspěvek od lenham3 » čtv kvě 19, 2022 14:56

Je to utrhle za tým táhlem už jsem to několikrát dělal a i na mém

pantalone2
Příspěvky: 40
Registrován: čtv srp 24, 2017 18:36

Re: VVC obmedzovac na 5700RPM

Příspěvek od pantalone2 » pát kvě 20, 2022 8:18

Je to naisto ono. Uz samotne gumenne ulozenie bolo KO a ostalo na cape. Prachovka na prach, co urcite pomohlo lanku sa roztrhnut.
Pre info do buducnosti, utrhne sa to tesne vnutri, opravit sa to asi neda/neoplati. Aj sa trochu cudujem, ze nikto neriesil pretlacenie noveho kovoveho lanka a len nakrimpovania koncov, ale asi to kvoli tym zahybom nepojde.
IMG_20220520_083322.jpg

pantalone2
Příspěvky: 40
Registrován: čtv srp 24, 2017 18:36

Re: VVC obmedzovac na 5700RPM

Příspěvek od pantalone2 » sob čer 04, 2022 19:18

Minulu Nedelu nahodene druhe tiahlo. Von slo vcelku lahko, s pripravenym interierom by to bola praca tak max na 1 hodinu, len ten kryci plech... Po 2 hodinach som to vzdal, Je tam nejako pofiderne prichyteny na 1 srob, sam nevypadne. Aj tak je vcelku naprd, je na mieste, kde nespliecha voda a ani nejake teplo od motora tam nebude salat. Inzinieri z UK sa znova pochlapili, aby bolo treba kvoli tiahlu zvesit celu napravnicu...

Co sa tyka miernej upravy, zacal som pozerat po novom vyfuku. Povodny je krivy, kedze auto schytalo kedysi zasah zo zadu (prasknuty naraznik a pokryveny plech pod kufrom). Velmi sa mi paci tento https://www.ebay.com/itm/265716668997 , len ta konecna cena, ked sa zapocita doprava, DPH a clo. Chcem sa opytat, dari sa niekomu bezcolny prevoz tovaru z UK vlastnou ciarou? Myslim tym to, ze sa tovar kupi na UK adresu, zaplati UK DPH a ci niekto/nejaka firma prepravi balik tak, aby sa neplatilo clo. Firma, kde robim ma aj zastupenie v UK, len do prirucnej batoziny do lietadla ho tazko prepasujem. Brexitom sa to vsetko pokazilo a rad by som usetril nejake peniaze, ak sa da. Ak nie, tak si mozno kupim predcasny vianocny darcek. Uz len, aby to moje zle dieta jazdilo bez problemov...

pantalone2
Příspěvky: 40
Registrován: čtv srp 24, 2017 18:36

Re: VVC obmedzovac na 5700RPM

Příspěvek od pantalone2 » pát čer 30, 2023 9:28

Pridam novinky o aute. Tento rok sa este nepokazilo, jazdi pekne a zacal som na nom robit dalsie veci.
Mal som prasknute okno, co som chcel riesit az na zimu, ale rozsirilo sa to pri zmene pocasia. Tak som s kamaratom odrezal okno a cakalo ma mensie prekvapenie. Korozia bola ovela vacsia, v rohu na vodicovej strane prakticky okno vobec nedrzalo. Tak som obrusil cely ram a nastriekal do ciernej lesklej (na foto este nebol 2k lak). Buduci tyzden snad nahodim okno. Uz ho mam v garazi (Pilkington), len ten volny cas...
Dalej budem repasovat kaplicku pristrojovky, cela je krehka a dolamana. Zatial som ju zavaril, mozno ju hodim do alcantary.
A nakoniec, dnes som objednal vyfuk, https://www.cowacarparts.com/product/m ... tra-bocht/ , tak sa budem dalej hrat.
Přílohy
1687852917814.jpg
1
1687852917762.jpg
3
1687852917792.jpg
2
1687852917771.jpg
4

Odpovědět