Zvukova izolacia

Odpovědět
pantalone2
Příspěvky: 40
Registrován: čtv srp 24, 2017 18:36

Zvukova izolacia

Příspěvek od pantalone2 » čtv srp 19, 2021 8:31

Caute, uz som si zvykol, ze mi auto vydava vselijake zvuky z kazdeho kutu a stale sa objavuju nove (nastastie vsetko len vramci plastov interieru), ale jedno je neznesitelne. Ak mam nahodenu strechu (pri hardtope este horsie) a idem viac, ako 80km/h, hluk motora je neznesitelny a obrovsky. V kabine sa to velmi odraza, huci a aj sala teplo. Strecha dole je oproti tomu luxus. Rozmyslam nad zvukovou a termalnou izolaciou interieru, robil to uz niekto z vas? Pripadne, riesil niekto aj samotny motorovy priestor? A aky bol ucinok, stalo to za tu pracu a peniaze?
Chcel by som najma zadnu stenu za sedadlami, vrch, kde je dekel motora, a ked tak aj ten vrch a kus steny z motoroveho priestoru a naspat nahadzat povodne koberce a izolacie. A urcite aj pretesnit samotny dekel motora.

A este jedna mala vec, nech sa snazim akokolvek, nedari sa mi vycentrovat volant. Vzdy je bud cca 10 stupnov nalavo, alebo cca 7 napravo, podla toho, ako namontujem volant. Inac auto ide krasne rovno, EPAS je rovnako lahky/tuhy na obe strany a pneu sa nijako nerovnomerne nezjadia. Treba ist na geometriu a dat vycentrovat riadenie? Ale toto by som mozno riesil az pri celkovej generalke podvozku, uz dlhsie sa planujem ozvat lenhamovi kvoli repasu hydragasov a uz asi ani samotne silentbloku nebudu v dobrom stave. Zatial to vyzera na buduci rok, som rad, ze auto po 2 rokoch konecne jazdi a rad ho vidim aj mimo servisu ci stat v garazi.

Este by to aj chcelo experta, co by dokazal spravne nastavit kombinaciu soft top, dvere a okna, ja uz na to nemam nervy. Uz sa s tym hrali asi aj predchadzajuci majitelia a cele je to divne. Jedna strana moc hore a von, druha vo vnutri, mala medzera medzi tesneniami (okolo soft topu su nove) atd. Najde sa tu nejaky clovek s pevnymi nervami a skusenostami? :D

britishopen
Příspěvky: 225
Registrován: pát črc 13, 2012 23:29
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Zvukova izolacia

Příspěvek od britishopen » čtv srp 19, 2021 22:50

Ahoj, s tou hlucnosti je to divne. Mam i sportovni vyfuk a pri jizde se strechou nebo bez nepozoruji nejaky vyrazny hluk. Teplo z toho nesala vubec. Mas na tom deklu vsechny srouby a v poradku to tesneni kolem?
- - - MGF 1.8 2001 - - -

pantalone2
Příspěvky: 40
Registrován: čtv srp 24, 2017 18:36

Re: Zvukova izolacia

Příspěvek od pantalone2 » pát srp 20, 2021 6:25

Vyfuk je original, nie je deravy. Ten dekel ma napadol, dnes poobede ho pozriem. Zaskrutkovany je, len mam za hlavou soundbar a tak sa zle vybera, ci nie je nahodou ohnuty z toho vyberania. Este ma napadli aj silentbloky motora, hlavny bol uz meneny ale v akom stave su ostatne, neviem. Ale so strechou dole je to auto tiche, pocut len okolie a motor v otackach bez akychkolvek vibracii.

pantalone2
Příspěvky: 40
Registrován: čtv srp 24, 2017 18:36

Re: Zvukova izolacia

Příspěvek od pantalone2 » úte srp 24, 2021 12:43

Som blbec. Jasne, ze mi tam chybali 3 skrutky, prave pod soundbarom. Ten, co ho vymyslel ma uz urcite rezervovane miesto v pekle... Auto je 100 krat tichsie, lexus to nie je, ale uz pocujem vlastne slovo a da sa s tym jazdit.

Co sa tyka mojich dalsich otazok, nikto nic? Nastavenie okien sa mi podarilo trochu vylepsit nastavenim zamykacieho mechanizmu, ale stale by to chcelo niekoho, kto to ma uz v ruke a vie, ako to vsetko presne nastavit.

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6958
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvukova izolacia

Příspěvek od AnderN » úte srp 24, 2021 15:48

Ty okna tady řeší víc lidí a zatím to nikdo nevyladil k plné spokojenosti. Je to přesně, jak píšeš -- buď je okno moc venku a v dešti tam pronikají kapky, nebo je moc uvnitř a po nasazení střechy se nedají otevřít dveře, nebo se zas nedají zavřít, atd. Následovat instrukce v RAVE nepomáhá, studovat fóra taky ne, včetně těch UK. Ani kontrola polohy různých bodů na karoserii nic neodhalila. Rozhazujeme sítě do zahraničí, jestli se najde někdo, kdo to dovede správně nastavit... kdybychom nějak pokročili, dám ti vědět.
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Zvukova izolacia

Příspěvek od Hombre » úte srp 24, 2021 17:55

Volant se samozřejmě seřizuje nastavením geometrie, v servise dají volant rovně a podle něj seřídí geometrii do přímého směru.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Odpovědět