Hlásí se nováček :-)

Odpovědět
Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6958
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od AnderN » čtv led 14, 2016 14:34

A jo, já to vzal obráceně :) tak pardon ...
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

karelsoucek
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 31, 2015 19:47
Bydliště: Jihlava

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od karelsoucek » čtv led 14, 2016 20:27

Rostin, já jsem z Jihlavy a TFko mám taky krátce. Na jaře můžeme pokecat u kafe. Ted mám rozdělaný předek a budu objednávat pár věcí.Potom mne čeká projít zadní část, ale do jara chci mít auto pjízdné. Dá se také jezdit na srazy kabrioletů.
Karel Jihlava
MG TF 135

Rostin
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 29, 2015 19:28

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od Rostin » sob led 16, 2016 19:08

No tak to je super, děkuji pěkně za info a přijetí mezi vás.
S názorem, že youngtimeristi nejsou "vítáni" taky nesdílím, A obzvláště to platí o značce MG, tam jsme jedna rodina. Na té Šumavě byla dvě tfka a úplně super. Prohlíželi to tam všichni. MG car club je MG car club, tedy klub sdružující všechny owners and lovers této značky a v jednotě je síla, takže se toho vůbec nebojte a pojďte do toho.
A mimochodem u nás v Třebíči je obrovská základna MG, odhaduji, že je tady tak okolo minimálně 30 a více kousků - nejvíc MGB, jsou tady 2 midgety, MGA, MG TB, 2 tfka,staví se MGB V 8, několik jaguárů (ale ty nepočítám :D ), další naše větev je v Telči, kde vím taky o cca 10ti kouscích,je tam MG GT,MG GT V8 a další, takže pro Trundy - pozor, i na Moravě je slušná základna.
A jak říkám, v jednotě je síla a určitě by bylo zajímavé se sjednotit a třeba udělat v ráci klubu dvě sekce - young a old.
V Praze tomu velí Luboš Kocman nebo Tomáš Strnad, oba pohodoví borci a velcí znalci MG jak po stránce historie, tak po stránce technické. Tomáš je největším stavitelem a vyznavačem osmiválcových motorů, co znám. Kontakkty na ně jsou na stránkách klubu, není problém je oslovit. V Třebíči je naším náčelníkem Milan Dočekal, duchovní otec všech nás MGistů, totálně nás všechny do toho zblbl...
Kruci, už aby bylo jaro car::

Rostin
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 29, 2015 19:28

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od Rostin » sob led 16, 2016 19:09

Pro Karla z Jihlavy:
Super, díky za zprávu, určitě se potkáme, zjara se zkontaktujeme...
Rostin

Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2265
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od Austin » sob led 16, 2016 23:38

Rostin píše:...
A mimochodem u nás v Třebíči je obrovská základna MG, odhaduji, že je tady tak okolo minimálně 30 a více kousků - nejvíc MGB, jsou tady 2 midgety, MGA, MG TB, 2 tfka,staví se MGB V 8, několik jaguárů (ale ty nepočítám :D ), další naše větev je v Telči, kde vím taky o cca 10ti kouscích,je tam MG GT,MG GT V8 a další......

V Třebíči je naším náčelníkem Milan Dočekal, duchovní otec všech nás MGistů, totálně nás všechny do toho zblbl...
Ano potvrzuji, již v 1995 bylo na Třebíčsku spousta anglických aut, servisy na anglická auta,
jezdilo tam hodně LDV (snad každý pekař v okrese měl LDV van), spousta Roverů, Austinů, MG, Triumph, Mini,
no a Telč je na to taky dobře
a nutno zmínit i Třeboň, když už, že msm:
Ještě by se na Třebíčsku měly pohybovat nějaké Rovery 216/213 rv. okolo 1986-88 ale nevím.
Austin Allegro 1.5 MKII 76, Austin Princess 2.0 OHC MKI 76, Rover 200 CVT 1.6 Twincam 99, Mini Cooper 1.3 97

Uživatelský avatar
GeneHawkins
Příspěvky: 131
Registrován: pát úno 05, 2016 22:13

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od GeneHawkins » úte kvě 31, 2016 19:49

Poprvé doma.
MeGaFun.jpg
MG-F

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od Trunda » stř čer 01, 2016 9:45

Taky ses mohl trošku víc rozfotit ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Uživatelský avatar
GeneHawkins
Příspěvky: 131
Registrován: pát úno 05, 2016 22:13

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od GeneHawkins » stř čer 01, 2016 11:17

Nestih jsem to nechat umejt, natož ten bordel v garáži! :D
MG-F

Greywolf
Příspěvky: 118
Registrován: sob črc 28, 2012 6:29
Bydliště: Náchod

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od Greywolf » pon čer 27, 2016 20:49

Hezký, spoustu šťastných kiláčú bez nehod a poruch.

G

Greywolf
Příspěvky: 118
Registrován: sob črc 28, 2012 6:29
Bydliště: Náchod

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od Greywolf » pon dub 09, 2018 20:21

Ahoj všem, zase se hlásím jako nováček, bohužel z vážných rodinných důvodů jsem se musel automobilové a i jiné zábavy zříci, ale snad se mi letos již podaří setkat se na otvíráku v Králíkách. Bohužel jsem nestihl registraci, ale snad mi to bude odpuštěno.

Zdravím všechny

G.

Fluffy
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 13, 2024 10:48

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od Fluffy » stř bře 13, 2024 12:46

Ahoj, koukám, že toto vlákno již není z nejaktuálnějších. Nicméně nechci zde spamovat nová a tohle je pro moji prosbu jako stvořené :-) Jsem zde také úplně nový a jako mnoho dalších v tomto vlákně/fóru jsem se zakoukal do MG F. Při podrobnějším čtení recenzí a prohlížení bazarů jsem došel k závěru, že bez toho auta asi nemůžu dál existovat. :D Jsem z Plzně a s auty již nějaké zkušenosti mám, bohužel konkrétně s MG prakticky nulové. Mohl bych tedy tímto požádat někoho z Vás zkušenějších o pomoc/radu při výběru a koupi ojetého MG F? Nějaké základní bolístky toho auta mám sice načtené, ale praktická zkušenost je zde asi nepřekonatelná. Budu tedy moc rád za jakékoli rady jak v psané, tak i klidně telefonické formě. Případně pokud by někdo měl zbytečné odpoledne a chtěl ho strávit se mnou, tak by mi asi nejvíce pomohl osobní odborný dozor při prohlídce konkrétních vozů - samozřejmě za nějakou odměnu.

Mám v hledáčku aktuálně dva konkrétní kusy zde v Česku - odkazy níže - pokud byste s těmito auty měl někdo zkušenost, budu moc rád za feedback.

https://auto.bazos.cz/inzerat/182016135 ... ajitel.php
-slabší verze, nižší nájezd, střecha v dobrém stavu, majitel ho má cca 5 let

https://auto.bazos.cz/inzerat/182319797 ... i-cena.php
-silnější verze (zamlouvá se mi více :-)), vyšší nájezd nicméně dle fotek vypadá moc hezky i podvozek, loni dotaženo z Německa, střecha neznámý stav

Předem mnohokrát děkuji.

Uživatelský avatar
roman_mg
Příspěvky: 584
Registrován: pát dub 24, 2009 11:11
Bydliště: Hodonín, JM

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od roman_mg » čtv bře 14, 2024 10:37

Z mého pohledu. Pokud chceš kochačku bez nějakých větších ambic, klidně 88 kW. Pokud si chceš aspoň trošku zazávodit, potom VVC. Jak tu už bylo někde psáno, MX5 je trošku tuctovka, MG má svoje kouzlo i hlavně díky uložení motoru. Zásadní věc hydragasy, umí je opravit a naplnit Lenham3 (tady je na FB https://www.facebook.com/jaroslav.machu.3). Ale určitě taky poradí kluci z okolí Prahy. Náhradní díly UK, Rimmer Bros. A ebay. Jinak je to Škoda 100 :D takže skoro všechny opravy lze dělat doma. Oblíbené těsnění pod hlavou odejde, pokud tom honíš studené a nebo a to hlavně, pokud to nenecháš vydýchat po jízdě. Další věc je ta, že pokud se mění těsnění, musí se dát nové šrouby. Jinak opravdu (i elektricky) jednoduché a spolehlivé auto. Pokud je špatná střecha, asi je nejlepší (a nejlevnější) koupit v UK, třeba tady: https://allhoodsltd.com/product/mg/#dic ... _tb_footer. Natáhnout se dá doma. Ještě jedna poznámka, většinou jsou tyto auta nějak bouraná, možná stojí za úvahu aspoň to přeměřit do kříže, nebo za ním jet, jestli není 4stopé. To VVC vypadá dobře ;)
MGF 1.8 VVC; Jaguar S-type 4.2L; Rover 75 1.8/88 kW; Daimler X350 4.2L LWB SC; Jaguar XJS V12 5.3L Hess&Eisenhardt

britishopen
Příspěvky: 225
Registrován: pát črc 13, 2012 23:29
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Hlásí se nováček :-)

Příspěvek od britishopen » čtv bře 14, 2024 22:03

Fluffy píše:
stř bře 13, 2024 12:46
Ahoj, koukám, že toto vlákno již není z nejaktuálnějších. Nicméně nechci zde spamovat nová a tohle je pro moji prosbu jako stvořené :-) Jsem zde také úplně nový a jako mnoho dalších v tomto vlákně/fóru jsem se zakoukal do MG F. Při podrobnějším čtení recenzí a prohlížení bazarů jsem došel k závěru, že bez toho auta asi nemůžu dál existovat. :D Jsem z Plzně a s auty již nějaké zkušenosti mám, bohužel konkrétně s MG prakticky nulové. Mohl bych tedy tímto požádat někoho z Vás zkušenějších o pomoc/radu při výběru a koupi…

Předem mnohokrát děkuji.
Ahoj, jsem z Karlovych Varu, kdyby jsi chtel, klidne se muzes prijet podivat a provezu te nebo muzu s necim poradit. Klidne zavolej 604344877

Co se tyce inzerovanych aut co jsi posilal

Zelene VVC bylo loni v kvetnu na srazu. Vim, ze na prodej bylo uz loni o prazdninach.

Cervene znam osobne, za me, pro tebe nebrat, je na nem spousta prace. Majitel ho ma necele 4 roky ale za tu dobu auto ujelo asi 2000km jinak stalo. Naposledy jsem auto videl loni v lete kdyz se objevilo v inzerci, plnil jsem na nem 2x hydragas. Lak byl flekatej a zaslej, propadlej pedal spojky, po doplneni kapaliny a odvzdusneni se s tim dalo jet ale problem je potreba vyresit. Plus po vypnuti motoru stale bezela sahara dokud se neodpojila baterie.
- - - MGF 1.8 2001 - - -

Odpovědět