Nováček s ZRkem

Odpovědět
Bilbo

Nováček s ZRkem

Příspěvek od Bilbo » ned srp 11, 2019 21:51

Zdravim,
tenhle týden jsem si přivezl domú novou hračku, MG ZR 160.
Jedná se o moje první MG, tak se rychle běžím představit sem, udělat si kamarády, co tomu možná trošku rozumí:)
Každopádně, jedná se o šedý ZRko 160, bylo docela dlouho na prodej v brně, tady sem o tomhle konkrétním autě nic nenašel, nevím jestli ho někdo neznáte, ale chlapík neříkal nic že by se s autem nějak angažoval v klubu. No, třeba to změním:)
Každopádně, auto je rok 2003, na tachometru má 180 00 kilometrů a já mu to docela i věřím. Auto rozhodně není leštěnka, je na něm ještě docela dost práce kterou asi rozdělím na dva zátahy, co bude hořet bych rád stihnul co nejdřív, zbylé drobnosti a kosmetiku na jaře až auto vytáhnu z garáže. Jojo, přes zimu se zrnko prospí, mám ještě Mondeo, to tu hnusnou práci v soli oddře:)
Z věcí co vím se bude muset udělat silentblok na předním stabilizátoru, při otočení od dorazu k dorazu je slyšet jak to tam lupe. Pak blinkry (to je momentálně asi největší problém kvůli kterému je auto vlastně legálně nepojízdné), asi dva dny poté co sem ho přivezl začla trošku zlobit páčka, a teď už nefunguje vůbec, dávám to za vinu špatnému kontaktu někde v páčce nebo tak něco, snad jenom to. Pak je na autě trocha koroze, ale nic kulervoucího, čekal jsem to horší, a občas zlobí alarm, po zamknutí pochvíli začne blikat. Z věcí o kterých vím je tohle snad všechno, jako samozřejmost považuju nechat někoho, kdo tyhle auta zná a umí spravovat, ať ho prohlídne a pak hodit řeč co a jak dál. K tomu se vztahuje moje další otázka, ty servisy co tu máte vypsaný, je vše aktuální? Jsou někde i webovky? Jsem z Prahy takže pro mě ideál ta Písnice nebo ten Benešov, zítra zkusím obvolat a uvidím...

To je asi tak vše, fotky auta sem dám až budu mít pořádně jak ho vyfotit, rozbil sem telefon a ta pravěká věc co mám teď to fakt neumí.
Kdyby byl někdo z Prahy a chtěl někdy hodit řeč a třeba, heh, když budu tak smělý, svézt mě v něčem pěkném, určitě není problém:D

stilg

Re: Nováček s ZRkem

Příspěvek od stilg » pon srp 12, 2019 14:34

S tem packam - krasny "nejety" packy (jsou ze ZR 160 s 90K km) bych mel jeste mit a za nejakej rozumnej peniz je pustim, pokud by byl zajem.

ondra520

Příspěvek od ondra520 » pon srp 12, 2019 17:14

Ahoj, mám taky spoustu ze svojí ZR 105, pokud by byl zájem a bude to pasovat na tvoje, tak není problém zaslat :)
Rover 75 2,5 V6 aka boogie woogie 75
MG ZR 105 - RIP, rozebráno

Trunda
Site Admin

Příspěvek od Trunda » úte srp 13, 2019 7:43

Vítej mezi námi.....
Určitě fajn, že jsi ZRo pořídil spíš jako fun car. Přeci jen v běžném provozu to skrz korozi už není ono a vyžaduje dost obletování, aby člověk stíhal ničit puchýře, kde se objeví :-)
Křupání při točení do rejdu určitě nebude souviset se stabilizátorem. Napojení na ramena a uložení je komplet v gumě, to leda že by byly totálně vymlácený kosti. Spíš to bude čep v dolním rameni, nebo ložisko v uložení pružiny. Ale to je prkotina.... to zvládneš vyřešit ;-)
Koroze je u ZRa věčný problém. Bohužel od roku 2000 to s antikorozní ochranou šlo celkem z kopce a obzvlášť ZRa hnila už 6 let od výroby (na vlastní oči jsem viděl). Takže dost se na to změřil....
No a pak věnovat kvalitní péči motoru. Velice si hlídat plnou hladinu oleje. Pokud je někde na hlavě vidět, že tam někdo řádil s červeným silikonem, tak rozhodně udělat přetěsnění s pomocí kompletní sady těsnění.
Problém s alarmem může mít x příčin. Zkorodované kontakty v dveřních konektorech, prodřené dráty v průchodce do dveří kufru, zaoxidovaný, nebo unavený kontakt na spínači v dveřích kufru... ale většinou je to problém v servo-zámku šoférových dveří. Dá se komplet rozebrat, jsou v něm dva mikrospínače a ty mají ohoblovaný kolíček. Dá se to vypodložit, nebo nejlépe vyměnit za nový mikrospínače. Včetně spolujezdcova zámku (v něm spínače nejsou) se hodí to rozebrat a promazat. Stará vazelína je v nich ztuhlá a v důsledku pak po zamčení zámky vydávají nepříjemné a nezdravé chrčivé zvuky.

Každopádně pročti témata v sekci.... případně i v sekci Rover 25/200. Koukni na moje téma, tak už taky něco je i když se tam chystám doplnit ještě tunu informací... viewtopic.php?f=12&t=10348

Rozhodně se ptej na co tě napadne.

Jo a servis.... webovky kluci nemají. U pana Maredy je to asi komerčnější a zřejmě už on sám moc nedělá a má na to zaměstnanci, takže otázka kvality je otázka. Zřejmě to bude více individuální. Zakar z Benešova má výhodu toho, že se opravdu zaměřuje primárně na naše auta a kvalitu své práce potvrzuje tím, že se nebojí pravidelně jezdit na srazy :-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Už je doma, ale ...
Obrázek

Bilbo

Příspěvek od Bilbo » čtv srp 15, 2019 22:25

Díky za přijetí:)
Zrovna teda ta rez zatím vypadá docela v pohodě, neříkám že tam není, ale... není to tak zlé, určitě to půjde řešit.
Ten stabilizátor sem měl info od předchozího majitele že je na výměnu, jestli soudil jen pouze podle toho lupání... těžko říct...
Každopádně díky za rady a pokud se podaří dát auto do prezentovatelné formy a pokud vyjde čas, tak se třeba pokuzím ukázat na zavírání sezony, pokud pokud ještě bude sraz:)

Trunda
Site Admin

Příspěvek od Trunda » pát srp 16, 2019 7:32

Pokud koroze není rozjetá, tak je to super, ale o to víc je potřeba zamakat na prevenci. Tedy ošetřit všechna místa, kudyma zatéká.... střešní žlábky, všechny linie tmelených spojů od střechy přes kufr dolů. Pak velká bolístka RFa je zadní lem podběhu a roh spoje plechů u nárazníku, kde často bývá nezatmelená velká díra kterou je vidět dovnitř. Hodí se sundat přední blatníky, vykydat hlínu za nimi a z vnitřní strany je stříknout nějakým antikorozním nástřikem. To samé se hodí udělat pod plastovými prahy, ale to je taková akce na prd, protože prahy jsou nahoře přilepené a je potřeba je nalepit zpátky. Atd. atd..... hlavně neusnou na vavřínech ;-) Je to staré auto, má své mouchy, ale prevencí se dají problémy mírnit.

A pak se dá uvažovat o tom, jak autu pomoct v technických věcech. Za mě jednoznačně přední náprava potřebuje všechno mít v polyuretanech. V případě tohoto podvozku a jeho konstrukce jsou gumové uložení to, co ten podvozek dělá ne zcela jistým a polyuretany to výrazně dokáží zlepšit. A za mě, zadní pružiny jsou nesmyslně tuhé a nastavené jak kdyby se vzadu měla permanentně vozit paleta cihel. Na příčných delších nerovnostech při vyšší rychlosti má auto zadní částí nadskočit, což je trošku o papulu :-) Bohužel neumím doporučit jaký set pružin je nejlepší, protože já s tím laboroval pomocí toho, co bylo doma, ale celkově snížení o 2-3 cm je pořád záležitostí světlé výšky pro normální provoz, zadní pružiny je potřeba měkčí, přední tuhostí jsou celkem ok. Samozřejmě ideální je pořídit celo-stavitelný podvozek, ale tím se pak cena auta zvojnásobí :-) .... atd. atd.... tak to jen demonstrace toho, že i na tomto autě lze dost věcmi pomoct k tomu z auta dostat víc.
Nicméně.... vizuálně není potřeba dělat nic... auto je krásné a originální už z výroby ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Už je doma, ale ...
Obrázek

Bilbo

Příspěvek od Bilbo » pát srp 16, 2019 10:37

K té prevenci koroze, mé předešlé auto byl Ford z devadesátek, ačkoli ho miluju a nedám na něj dopustit, nemyslím si že je vůbec možné aby něco rezlo ještě víc:D
Dělám si legraci, samozřejmě na to dám bacha, v pondělí budu znova volat do servisu, až se domluvíme na termínu kdy se budu moct zastavit, tak to pak proberem co se bude muset udělat přímo na dílně u auta, to bude myslím nejsnazší.

Heh, tak do takovýhlech úprav se, alespoň zatím, pouštět nehodlám. Teď momentálně na to ani nemám pořádně peníze. Aktuální prioritou je dostat auto do perfektního stavu, což chci začít co nejdřív a dotáhnout větším servisem na jaře až odzimuju. Pak se uvidí, pravděpodobně si ale auto mynimálně příští sezonu nechám seriové, a pokud si ho budu nechávat i na další, pak se uvidí co a jak dál:)
Každopádně díky za rady:)

stilg

Příspěvek od stilg » pát srp 16, 2019 17:33

Ja bych tu korozi zase tak nedramatizoval ... je to mor, ale RFo nerezkne nejak hrozne, spis bych rekl, ze je to takovy slabsi nadprumer v antikorozni ochrane...
Jediny 3 typicky mista jsou zamek na viku kufru u mk1, kapsy v dolnim rohu blatniku za plastovym podbehem a pak trochu predni hrana blatniku.

To, ze je dobry vyvoskovat dutiny, ochranit spodek, pripadne pretmelit spoje pokud je tmel uz spatnej je uplne normalni u kazdyho auta.

Je to normalni auto na denni jezdeni.

Co se polyurethanu tyce... ono to "vsechno" zmanena jenom vnitrni ulozeni spodniho ramene, a predni ulozeni lower tie rodu do predniho cross memberu. Pac nic jinyho tam ani neni.
Ulozeni stabiku je prkotina co nestoji za rec.

Odpovědět