se_kyho ZoRka

Odpovědět
se_ky
Příspěvky: 327
Registrován: stř kvě 27, 2015 9:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: se_kyho ZoRka

Příspěvek od se_ky » čtv led 11, 2024 16:50

Od posledního příspěvku uběhlo více než dva roky. Co je nového? V podstatě nic. Auto je v provozu jen občas, většinou jezdím Mondeem. Větší část první poloviny roku 2023 bylo ZRko u Zakara...jednak z důvodu STK a také se měnili rozvody a jiné drobnosti. Co ale se stalo pak, v červnu, mi otrávilo další chuť se pouštět do větších akcí. Po jedné zastávce na pumpě auto už nenastartovalo. ba víc, ani se nerozsvítilo. Bál jsem se nejhoršího, ale asi po 15 minutách hledání problému auto naskočilo, byť tedy s velkým usilím. A do toho všeho po ujetí asi 500m zhasli všechny kontrolky, světla a ani blinkr nešel. Jen motor běžel. Tak tak jsem dojel zbývajících 8km domů. Mezi tím mě ještě stihli zastavit cajti a dali mi 500Kč pokuty za to, že nesvítím. Nedali si prostě vysvětlit, že mám poruchu a že o asi 400m dál bydlím. Holt pech. No a začalo hledání a špekulování, co se vlastně stalo. Po základním měření bylo jasno...baterka byla totálně vymlácená. Tak jsem to změřil...nedobíjel. Tak jsem přemýšlel...regulátor nebo celý altík? A jelikož regulátor stojí pár stovek, vsadil jsem na něj...hodinu mi trvalo ho vyměnit, ten přístup ke spodnímu šroubu bez toho aniž byste museli sundat celou přední masku a svody je příšerný. Ale povedlo se a - ufff, musel jsem si oddechnout - auto se nastartovalo a zdá se, že problém je vyřešen. Nicméně, vzhledem k nedostatku času a prostředků je teď spíše na okrasu parkoviště byť se s ním snažím občas vyjet alespoň na malou projížďku. Lakování také stále nedopadlo, protože prostě přes všechnu mou snahu a sliby mnohých není k dispozici prostor. Nezbývá mi tedy nic jiného, než zasažená místa alespoň obrousit a vykitovat a doufám jen, že nebude třeba nikde vyvařovat. Po sněžení před vánoci jsem ale po nastartování zjistil, že jeden z ventilátorů chladiče jede stále na full. Ještě nevím proč, ale při současném počasí se v tom nemůžu hrabat, umrzli by mi ruce. Horší je, že jsem chtěl o víkendu vyjet a i když startér točil, auto nechytlo. Přičítám to tomu, že jsou ty mrazy a navíc ten benzín tam už je jednak od října a navíc ho tam je dost málo, takže nejspíš prostě budu muset na pumpu s kanystrem, dolít a pak se uvidí. Pořád je to auto ale v lepším technickém stavu, než náš Rover 45, který je teď provozu neschopný....zpuchřelá druhá hadice chlazení a navíc jede jen na 3 válce asi a bliká kontrolka managementu (vada motoru). Takže diagnostika a na tu se teď hned tak nedostanu.
MG ZR 160, 1.8L VVC (r.v. 2002), 5MT PG1, Solar Red, vyrobeno v Longbridge
Rover 45 (RT), 1.6L 16V MPI (r.v. 2002), 5MT R65, Sienna Gold, vyrobeno v Longbridge
--- I love K-SERIES engines and Rover VVC system! ---
ObrázekObrázek
Obrázek - MG ZR 160
Obrázek - Rover 45

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: se_kyho ZoRka

Příspěvek od Trunda » čtv led 11, 2024 17:00

Je to boj a o to horší, když s takto starými auty parkuješ venku. S tím tě žádné světlé zítřky prostě nečekají, takže nelze přát nic jiného, než vydržet co nejdéle a snad bude brzy lépe ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

se_ky
Příspěvky: 327
Registrován: stř kvě 27, 2015 9:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: se_kyho ZoRka

Příspěvek od se_ky » pát led 12, 2024 10:32

Ono by to bylo snažší, ale do toho všeho přišlo dalších X problémů, které se auta netýkají a řešit vše naráz se prostě nedá. Samozřejmě zavžuji pro ZR garáž, ale to v současné chvíli není dost dobře možné. Budu doufat, že se nestane nic závažnějšího no. Ale rád bych alespoň jedno z aut dal dohromady natolik, abych letos mohl vyrazit alespoň na jeden sraz. Snad to vyjde.
MG ZR 160, 1.8L VVC (r.v. 2002), 5MT PG1, Solar Red, vyrobeno v Longbridge
Rover 45 (RT), 1.6L 16V MPI (r.v. 2002), 5MT R65, Sienna Gold, vyrobeno v Longbridge
--- I love K-SERIES engines and Rover VVC system! ---
ObrázekObrázek
Obrázek - MG ZR 160
Obrázek - Rover 45

Pítrs
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv dub 21, 2011 18:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: se_kyho ZoRka

Příspěvek od Pítrs » sob led 13, 2024 22:35

Potřebuješ pomoc?
Rover 75 1.8L Turbo sedan 2004
Tento automobil byl: 72 453. ve výrobním pořadí, z celkového počtu 112 381 ks, 752. 1.8 T Connoisseur z celkového počtu 2 392 ks, 1 003. v barvě laku Odyssey Blue (kód: JGA) z celkového počtu 2 856 ks.

Alfa Romeo 147, 1.6 L Twinspark 105 KS

Odpovědět