Lambda sonda MG ZS 180

Odpovědět
kkkd
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 17, 2012 19:36

Lambda sonda MG ZS 180

Příspěvek od kkkd » pon úno 27, 2017 20:11

Zdravím, rád bych se zeptal zkušenějších...mám MG ZS 180 a podle diagnostiky je vadná jedna ze dvou lambda sond na motoru. Mám možnost koupit za dobrou cenu náhradu Bosch, která prý dává stejné hodnoty jako originální, ta originální je zhruba za dvojnásobek. Mechanik mi tvrdí, že náhrada bude stačit, že bude v pořádku fungovat. Je to opravdu tak? Předem děkuju za odpovědi. David

pavelJCZ
Příspěvky: 80
Registrován: čtv bře 06, 2014 17:58

Re: Lambda sonda MG ZS 180

Příspěvek od pavelJCZ » pon úno 27, 2017 20:32

No defakto sondy dávají z principu měření všechny stejný hodnoty, rozdíly jsou většinou buď jen v jejich délce měřící hlavy, v rozměru závitu a v tom, jestli je sonda vyhřívaná (se 4mi dráty) nebo nevyhřívaná (dva dráty). Pak také v délce připojovacího kabelu a třeba i v konektoru. Univerzální sondy tudíš měří vlastně stejně to samé jako originály a pokud je to náhrada se stejným závitem, je problém pak jen v tom, že namísto originálního konektoru bývají vybavené jen nějakým spojovacím materiálem.

Pokud máš hlouběji do kapsy, klíďo tam dej univerzál, práci udělá stejnou. Jen ale jestli se tvůj mechanik neplete, tyhle problémy bývají často zapeklité.

kkkd
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 17, 2012 19:36

Re: Lambda sonda MG ZS 180

Příspěvek od kkkd » čtv bře 02, 2017 20:12

Díky za reakci.

Odpovědět