MG ZS

sasories
Příspěvky: 76
Registrován: pon říj 01, 2018 17:38
Bydliště: Liberec

Re: MG ZS

Příspěvek od sasories » úte led 15, 2019 19:43

sensor klapky je tento: https://www.aliexpress.com/item/Wabash- ... 0.0.SOlqY6

rozměrama i kontaktama je stejný jako original, ale ten poťák je o kousek posunutý kolem své osy, tzn v těch plastových křidélkách co jsou díry na šrouby jsem vyvrtal další pár, aby při zavřené klapce byl poťák v krajní poloze.

Sensor vaček sice koupit s kabelem lze, ale nenašel jsem za normální peníze. Ten kabel jsou jen tři dráty.
To, co jsem vyrobil sice nevypadá nejlíp, ale fastony jsou zalité k vodiči cínem a na tom ještě bužírka. Elektrikářskou pásku jsem tam dal , aby to bylo trochu pohromadě. Prvně budu zkoušet zda to bude takto fungovat, pak bych to zatavil do zatavovací bužírky...

Na eBay sensor klapy za více jak litra a vačky včetně kablíku taky jen tak ne-e. Jak píšu, ty ceny jsou neskutečný....

sasories
Příspěvky: 76
Registrován: pon říj 01, 2018 17:38
Bydliště: Liberec

Re: MG ZS

Příspěvek od sasories » úte led 15, 2019 23:58

Ale kdyby jste měl někdo nějakej tip ohledně těch čidel, tak se nebráním. :)
Jen se bojím že když bych sehnal čidlo starší zde nebo i jinde, tak stejně bude 20 let staré a každou chvíli může odejít.

sasories
Příspěvky: 76
Registrován: pon říj 01, 2018 17:38
Bydliště: Liberec

Re: MG ZS

Příspěvek od sasories » stř led 16, 2019 18:34

Ahoj, tak ještě update.

dneska jsem byl na diagnostice a koukal jsem na tu klapku a je to naprosto v pořádku, ten poťák funguje jak má. Bylo tam vidět zda je otevřená či zavřená, i přímo voltová hodnota. Ale vrátil jsem to na původní díry šroubů, takže nulová poloha je voltově sice vyšší než standartně, zkalibroval jsem to přes 5ti-sešláp a je to naprosto OK. Docela chytře vymyšlené. :)

Ale zas je blbý že mam vadnou lambdu..

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZS

Příspěvek od Trunda » stř led 16, 2019 19:22

Takže ten poťák jde použít tak jak je? Konektor je stejný? Ano, ta kalibrace sejme nejnižší a nejvyšší napětí a v tom rozmezí to bude fungovat.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

sasories
Příspěvky: 76
Registrován: pon říj 01, 2018 17:38
Bydliště: Liberec

Re: MG ZS

Příspěvek od sasories » stř led 16, 2019 19:36

Ano, je stejný vše.
Velikost výřezu pro osičku od klapky, konektor pro vodiče, i díry pro šrouby. Podle mě lepší jak "origo" z eBay za litra. ;)

Odpovědět