MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Odpovědět
michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od michal.lom » pon pro 17, 2018 16:15

No ty umíš potěšit... Ale asi to mizelo dlouho, protože oproti 75 ta spojka brala úplně jinde od začátku, co to mám... Uvidíme časem.
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

Uživatelský avatar
djmicho
Příspěvky: 756
Registrován: sob úno 06, 2016 22:01
Bydliště: Polná, Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od djmicho » pon pro 17, 2018 18:00

Klídek úplně stejně jsem to měl vloni a od dolití dobrý.. spíš si ji tam měl málo jako já a jak se trochu ojela spojka tak už to množství nestačilo...
Provozovatel maloobjemového dieslu (3222ccm)

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od michal.lom » pon pro 17, 2018 18:40

Já jsem v klidu, Trunda děsí stupo:
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

lenham3
Příspěvky: 2347
Registrován: pát lis 30, 2007 0:52
Bydliště: Zlin,Canterbury,Zlin +420603476566 lenham3@seznam.cz

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od lenham3 » pon pro 17, 2018 19:33

michal.lom píše:
pon pro 17, 2018 15:55
Tak dneska nezačal den nejlíp... Vlezu do auta, šlápnu na spojku a něco je špatně. Na pedálu je cejtit odpor pumpy od půlky dráhy pohybu, spojka zabírá skoro u země. Kvaltům se tam moc nechce. Už jsem pomalu začal hledat spojkovou sadu s vyhlídkou hezkejch vánoc pod autem...

Odpoledne vlezu pod palubku, s třikrát zlomenou rukou se mi povede povolit víčko nádržky, koukám zrcátkem a prázdno. Doleju, žádná změna. Tak volám Mirdovi - zachránci, a dozvídám se, že jsem kapalinu nalil vlastně jen do gumovýho "bazmeku" kterej je vloženej pod víčkem v nádržce, vlastně taková "šprcka". Kapalina je až pod ní. Tak jsem si to zopáknul, s malým jsme to odvzdušnili (už má načase se učit kolem aut) a najednou spojka bere úplně nahoře (což nikdy nedělala). To zas bude autoškola, než si zvyknu weed: car::

Takže díky Mirdovi za "přítele na telefonu". A nebylo to poprvé... mir: chlat:

Takhle ta gumová blbost vypadá, tak bacha až budete někdo doplňovat, ať nelejete na "druhou stranu" jako já. Po dolití se to gumový pod víčkem musí zmačkat, aby hned po vložení nevytlačilo všechnu kapalinu...


7gqJdcpCp6xSu1nx9B6h.jpg
Nic gumoveho se nemacka jen musis davat bacha pokud mas nalete moc kapaliny tak by zi to preteklo .
Taky jsem to nedavno resil nakonec slo vsechno hlinikove ,asi ti zacina propoustet lozisko

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od Trunda » pon pro 17, 2018 20:23

Ano, pravda, bude to na 121,6 % tak, jak říká djmicho ;-) To mě vůbec nedošlo ;-)

No, ve skutečnosti je to tak 50/50, ale tak třeba se ti bude líp spát :-D
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od michal.lom » pon pro 17, 2018 20:53

Trunda píše:
pon pro 17, 2018 20:23
Ano, pravda, bude to na 121,6 % tak, jak říká djmicho ;-) To mě vůbec nedošlo ;-)

No, ve skutečnosti je to tak 50/50, ale tak třeba se ti bude líp spát :-D
Hele, líp se mi bude spát už jen proto, že jsem pomalu hledal na webu spojkovou sadu...
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od Trunda » pon pro 17, 2018 21:06

Jo, buď v klidu..... už jsem taky svoje vánoční dárky vzdal a místo nich objednávám náhradní díly na auta jak do fabriky. Zítra objevíš další závadu a už ti to ani nebude vadit :lol: ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

lenham3
Příspěvky: 2347
Registrován: pát lis 30, 2007 0:52
Bydliště: Zlin,Canterbury,Zlin +420603476566 lenham3@seznam.cz

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od lenham3 » pon pro 17, 2018 23:11

Trunda píše:
pon pro 17, 2018 21:06
Jo, buď v klidu..... už jsem taky svoje vánoční dárky vzdal a místo nich objednávám náhradní díly na auta jak do fabriky. Zítra objevíš další závadu a už ti to ani nebude vadit :lol: ;-)
Nejsi v tom sam ja dnes rozkuchal motor v MGB GT a ted objednal dily za 300liber msm:

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od Trunda » úte pro 18, 2018 6:42

No rozdíl je v tom, že my náklady umoříme, kdežto ty je vyhodně investuješ :-D
Co jsi v motoru objevil?
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

lenham3
Příspěvky: 2347
Registrován: pát lis 30, 2007 0:52
Bydliště: Zlin,Canterbury,Zlin +420603476566 lenham3@seznam.cz

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od lenham3 » úte pro 18, 2018 19:06

Trunda píše:
úte pro 18, 2018 6:42
No rozdíl je v tom, že my náklady umoříme, kdežto ty je vyhodně investuješ :-D
Co jsi v motoru objevil?
Foukalo to prez krouzky do klikovky ,tak delam vybrus ,nadzvedaky a komplet tesneni

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od Trunda » úte pro 18, 2018 19:45

.... a větší objem ;-) Hehe :-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

lenham3
Příspěvky: 2347
Registrován: pát lis 30, 2007 0:52
Bydliště: Zlin,Canterbury,Zlin +420603476566 lenham3@seznam.cz

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od lenham3 » úte pro 18, 2018 20:42

an o Bcko se da prevrtak az na 2 litry msm:

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3363
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od Keksin » stř pro 19, 2018 7:25

michal.lom píše:
pon pro 17, 2018 15:55
... Vlezu do auta, šlápnu na spojku a něco je špatně........
Mně se to stalo na cestě z dovolené. Ve dvě hodiny v noci v Maďarsku, kousek od slovenských hranic. Zapnul jsem blinkry, vestu na sebe a už jsem se snažil dostat k nádržce. Dojeli policajti, ALE vysvětlování problému bylo marný vzek: , němčina, angličtina a ruština nepomohla :lol: :lol: . Nakonec pomocí rukou a nohou, jsme se domluvili :lol: , dolil jsem kapalinu a tradá do republiky.

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od michal.lom » ned úno 03, 2019 11:50

Tak po delší době (už na to mám nervy, čas a chuť, na konci tý slohovky pochopíte proč) se můžu podělit o moje zážitky s autem:

Někdy před vánočníma svátkama (naštěstí, páč jsem měl dovču) mi auto mimo oleje - na což už jsem byl zvyklej - začalo žrát i vodu. Že ji žralo, bych nějak přežil, ale že se mi při startování stalo, že se motor zastavil, kvůli vodě ve válci, už bylo moc. Takže jediný řešení přicházelo v úvahu - rabovat na orgány RHD ZT. Co se dá dělat... Odstěhoval jsem auta ke švárovi do dílny kde má kanál a žirafu, nakoupil díly na rozvody, spojkový ložisko (pro jistotu)a pustil se do toho. Motor z dárce ven byla (celkem) pohoda, z mýho to bylo horší kvůli elektrice, protože je na ní připojený LPG, takže nejde tak jednoduše odpojit zásuvku od ECU a od pojistek a všechno zůstane na motoru - musel jsem všechno odpojit z motoru a celej svazek nachat viset přez blatník... No motor byl venku, pustil jsem se do rozvodů, což naštěstí na motoru venku byla celkem pohoda... nová vodní pumpa, napínací i vodící kladka, všechny řemeny... Přípravky na rozvody mám půjčený od Jirky (Djmicho). Všechno klaplo, všechno se točilo (důležitá informace pro další pokračování příběhu...).
IMG_7691.JPG
IMG_7692.JPG
IMG_7697.JPG
Tak motor šup do auta, všechna ta elektrika, LPG, hadice, sací parohy a všechno kolem nich. Je čas to nastartovat. Půjde? Nepůjde?

Nastartovat šel, chvilku běžel a pak nějaký zarachtání jako kdyby se něco připletlo klíňáku. Koukám kolem motoru, nic nevidím. Zkusím to znova, chytne, ale hned chcípne. A šel nějak divně. Tak zase okukuju a najednou slyším týct pod autem vodu. Vlezu do jámy a z příruby na předních svodech teče voda. Kurňa, něco je špatně. Tak oddekluju krátkej řemen na přední hlavě a je mi to jasný. Rozvoďák rozervanej a v deklu se válí ten bazmek na rozepření koleček při nasazování na vačky. Super, zapoměl jsem ho tam...

Prdel je, že jsem s tím motorem ručně otočil snad 10x, jak jsem psal vejš. Jak jsem utách rozvodový kola (samozřejmě předepsaným momentem), tak ten bazmek se trochu uvolnil a dovolil mi tím motorem volně otáčet... a pak i chvilku běžet. Ale fakt jen chvilku met: stupo: V tu chvíli jsem !&@#! s nářadím a nasranej jsem jel domů...

Samozřejmě druhej den jsem se vrátil, motor vyrval z auta (možná za hodinu a půl byl venku, podotýkám že jsem všechno dělal sám, ale nasranost a předchozí trénink dělaj svoje). Shodil jsem makovici a viděl tu spoušť...
fullsizeoutput_ac2.jpeg
fullsizeoutput_ac3.jpeg
fullsizeoutput_ac4.jpeg
Masakr. Přemejšlím co dál. Vyměnit vložku a píst? Když vidím, jak je "jednoduchý" se dostat spodem ke klice, a v jakým stavu jsou vložky na mým starým vylítaným motoru, zavrhuju to (k těm se ještě vrátím na konci). Novej motor? Kde tak rychle sehnat? Za tejden končí dovča... Zkouším Zakara a ten mi udělá radost: má tam motor, kterej kdysi dával zákazníkovi do 75, ten pak přišel o papíry, auto stálo, když mu je vrátili z čistírny, tak to otočil na boudu. Do hodiny jsem na cestě, mám od rodičů půjčenou 206, což je na KV6 do kufru tak akorát. Druhej den zase do dílny, nastrojit motor, rozvody dělal Zakar když dával motor do 75, tak jsem je neřešil. Motor do auta, zase všechno nasypat na něj. Nastartuju a hurá!!! Běží!!! Pára z vejfuku, ale to připisuju tý nalitý vodě z předchozího "prolití" přez tu !&@#! vložku... Ale jsou slyšet nějaký divný zvuky kolem sání. Říkám si asi vypadla nějaká hadička od plynovýho vstřiku. Tak zase sací parohy dolů (to už dělám jednou rukou msm: ). Nebyla to hadička od plynu, ale blbý těsnění pod parohy, co mi poslali z eshopu: Jsou dva tvary - jeden zřejmě pro Kia KV6, má trochu jinej tvar než naše, zůstanou odkrytý přepadový kanálky od benzínovejch vstřikovačů a tudy to brutálně přisávalo vzduch. Takže zahodit, vystřihnout nový a zase složit... Tak všechno dodělat, dolejt, a jako na potvoru zase teče voda z chladiče. Při tý manipulaci s motoram jsem ho prodřel kousek nad klimakompresorem. Není čím zalepit, tak sedám do auta a valím do Plzně sehnat něco na lepení. Je sobota 4 odpoledne. Naštěsní je tam velký železářství.

Neděle dopoledne zalepit, dodělat všechno na autě (kapota a všechny ty kraviny kolem). Jedu ho projet. Bílá pára z vejfuku pořád, ale co mně děsí víc, je modrej kouř při sešlápnutí plynu. Volám Mirdovi, říká že to je normální, chce to projet víc, aby všechno z toho vejfuku šlo ven. Ok, sbalím to, švára jede za mnou a valíme domů. Po pár kilometrech kouře se jdu podívat do motoru. Hadice jsou jak beton, něco je špatně. Vrátíme se do dílny, opatrně odpustím tlak, když pak nastartuju s otevřeným víčkem, všechna voda hned lítá ven (před tím byl dobře odvzdušněnej). Vypadá to že jak motor nějakou dobu stál suchej, asi šlo do kytek těsnění pod makovicí. Co se dá dělat. Tak motor zase ven, na autě se mi fakt makovice sundávat nechtělo... Takže hlavy dolů, objednat komplet sadu těsnění, když už jsou hlavy dole, budou se brousit.

Ty sem odvezl do sousedního města, je tam 79 letej dědula, kterej ve svým věku jezdí motokros a celej život dělá hlavy. Po tejdnu hlavy hotový, všechny gufera nový (vačky i ventily), zabroušený ventily...

Při skládání si všimnu nějaký vůle na jednom rozvodovým kolečku na opravený hlavě. Už mně po těch dvou tejdnech jobovek nemůže nic překvapit. Strejdovi se při nasazování rozvodů povedlo uštípnout zářez na vačce a zároveň klínek na kolečku. Brnkačka, hlav mám dost...
IMG_7823.JPG
fullsizeoutput_ad5.jpeg
IMG_7822.JPG
Tak to poskládám, všechno už vypadá ok. Při jízdě zase bílej kouř, ale ještě to nebylo pořádně projetý. Po cestě domů to kouří míň a míň, takže pohoda...

Už jezdím tejden, všechno pohoda, nikde nic extra neteče (lehce prosakuje olej kolem hrdla měrky dole na vaně, to se doladí...) Mám pocit, že to i líp jede, což se asi nemůžu divit. Motor je tichej i studenej, starej byl hlučnej a jak se ohříval, tichnul.

Brutálnímu foukání odvětráním hlav už je taky konec, když jsem viděl vložky na starým motoru, vůbec se nedivím. Vložky ůplně hladký, po honování ani stopa, v několika i vydřený drážky od kroužků, musí bejt slušně rozlámaný. Navíc písty ve vložkách měly proti potkanýmu motoru slušný vůle. Zatím sem to nerozebíral, ale podívám se na něj. V rámci tréninku.
fullsizeoutput_ac7.jpeg
IMG_7712.JPG
Takže mám za sebou slušný procvičení. Až vychladnu, tak když se budu nudit, časem si složím celej náhradní motor. Možná... dílů mám teď dost...

Jinak chci ještě jednou moc poděkovat "přátelům na telefonu" - Jirkovi (djmicho) a Mirdovi. Bez jejich podpory a rad bych se do toho asi ani nepouštěl... Ale nakonec to všechno dobře dopadlo... chlat:
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

Uživatelský avatar
djmicho
Příspěvky: 756
Registrován: sob úno 06, 2016 22:01
Bydliště: Polná, Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Příspěvek od djmicho » ned úno 03, 2019 12:45

Čekal jsem až se pochlubis, ale hlavne, že to nakonec dobře dopadlo :) já si řešit svoje ukrutný problémy s nízkou spotřebou :lol:
Provozovatel maloobjemového dieslu (3222ccm)

Odpovědět