Rover 75 2,0 V6 Mazel

Odpovědět
Mattyfu

Rover 75 2,0 V6 Mazel

Příspěvek od Mattyfu » ned říj 06, 2019 12:03

Ahoj ve spolek zvažuju prodej nebo výměnu své R75.
Něco o autě, jsem v čechách druhý majitel, první byl od roku 2009 můj otec, který auto užíval jen jako dovolenkové a srazové auto, tudíž toho monoho nenajezdilo. Mám výpisy z technických za dobu co je v mé rodině pro kontrolu kilometrů a faktury, plus nějaké faktury z německa odkud si to táta nechal dovést. Já jsem auto koupil minulý rok, v současné době je auto na mě registrováno, placené poviné ručení a technická platná do 5/2020, tu poslední jsem dělal už já, byla bez jakékoli přímluvy a prošel jsem bez potíží. Jedná se o jeden z prvních ročníků, podle datu na dílech 1999/2000 v současné době má najeto cca 112 tis
O auto bylo pravidelně pečováno, táta vždy nechal jednou za rok udělat před dovolenou oleje a filtry, vyčistit a doplnit klimu, prostě takový ten základ.
Každopádně je na autě měněný výfuk, druhovýroba, prostřední a zadní část a měněný chladič klimy, to nechal dělat ještě táta.
Já jsem ihned po koupi musel udělat brzdové vedení v mědi, páč původní schnilo, do týdne umřela baterka, takže ta je také nová. Letos rozleštěná přední světla, nová ramena a uložení Meyle, nové stab tyčky, svíčky, olej a filtry. Za rok a půl co ho mám jsem s autem najel cca 20 tis.
K výbavě, mimo klasiky jako jsou všechna 4 okna v el. zrcátka v el. (el. nesklopná) vyhřívané manuální sedačky v plyši, protiprokluz, skleněný šíbr, polodřevěný volant. K autu jsou dva a půl klíče, ( ta půlka je původní obal s planžetou, kde se promačkala tlačítka, takže jsem koupil nový klíč a hodil do něj elektroniku), zimní pneu na plech. diskách
Všechny důležité informace jsem se snažil vést ve své galerii tady
viewtopic.php?f=9&t=10731
Mínusy auta o kterých vím:
Blbnou zadní parkovací čidla, ze začátku jen v zimě nebo po umytí, nyní často i letních horkách pípají pořád po zařazení zpátečky, nebo nepípají vůbec, zatím jsem to neřešil, páč nevím, zda se dají vyloupnout z nárazníku a prostříknout kontakty, kde počítám, že bude problém, displej mezi budíky je proužkatý, někdy více, někdy měně ale je. U zrcátek mi nefunguje jedna poloho natáčení, do leva myslím, prošlapaný gumový koberec u řidiče. Auto bylo lakováno, poškrábali ho dělníci co tátovi opravovali dům a chodili do garáže nahazovat jistič. Bohužel se protahovali v malé garáži o velké auto a tak ho poškrábali, táta ho nechal na jejich náklady poměrně kvalitně opravit, ale už je to prostě opravované, bouraný rozhodně nebyl.

Důvod prodeje je ten, že je mi toho auta líto na denní ježdění, pracuji v Praze a tam vše dostává co proto od hovad, co neumí parkovat nebo otevřít dveře, vzhledem k světlému interiéru není vhodný ani pro převoz našeho dvouletého kloučka nebo psa, takže mi většinou parkuje doma pod plachtou ve stání a já jezdím jiným autem, které už má kosmetiku od koupě (mimochodem mi teď před 14 dny volvo odřel borec při parkování, vzal obě dveře a lem) a být to rover, tak vidím rudě. Současně ho nechce řídit ani moje drahá polovička, bojí se, že by ho sama odřela a ví jak na něm lpím.
Rád bych, aby se Mazla ujal někdo se vztahem k anglánům, proto ho budu inzerovat jen tady.
Co bych za to chtěl: moje cena je hodně ambiciózní nevím ani jestli mi to někdo bude ochotný za dvacet let starýho angličáka s praktickým využitím nula, ale rád bych 80 000 Kč. Klidně jsem přístupný nějaké výměně, za Discovery, RR P38, Volvo xc70 nebo V70 tdi nebo D5 nejraději v automatu, prostě něco v čem můžeme jet všichni spolu, pokud možno bez doplatku z mé strany.
K vidění je auto buď u mě doma cca 15km od Roudnice nad Labem nebo v Praze, kde pracuju
Ideální je mi volat na 728 639 635 a domluvit se.
Přílohy
20180407_125209.jpg
28907639_1642433272539306_1966149379_n.jpg
20180407_125156.jpg
Rover 75 2.0 V6

Mattyfu

Re: Rover 75 2,0 V6 Mazel

Příspěvek od Mattyfu » ned říj 06, 2019 16:51

Omlouvám se za dezinformaci, auto má najeto 115 tis dneska po cca 3 týdnech chytil na drb umyl jsem ho projel a zaparkoval do stání pod plachtu. ObrázekObrázekObrázekObrázek
Rover 75 2.0 V6

Trunda
Site Admin

Příspěvek od Trunda » ned říj 06, 2019 16:57

Škoda prodávat, ale když myslíš.....
Za mě cena je přiměřená tomu, aby se auto dostalo do rukou někoho, kdo k tomu bude mít vztah ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Už je doma, ale ...
Obrázek

Mattyfu

Příspěvek od Mattyfu » ned říj 06, 2019 18:00

Hele na rovinu moc nepočítám že se prodá, spíš budu muset přišetřit nějakou káču a koupím dalšího otloukánka pro mladou a synka a tohle holt přečká zimu pod plachtou jako minulý rok a vůbec bude vyjíždět jen minimálně. Bohužel v dnešní době, kdy každý druhý má služebák na operák, tak nějaká úcta k majetku duhých jde naprosto do.... Na silnici jsem pomalu odpad a když už někoho přistihnu jak mi to !&@#! dveřma, tak jsem já ten špatný že jezdím takovým starým krámem. Jsem z toho už fakt otrávený, Volvo jsem měl teď 14 dní a borec ve felině slepené mamutem mi vzal při vyjíždění celý bok. Jasné pojišťovna mi něco dá ale já s tím budu mít starosti, budu lítat po opravách. Udělat mi to na Roveru tak ho chci vidět studenýho a to je asi špatně.
Rover 75 2.0 V6

Trunda
Site Admin

Příspěvek od Trunda » ned říj 06, 2019 18:18

Je to bohužel jak říkáš....
Mimochodem... náš firemní prokura je celkem neodbytný chlapík a tudle se mu podařilo z jedné pojišťovny plnící způsobenou škodu na firemním voze vymlátit asi 30 tis doplatek za snížení prodejní hodnoty auta. Pojišťovna uhradila opravu, ale tohle ještě doplatila jako částku o kterou se snížila prodejní hodnota auta tím, že už je opravované.... To mi přijde jako fajn precedent, ale bohužel vymoct to je na dlouhé lokty. To, že pojišťovna neuhradí i to, že člověk s tím má starosti a další újmy, je pěkně na nic....
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Už je doma, ale ...
Obrázek

boogiedrummer10

Příspěvek od boogiedrummer10 » úte říj 08, 2019 8:33

Krásný kousek a myslím, že jsem ho viděl zaparkovaného ve Vršovicích, otáčel jsem se za ním a málem jsem naboural :-). Mezi ostatními auty vyčníval. Krasavec. Neprodávej a užívej občasné výlety :-)

Mattyfu

Příspěvek od Mattyfu » úte říj 08, 2019 10:06

Je to možné, že jsi ho tam viděl, většinou parkuji u práce (trochu na rebela) na Pražského Povstání, ale když se těch rebelů sejde víc, dávám auto i dolů pod kopec na začátek Vršovic. Děkuji za chválu která mě opravdu těší, bohužel z blízka jsou znát stopy parkování v Praze a co víc mě štve, že jsou mnou nezaviněné.
Na projížďky nevím nevím, na kochačku mi tam chybí automat a bohužel nevyhovují mi ani sedačky, o nějakém zlobení na okresce nemůže být ani řeč a nejvíc mi vadí, že dozadu se spolu absolutně nemá šanci vejít synátor v sedačce a pes, o tom že béžový semiš je na převoz obou zcela nevhodný materiál nemluvím.
Při tom to auto je opravdu hezké, pořád má jistý noblesní šmrnc, když jedu na jednání o zakázkách zaparkuji na parkovišti plném černých supů, lidových passatů a jiných aut vedení za milion, mnohdy i více, tak se stařík vyjímá, zvuk motoru, potažmo výfuku je lahoda, nevadí mi hlubší projev náhrady, naopak, ale nejvíc mám rád ztvárnění interiéru, dřevo na palubce a volantu, skleněný šíbr, že nic po letech nedrnčí, nevrže, pocit a vědomí, že jej dělali ve snaze, aby bylo nejlepší jak je jen možné.
Jak říkám, názor na prodej je u mě nejednotný, budu proto rád, když někdo přijde s nabídkou, co se nedá odmítnout, takový classic by nebyl od věci i když dosti nereálné, disco, P38 prostě něco zajímavého s koulema a charakterem, nebo holt ty peníze no.
Ale také počítám s tím, že se na současném stavu nic nezmění, my si tu hezky pokecáme, koupím další užitkáč pro drahou polovičku, volvo si asi nechám já a Mazla vytáhnu jen občas na sraz, STK nebo jako záložní auto.
Rover 75 2.0 V6

boogiedrummer10

Příspěvek od boogiedrummer10 » úte říj 08, 2019 14:03

Jj, znám to. Na Pražského Povstání jezdím každý den :-) Já si z důvodu prostoru pořídil tourera s koženými sedačkami a maximální spokojenost. Držím palce ať už to dopadne jakkoliv.

Odpovědět