Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

kde, kdy, kdo , jak bylo
Odpovědět
berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od berryj » pát bře 20, 2020 11:18

No rychloměr, dobrá, ale vypsal jsem jen to nejdůležitější.
Elektrocentálu jsem párkrát použil. Třeba když předělávali rozvody elektriky ze sloupů a všechno dávali do země, tak byly celodenní odstávky, nebo při povodňových stavech.

berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od berryj » pát bře 20, 2020 16:52

čtu si zprávy a je to lepší než Dikobraz.
citace, " Prymula zároveň vyloučil spekulace, že by se v rámci omezujících opatření měly uzavírat velké územní celky, jako je Praha. Upozornil, že se situace neustále vyhodnocuje a že maximálně může jít o malé obce, jako se stalo v případě Litovle."
Že prý malá obec, debil msm:

Další nadpis "Státem zabavené respirátory v Lovosicích byly Červeného kříže. Mířily do Itálie"
Aspoň vidíte jak se lže, nejdřív spekulant a nakonec .....
Jo a všimněte si posunu v souvislosti s rouškami.
Bude dostatek 30 mil máme objednáno, budou ve středu...... v pátek.......po víkendu........nejlepší jsou textilní roušky ......chceme aby každý měl textilní roušku..........
Vůbec bych se nedivil kdyby následovalo toto prohlášení:
"Vláda zajistila dostatek roušek pro všechny obyvatele, jednala rychle a už 16.3. otevřela galanterie a na stánkách ministerstva zdravotnictví zveřejnila návod na výrobu roušky pro osobní použití."

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od michal.lom » pát bře 20, 2020 16:58

Neviděli jste teď tiskovku s Prymulou? Říkal tam, že tu změnu času vyhrazenýho pro nákupy seniorů na 7-9 hodin si vyřvali sami důchodci, aby jim neutekly akce!!! Takže lidi, kteří jedou ráno do práce nebo z ní, nebo prostě jen ti, co by chtěli ráno čerstvý pečivo mají prostě smůlu. A navíc krizovej štáb uvažuje o zrušení slevovejch akcí, aby si někdo neztěžoval, že na něj nezbylo...
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od Trunda » pát bře 20, 2020 17:03

Ty, ale hele.... co se kde píše a co je v televizi.... lidi nejsou blbí a vidí okolo sebe. Takže tu ty bláboly asi už dneska nikdo moc vážně nebere. Lidi se zařídili podle potřeby sami.... nejsou roušky, no tak se šijou... aspoň lidi nemají čas koukat na ty blbiny v televizi :-D

Na druhou stranu všichni blbnou s rouškami a přitom jejich permanentní používání může naopak stav ještě zhoršit. Logicky.... někdo, kdo je infikovaný a celý den si ty viry funí do roušky a zase zpět vdechuje.... hmmmmm.... jako, slušná kultivace a ty plíce pak budou vypadat.
A když vidím, jak lidi jedou v autě sami a mají na sobě roušku, tak .... ááááách... sorry jako, ale lidská blbost nezná mezí :-D
Všichni roušky roušky roušky.... ale že by někdo vysvětloval to, že opět ne histericky, ale s rozumem... ale, dějí se i hezké věci... jako je hezký pohled na to, jak se lidi k sobě chovají ohleduplněji.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Jenda
Příspěvky: 1408
Registrován: úte čer 28, 2011 23:09
Bydliště: Pozořice u Brna(občas Boršov)

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od Jenda » pát bře 20, 2020 20:04

ty roušky v autě jsou diskutabilní... jedu na stavbu tak už si ji beru, abych si nenaprskal na ruce, protože pak se chytnu lešení a pak zedník a je to v háji ;-)
docela mi to kluci zedníci na baráku dodržujou ty roušky, jsou opatrní, ale ne vyplašení.
Rover 216Si, 82kW, r.v. 1997; 2011...
Rover SD1; 2300; six-cylinder engine - inline - MKII. 88kW; 2013 - dlouholetý repas
Roversd1.cz start 2015 ...bohužel konec záhy - web napadnut, adresu držím.
Rover 75 CDT r.v. 2002 2015-2022
Ford Tourneo Connect 2017 1,6 88kW 7 míst, Zlaťák; 2022-...

berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od berryj » pát bře 20, 2020 20:31

V autě, když nevozíš nikoho cizího je rouška stejně potřebná jak do lesa uprostřed sibiře.

berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od berryj » sob bře 21, 2020 10:49

..... manželka se vrátila z vykoupeného Teska (pečivo 0ks) a já si čtu zprávy.
"chceme aby pošta doručila každému roušku zdarma" říka Prymula.
Pominu-li to , že v naší malé obci je pošta zcela paralyzována a rozhlas vyzývá ať se přihlásí dobrovolníci, tak pokud se mají distribuovat roušky na jednorázové použití 2-3 hod. v počtu 1ks/osoba, tak mi to příjde zcela iracionální.
Myslím, že tady v izolaci si tím státní správa akorát nabíha na vidle. (Dám vědět, až mi dorazí do schránky).
Mě by vůbec nevadilo, že ty papírové roušky nebudou, arafatka tuto funkci splní stejně dobře a mě nevadí ji nosit.

Jediná smyslupná ochrana je totiž maska s ffp3 a zásobou filtrů, brýle které skutečně chrání oči a gumové rukavice.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od Trunda » sob bře 21, 2020 16:49

No, to rozdávání roušek do schránek je fakt echt blbost. Kor dneska, když už každý nějakou tu textilní roušku má. Mají to nechat lékařům....
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek


Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od Trunda » sob bře 21, 2020 18:52

Vidím v tom videu jeden rozpor.... na jednu stranu říká, že ta statistická čísla jsou zavádějící a jsou mimo realitu (což jsou) a na druhou stranu pak veškerou další teorii opírá o statistiku z Číny :-) ....
Navíc asi nějaký borec z města.... "nechoďte ven". :lol: Do háje, já když tu jdu ven a po dvoustech metrech jsem na kraji dědiny, tak za celou dobu nepotkám jediného člověka. A když potkám toho jednoho, tak se mineme s odstupem a oukej, máme v ten moment nasazené roušky....
Doufám, že nepotkám nějakého blba, který mě bude buzerovat za to, že jsem se tu jel kolem dědiny s děckama projet na kole, jako že se chovám nezodpovědně .... ne ne ne.... su zodpovědný, ale nesu debil a když je venku nádherně, mám jistotu, že se k nám nepřidá žádný peleton dalších cyklistů, tak proč bych dětem a sobě nedopřál pohybu na čerstvém vzduchu a podpořil tím naši imunitu ;-)
Asi logicky, když budou teď lidi v nejlepším případě měsíc jako pecky sedět doma u televize, tak až pak v dobré víře vylezou ven, že už je po všem a tihle se potkají s jedním zapomenutým nositelem, to se to teprve rozjede. Přitom by stačilo, aby nedělali z lidí blbečky a dovolili jim, ať se naloží do svého auta, vyvezou se někde mezi pole a tam se projdou. Asi není tolik lidí blbejch a pochopí, že teď není vhodná doba jet do Adršpach, nebo ve městě do parku.... nebo je? :-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od berryj » sob bře 21, 2020 19:10

Tak ono je těžké během krátkého videa to úplně do hloubky vysvětlit, tak dochází k určitému zjednodušování.
Matematické modely šíření nákazy taky pracují se spoustou vstupních proměnných, a navíc nemožnost ověřování dat (myslím masivní testování pozitivity) umožnuje jen odhadovat jaký bude vývoj.
Nevyjít týdny ven je fakt na budku, to je taky fakt.
Ještě zpět, chtěl bych vědět, jestli si zjistí kolik roušek nám mají dát do schránky, kolik lidí tu bydlí? Nebo jako jedna schránka = jedna rouška ?
To už by byl ale úlet.
Úžívejte (zodpovědných) procházek do přírody, tady už bohužel lidi chytají policejní hlídky pomocí dronů.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od Trunda » sob bře 21, 2020 19:16

Jojo, Pavle, četl jsem, že se k vám chovají opravdu až bezmozkově.... přitom by stačilo jen stanovit, že na procházky choďte, ale vyhýbejte se na rozumnou vzdálenost a nesdružujte se. Hotovo...

Ta distribuce roušek je blbost. Ale jinak v součinnosti s obcí oni vědí kolik lidí kde oficiálně bydlí.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od michal.lom » sob bře 21, 2020 19:22

Myslíte tohle chytání? Vyjeli z (nebo do) uzavřený zóny, tak to je asi v pořádku. Uvnitř je nikdo nebuzeroval:

"Na přiloženém videu je vidět, že se jedná o čtyři cyklisty, kteří jeli po lesní cestě. Když dojeli k pásce, ohraničující zakázané pásmo, podlezli ji a pokračovali dále. Za chvíli pak dojeli na křižovatku, kde již na ně čekala policejní hlídka se psem."

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/le ... paign=null
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od berryj » sob bře 21, 2020 19:45

No já bych to neviděl tak černobíle. Tady v Litovelském pomoraví je dost cyklostezek. Jesli se jela rodinka projet na kole, tak se tady dá vyjet z Litovle do lesa, udělat okruh a zase se do města vrátit, aniž je navštívena obydlená oblast mimo karanténu.
Opravdu víte, že chtěli na kolech ujet z Litovle pryč ?
Ta páska je před lesem, a křižovatky tam jsou, místy i prolézačky pro děti a naučné stezky, můžete si udělat menší, nebo větší okruh. Autem se na tyhle cesty nesmí.
Zrovna tenhle případ bych viděl spíš na propagandu.
Ano, máte pravdu, překročili pásku, porušili zákaz, míra rizika pro společnost? Zvažte sami.

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od michal.lom » sob bře 21, 2020 19:47

Zase na druhou stranu, ti policajti nemůžou vědět kde byli a jestli nejedou ze zákazu na návštěvu do vedlejší vesnice...
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

Odpovědět