Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

kde, kdy, kdo , jak bylo
Odpovědět
berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od berryj » čtv bře 19, 2020 7:57

Dnes ráno na seznam.cz je článek "V uzavřené oblasti okopávat záhony nelze". Kromě případů procházek do lesa atd. se tam zmiňuje, že se nesmí ani vyjít na zahradu, protože = porušení nařízení hygieniků.
Lidi rozumná nařízení pochopí, ale něco jako tohle je může neskutečně nasrat. Řekl bych politicky nerozumné.
Manželka jde za barák na zahradu pověsit prádlo, než půjde do práce, říkám ji "pozor ať tě nechytí" stupo:

11AA
Příspěvky: 1034
Registrován: pát pro 09, 2011 20:02
Bydliště: Litomyšl

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od 11AA » čtv bře 19, 2020 8:03

Četl jsem to a tak nějak doufám, že to je jen snaha pisálka z novin prodat článek. Hodně nešťastně !
Opel Astra F Caravan 1.6 / '96 /01.01 - /for work
75 2,0 V6 / sedan / '00 / Onnyyy /11.13 - /my car
420 SDi / sedan / '00 / Jane's /12.12 - /wife's & family
216 i / coupé / '98 / Luke /04.13 - /for fun
220 / coupé / turbo / Carl / 08.15 - /for fun II.
LR D2 Td5 / '00 / Green Frog / 02.19 - /off
414 SI /04.12 - 09.13 / on se zase vrátí

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od Trunda » čtv bře 19, 2020 8:10

Jojo, pozor na snipera ;-)

Včera jsem tu mluvil s naší starostkou tak celkově o situaci, o tom, jak se nám hezky vyvrbila EU, libovala si jak je tu klid, jak jsou lidi úplně v poho, nikdo nepanikaří, nehysterčí.... řeklo se - noste roušky, tak je nosí... a přitom zůstává selský rozum. Ptám se, jako jestli je rouška nutná, když jedu na kole kolem dědiny, kde potkám tak akorát hraboša na poli. Tak samozřejmě paní starostka souhlasí, že to je asi trošku blbost :-) ..... tedy chováme se jako lidi s mozkem.

... takže pak člověk prostě nechápe, kde ti nahoře přišli na různá šílená nařízení, která nemají ani hlavu, ani patu. Nežijí oni v jiné zemi, na jiné planetě???
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od berryj » čtv bře 19, 2020 8:34

Jardo, vím jak to myslíš. Bohužel redaktor nepřehání. Koresponduje to i s mítním hlášením rozhlasu ze včera, které upozorňuje na povinnost cituji"....se lidi mají zdržovat na své adrese a jen minimálně vycházet z domova"
Pohyb osob na katastrální území (dle nařízení hygieny) je omezen na 5 vyjímek.
pro potraviny, zdravotní péče, ošetřování osoby, úřední záležitost, práce.
(takže čistě teoreticky je pohyb na zahradě při práci na záhoně mimo tyto vyjímky)
Samozřejmě záleží jak se to bude sankcionovat ale řekněme, že při pohybu kolem domu budu obezřetnější.

Jenda
Příspěvky: 1408
Registrován: úte čer 28, 2011 23:09
Bydliště: Pozořice u Brna(občas Boršov)

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od Jenda » čtv bře 19, 2020 9:00

domov je tam kde Tě mají rádi :-) neznám přesně příkazy, ale dle mého zahrada je OK.... ty a kde máš garáž?
Rover 216Si, 82kW, r.v. 1997; 2011...
Rover SD1; 2300; six-cylinder engine - inline - MKII. 88kW; 2013 - dlouholetý repas
Roversd1.cz start 2015 ...bohužel konec záhy - web napadnut, adresu držím.
Rover 75 CDT r.v. 2002 2015-2022
Ford Tourneo Connect 2017 1,6 88kW 7 míst, Zlaťák; 2022-...

berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od berryj » čtv bře 19, 2020 9:06

garáž mám u domu a teď se i pěkně dělá na dvoře, teplo , slunce.

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3363
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od Keksin » čtv bře 19, 2020 10:05

Děsí mně představa, že si dám romadůr(někdy i dva), pak zavolají rodiče, že potřebujou nakoupit. Nasadím si roušku a tipuju, že než slezu ze čtrvrtýho patra, tak se v druhým pobliju :lol: :lol: .

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od michal.lom » čtv bře 19, 2020 11:19

Keksine, chtěl jsem napsat něco v tom smyslu, že aspoň nezasereš sousedům schody. Ale je to nechutný, tak to psát nebudu...
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

bablenka
Příspěvky: 41
Registrován: úte dub 03, 2012 23:45
Bydliště: Boršov

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od bablenka » čtv bře 19, 2020 12:23

berryj píše:
čtv bře 19, 2020 8:34
Jardo, vím jak to myslíš. Bohužel redaktor nepřehání. Koresponduje to i s mítním hlášením rozhlasu ze včera, které upozorňuje na povinnost cituji"....se lidi mají zdržovat na své adrese a jen minimálně vycházet z domova"
Pohyb osob na katastrální území (dle nařízení hygieny) je omezen na 5 vyjímek.
pro potraviny, zdravotní péče, ošetřování osoby, úřední záležitost, práce.
(takže čistě teoreticky je pohyb na zahradě při práci na záhoně mimo tyto vyjímky)
Samozřejmě záleží jak se to bude sankcionovat ale řekněme, že při pohybu kolem domu budu obezřetnější.
Pokud se máte zdržovat na své adrese, tak je to v pohodě, protože nejspíš máte zahrádku na své adrese. :)

berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od berryj » čtv bře 19, 2020 14:23

Je to slovíčkaření, v textu těch vyhlášek. Zákaz pohybu osob na úzení......, vycházení z domova......
Jsem na svém pozemku, tak ať mě neserou.
Jinak přátelé, ani pošta asi nedoručuje balíky. Přišla mi jen SMS zpráva, že ........ přebíráme zásilku xxxxxx předpokládané doručení 19.3. vám ještě upřesníme tak čekám.
Žádná zpráva, že balík je na poště, nebo něco. Uvidím během následujících dnů.
Akorát dopisy chodí. Přijel pošťák autem, když mě viděl za plotem u baráku tak rychle přiskočil ke schránce a hop zpátky do auta jako bych měl lepru a vyfičel.

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od michal.lom » čtv bře 19, 2020 14:51

Pošta psala, že v těch vašich uzavřenejch oblastech automaticky nechaj balík na poště a prodlouží uložení na měsíc. A u nás na to serou taky. Přijde sms, že se nepodařilo doručit balík. A dvě hodiny na to přijede auto, hodí do schránky dopisy a papír o tom balíku. Hlavně že přišel další email z pošty, ať tam zbytečně nechodíme. Prostě pošta...
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od berryj » čtv bře 19, 2020 15:32

Jasný dík, takže počkám až mi příjde SMS, nebo lísteček, že mě nezastihli doma a budu vědět, že to je na poště k vyzvednutí.
Akorát si zatím seženu nějaký umělý fousy na převlek alá inspektor Clouseau, protože se otvíračka pošty kryje s hodinama vyhrazenýma pro lidi nad 65 let. :D

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od Trunda » čtv bře 19, 2020 16:48

:lol:

No... řekni.... není to prča? :-D ..... já vím.... není ;-)

Zas budete mít na co vzpomínat ;-) .... ale jo, jako pozoruji, že se lidi chovají jak kdyby to byla morová epidemie. Si to vezmi.... ano, jestli na to zemřelo několik tisíc lidí. Ze sedmi miliard.... a dělá se kolem toho takový humbuk v kontrastu k tomu, kolik lidí zemřelo při španělské chřipce atd. atd.... prostě lidi tak trošku zapomněli počítat s tím, že smrt existuje :-) Není příjemná pro blízké, ale je to realita života. Nakonec, jak říkávám, je to naše jediná stoprocentní životní jistota ;-)

Jediný průšvih a hrůzu, která může mít opodstatnění, je to, že zdravotní systém kolabuje už když se jen nepatrně (u nás je o řekněme o 500 komplikovaně nemocných lidí víc, než běžně) zvýší počet nemocných a nároky na hygienu. To jen ukazuje realitu toho, že zdravotnictví je sice pokrokové, ale velice velice křehké a slabé. Ale taky to ukazuje, že udělat ho takové, aby zvládalo i jen takovéto malé "pohromy", je nereálné. Ukazuje se, že v takový moment se vždy budeme muset spolehnout na vlastní síly a síly lidí okolo.

To, že se z toho dělá náfouklé drama, je prostě fakt. Tím ale nezlehčuji to, že to teď někteří lidi nemají lehké. Ale s jistotou to zvládneme ;-) A Pavel taky ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: Když už se ne-srazíme osobně, tak zde POKEC o tom jak se máme ;-)

Příspěvek od berryj » čtv bře 19, 2020 19:29

Všechno se dá zvládnout a nespoléhat na pomoc státu.
Akorát je to tu trochu víc chaotické. Otvíračky obchodů, pošty atd. se mění, každy den je to jinak.
Teď důchodci přednostně 10-12 hod. chtějí měnit na 7-9 hod.

Pítrs
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv dub 21, 2011 18:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Srazy RCCZ 2020

Příspěvek od Pítrs » čtv bře 19, 2020 20:47

Trunda píše:
úte bře 17, 2020 9:45
Kdo z vás má čas, tak i přes to, že směrování tohoto člověka a jeho životní filozofie mi je vzdálená, uvažováním a poznáním ten člověk udělal díru do svého života. A je moc fajn, že o tom otevřeně mluví, protože natrefil na dost zásadní problém.... https://www.info.cz/cesko/levice-desitk ... 44517.html
Helou Luki (a mimochodem všichni přátelé a vůbec lidé zde a všichni, co mají v současné neblahé době potíže).
Tak jsem si dal tu práci a onen rozhovor přečetl.
Nu- ač mám na toho mladého muže nejspíš stejný názor, jako Ty, musím též uznat, žu tu díru skutečně udělal. Tu sebereflexi oceňuji.
Tak uvidíme, co bude u takových lidí jako další na řadě...
Rover 75 1.8L Turbo sedan 2004
Tento automobil byl: 72 453. ve výrobním pořadí, z celkového počtu 112 381 ks, 752. 1.8 T Connoisseur z celkového počtu 2 392 ks, 1 003. v barvě laku Odyssey Blue (kód: JGA) z celkového počtu 2 856 ks.

Alfa Romeo 147, 1.6 L Twinspark 105 KS

Odpovědět