416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Hranostajové, Tourery, Cabria, Coupe/Targa
Odpovědět
s4wyer
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 23, 2013 20:27

416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Příspěvek od s4wyer » stř led 23, 2013 20:48

Ahoj, omlouvám se, že zakládám nové téma. Našel jsem jich pár s podobnou věcí, jaká potkala mě, ale nerad někomu lezu do jeho topicu se svým problémem.

jde o rover 400 tourer, 1.6 16V 82kW (pokud se nepletu) rok 94-95
když to popíšu od začátku - auto je mamky, jezdí s ním do práce (nepravidelně, ale skoro každý den se s ním někam jede), vyjímečně 2 dny auto stálo v mrazech venku (mrazy cca do -6°C), v pátek vyrazila a volala mi že jí jde brzdový pedál skoro až na podlahu, že to brzdí, ale zabírá to až dole. večír jsem na to koukal, začal jsem kontrolou nádobky s brzdovkou - bylo jí málo (na dně nádobky) takže jsem cca deci dolil (nikam při nalévání neubývala), pedál se chvíli tvářil, že by to mohlo fungovat. po pár šlápnutích jde opět skoro až k podlaze. hadičky u předních třmenů byly suché, když mamka šlapala na brzdu tak jsem z bubnů slyšel cvakání jak válečky rozpínaly čelisti. žádnej viditelnej únik jsem nezjistil. jel jsem to projet, na asfaltu to brzdilo až do bloku, ale furt až dole.
nemám žádnou dílnu a protože jde o brzdy, dal jsem to bývalému kolegovi, který teď dělá v autoservisu. dnes mi říkal, že žádný únik nenašli, že by to mohl dělat brzdový válec. přes noc si to nechají na dílně pořádně rozmrznout a ráno to ještě projdou znovu + zkusí odvzdušnit.
nějaké nápady? rady?

auto máme přes 2 roky, brzdovka se neměnila, cca rok a půl zpět se dělaly kotouče + desky na předku + se dávaly nové gumičky na pístek třmenů. takže se při odvzduňování pak akorát dolejvalo pár deci nové kapaliny.
jednou týdně kontroluji olej v motoru + jestli se neztrácí chlad. kapalina (dřív s tím byl problém, před výměnou tíska hlavy) a vím že brzdovka v nádobce byla, pokud někam zmizela, tak kam, když únik není vidět??

s4wyer
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 23, 2013 20:27

Re: 416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Příspěvek od s4wyer » stř led 23, 2013 20:57

dělám v autodílech, ale sehnat nějakou specialitku na rovera je trochu kumšt :lol: brzdové válce jsou přímo tabu. ve většině programů mi to pro tenhle model vyhazuje válce pro pravostranně řízená vozidla...když jsem se díval naposledy, volant jsme měli nalevo :admin:
přes OE číslo opravné sady mi ale ATRIS vyhodil tento hl.br. válec od TRW, jde o PMH565. podle obrázku to vypadá že je stejný.


Obrázek

neřešil už někdo br. válec? nemáte nějaké jiné OE číslo?

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: 416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Příspěvek od Trunda » stř led 23, 2013 22:24

... Presunul jsem do spravne sekce, jedna se totiz o model rady XW....
Pokud najednou nekam zmizela kapalina, tak unik musi nekde byt, ale pokud brzdi predni i zadni, tak bych asi taky podeziral valec.... Co jsem se onehda dival, tak valce jsou k dostani ve dvou rozmerech... Novejsi modely Roveru meli ten vetsi, ale myslim si, ze je to sumak... Teda pokud se nepletu. Stejny brzdovy valec maji i modely RF a RT, takze hledat i pod nema, no a pak jistotou bude hledani pod Hondou Civic kolem 5. generace, kde typuju ze bylo to same, protoze Hondy v te dobe pouzivaly stejny brzdovy system... Ja osobne dily nehledam podle katalogovych cisel, protoze vsechny katalogy maji v roverich dilech neskutecny bordel. Radeji vychazim ze znalosti dilu kompatibilnich mezi ruznyma modelama a pak ze znalosti podvozkovych skupin vuci Honde ;-) Je to trosku detektivka, skvele je vyuzivat katalog na rimmerbros.co.uk, ale kdyz se chce, tak vetsina dilu se da nalezt i tu v CR :-)
Jinak skvele po dlouhe dobe slyset o dalsim kousku tohoto bezvadneho auta ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: 416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Příspěvek od Hombre » čtv led 24, 2013 8:40

To co popisuješ je chybějící kapalina v jedom okruhu. Pokud zmizela kapalina, v hlavním válci problém nehledej. Kapalina vytekla nejpravděpodobněji z některého zadního válečku, takže se pořádně podívej, jestli na spodku zadních štítů brzdy není vidět mokro. Pokud ne, hledej jinde - přední pístky, rezavá už prosakující trubka, spoje potrubí a hadic atd. Okruhy brzd jsou spojeny LP+PZ a PP+LZ, takže při poruše a chybějící kapalině v jednom okruhu brzdí jedno zadní a na opačné straně přední kolo. A samozřejmě až na podlaze, protože musíš pedálem stlačit prázdný prostor, kde mezi pístkama hlavního válce chybí kapalina. Pokud bys nenašel ten únik, doporučuju sešlápnout silně až na podlahu a při tom ohmatávat přední hadičky, která z nich netuhne, tak v tom okruhu je problém, takže sundat buben z protilehlého zaního kola, zkontrolovat váleček a celé potrubí k němu.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

s4wyer
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 23, 2013 20:27

Re: 416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Příspěvek od s4wyer » čtv led 24, 2013 20:50

ahoj,

díky za reakce.
dneska jsem byl pro auto v servisu, dnes na to koukali znovu, netěsnost nikde nenašli. to že brzdí jeden okruh zjistili, ale podle mechaniků netěsní válec, protože všechno jinak těsní jak má :( nerad bych ale měnil válec a pak zjistil že to je furt stejné :( z toho mám trochu lufta
zkusili to ještě odvzdušnit. je to trochu lepší. první šlápnutí teda bída, každé další šlápnutí je trochu tvrdší, ale pořád to bere níž, než předtím.
když se chcípne motor, je z válce slyšet takové syčení. při šlapání na brzdu s vypnutým motorem se pedál našlape až úplně do tvrda.

ještě jsem narychlo zkusil ty přední hadice omačkat a tvrdnou při brždění obě. pravá mi přišla že teda trochu méně. samozřejmě jsem cestou domu zapomněl, který okruh podle servisu nebrzdí - zítra se jich znovu zeptám.

Uživatelský avatar
KDB
Příspěvky: 2147
Registrován: úte úno 26, 2008 21:41
Bydliště: Křivoklátsko

Re: 416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Příspěvek od KDB » čtv led 24, 2013 22:31

Ještě byla jedna eventualita - že to teklo z HBV do posilovače.
Pořád jsem ale nenašel odpověď na otázku, jestli ti mechanici zkontrolovali zadní válečky .
Od doby, co jsi to poprvé dolil kapalinu, ubyla ?
Jestli ne, mohlo jít o úbytek způsobený opotřebením brzdového obložení. A potom by ta porucha mohla být v HBV....
MGF, Tourer, RR P38,R75, MGF Trophy, Rover 200 BRM, Rover 827 Coupe, 827 Sedan, Elise S1, XK8 , Škoda Felicia(60´), 1000(64) + 1100(67)MB, 110R(70,71,72,78,80), Garde(83), W353(67,73)...prostě mě to baví.

s4wyer
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 23, 2013 20:27

Re: 416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Příspěvek od s4wyer » čtv led 24, 2013 23:51

jééé omlouvám se, to jsem zapomněl napsat.

od té doby co jsem dolil tak neubyla. válečky jsou v pořádku, měli dole bubny a válečky jsou prý v pořádku.

s4wyer
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 23, 2013 20:27

Re: 416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Příspěvek od s4wyer » pát led 25, 2013 12:16

novej poznatek...sestra při jízdě z kopce šlápla na brzdu, ozvalo se jí u nohou zasyčení. lekla se, že je hotovo, ale naopak to prý začalo brzdit normálně :shock:

já už ničemu nerozumím SMOKE:

roverny
Příspěvky: 287
Registrován: ned srp 22, 2010 18:47

Re: 416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Příspěvek od roverny » pon led 28, 2013 18:26

Pokud by jsi sháněl hlavní brzdový válec na XW tak mám kompletni s posilovačem brzd. Vymontoval jsem ho ze svého funkčního kupátka s honďácským motorem. Na ceně se určitě dohodneme.

noryroverek
Příspěvky: 17
Registrován: pát srp 29, 2014 14:33

Re: 416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Příspěvek od noryroverek » pát zář 12, 2014 11:19

Caudy máš ten válec ještě nebo už jsi ho prodal pokud ho máš za kolik by jsi ho prodal? Díky Nory

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: 416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Příspěvek od Trunda » pát zář 12, 2014 12:00

Napiš mu SZ...
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

noryroverek
Příspěvky: 17
Registrován: pát srp 29, 2014 14:33

Re: 416 TOURER, špatný chod brzdového pedálu

Příspěvek od noryroverek » sob zář 13, 2014 11:34

Caudy už ho potřebovat nebudu,protože jsem včera zjistil ze se mi prodrela brzdová trubička lanovodem spojky je to v servisu a jsem rad ze jsme nikoho nenaborily a taky ze se nám to stalo poblíž domova a né na cestě do Prahy kam jsem mel ject včera k večeru .Nory

Odpovědět