Nanotechnologie

Jak na to, tipy, triky ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2265
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

Nanotechnologie

Příspěvek od Austin » stř lis 21, 2018 19:19

Měl jsem s naším doktorem, velmi erudovaným, delší rozhovor na téma nano-částice.
Upozornil mne, že neexistuje zatím žádný seriozní výzkum, co to vlastně dělá s lidským tělem.

Nejprve si pročtěte https://cs.wikipedia.org/wiki/Nanotechnologie hlavně tu část dole.

Na rážím na to, že se nabízí mj. různé přípravky autokosmetiky, obsahující nano-částice.
Tyto projdou nejen rukavicemi a i kůží - tkání, ale obecně vázané na např. potravu,
pronikají buněčnými stěnami a dělají si v těle, co chtějí.
Zcela nekontrolovatelně. Prochází skrze buňky a umí přetáčet jejich DNA.
Varoval mne před používáním těchto přípravků, v jakékoliv formě, nikdo totiž neví, jak se to chová.

Podotkl bych, že náš doktor se mj. zná s důležitým pánem z Liberce, kde nanotechnologie rozvíjejí.
Sám mu přiznal, že se nic neví. A že je to jen business jako farmaceutika. Dokud to někdo kupuje...
Takže zvažte všechny ty Pikatecy apod.
Austin Allegro 1.5 MKII 76, Austin Princess 2.0 OHC MKI 76, Rover 200 CVT 1.6 Twincam 99, Mini Cooper 1.3 97

Pítrs
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv dub 21, 2011 18:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Nanotechnologie

Příspěvek od Pítrs » čtv lis 22, 2018 7:29

Ví se, že ty nanovýrobky (nemyslím jen nějakou tu autokosmetiku, ale tak obecně, dá se to aplikovat i na stavební materiály třebas a to není zdaleka vše) celkem spolehlivě fungují a je to zatím to nejlepší, co může existovat (ano, jsou i vyjímky).

O možných nedobrých účincích na organismy mám povědomí už delší dobu, je to tak, neřeší se následky a ani se pořádně neví, jestli je to škodlivé, či ne, případně jak moc škodlivé.

(osobně jsem ochoten zkousnout nanopřípravek na skla, tomu zbytku se raději vyhýbám)
Rover 75 1.8L Turbo sedan 2004
Tento automobil byl: 72 453. ve výrobním pořadí, z celkového počtu 112 381 ks, 752. 1.8 T Connoisseur z celkového počtu 2 392 ks, 1 003. v barvě laku Odyssey Blue (kód: JGA) z celkového počtu 2 856 ks.

Alfa Romeo 147, 1.6 L Twinspark 105 KS

Odpovědět