Výměna kapaliny v okruhu posilovače řízení

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomson
Příspěvky: 367
Registrován: stř zář 19, 2007 18:36
Bydliště: Val. Mez.

Výměna kapaliny v okruhu posilovače řízení

Příspěvek od Thomson » úte kvě 24, 2011 15:09

Nevim jestli uz to nekdo delal a jestli na to je nejaky predepsany interval ale uskodit to urcite neuskodi. Vymena je vcelku jednoducha a financne taky nevyjde na zavratnou castku. Postup je jednduchy. Je potreba odsat veskerou kapalinu z nadobky (i pod takovym bilym klobouckem) Odmontpvat nadobku aby byla volna a dalo se s ni manipulovat. Sundat spodni prepadovou hadici z nadobky (je dobre prostor pod nadobkou hodne vystlat hadrami aby se olej nedostal do alternatoru) a nasmerovat ji do nejake plastove lahve kterou tam pobliz musime nacpat. Volny konec na nadpbce po hadici musime zacpat. Zvednout predek tak aby byly obe kola volne a dalo se nimi tocit volantem. Pak uz jenom staci nalivat novou kapalinu kroutit volantem do krajnich poloh a tu starou chytat do pripravene lahve. Minimalne 1,5L na proplach a 0,5L na doliti. Po nastartovani pomalu pootacet a hlidat hladinu bude ubyvat. Nova kapalina ma krasne tresnovou pruhlednou barvu a to co jsem vypustil smele konkurovalo vyjetemu oleji.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleje v rizeni.

Příspěvek od Tommi_82 » úte kvě 24, 2011 16:21

Precizní postup. Máš velkou pochvalu i za fotodokumentaci.
Osobně už jsem měnil 2009 a 2011. Nic neodmontovávám, vzhledem k tomu že kapalina při absolutně plným rejdu docela obstojně cirkuluje. Vysaju nádržku do sucha (asi 0,3 litrů), doleju čerstvou, nastartuju, plný rejdy, vysaju, doleju, nastartuju, plný rejdy, vysaju, doleju. Spotřeba je litr ATF Dexron III. Trvá to zhruba 15 minut. Výsledek taky slušnej ale je fakt že tak dobrej jako při tvým postupu není, protože tam vždy něco zůstane.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Thomson
Příspěvky: 367
Registrován: stř zář 19, 2007 18:36
Bydliště: Val. Mez.

Re: Vymena oleje v rizeni.

Příspěvek od Thomson » stř kvě 25, 2011 11:13

No fotit tam moc co nebylo. Delal jsem to i na na BMW a je fakt ze ta kapalina vymenit chce. U sebe jsem pouzival original MG Rover.

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3363
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Vymena oleje v rizeni.

Příspěvek od Keksin » stř kvě 25, 2011 12:07

Moc dobrej návod.
Což to dát do sekce "OZNÁMENÍ".

Odpovědět