Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Odpovědět
Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2265
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Příspěvek od Austin » sob dub 26, 2014 22:47

Mám na autě asi 7 let dodělávané automatické rozsvěcení světel ,
přibližně tento sráč http://autodoplnkyautodily-ferda.cz/aut ... 73027.html
už jsem ho jednou přepájel, nyní začíná blbnout a hřeje se.
Půjde ven.

Má nějaká R25 automatiku z výroby ?
Co dat mám dát, co poradíte ?

1. Modul provádí automatické sepnutí světel na základě zvýšení úrovně palubního napětí, ke kterému dojde po nastartování motoru. Vzhledem k tomuto principu funkce není nutné vyhledávat ve vozidle žádný aktivační vodič, signalizující start motoru, jako u běžně používaných modulů. Veškeré komponenty jsou integrovány uvnitř modulu
http://www.autodoplnky-prodej.cz/9931-m ... zalni.html
http://www.dobry-obchod.cz/produkt/se08 ... iverzalni/

2. Připojuje se paralelně na vypínač světel vozidla, který zůstává při automatickém zapnutí světel ve vypnuté poloze. T SWITCH TEMPO obsahuje komfortní funkci “Coming home”. Taktéž obsahuje vstup, který zabezpečí automatické odpojení potkávacích světel při zapnutí dálkových světel
http://www.tuning-centrum.cz/product/61 ... l-t-switch

3. existuje hodně modulů... http://www.kanaco.cz/60-automaticke-rozsviceni

co byste osadili ? děkuji za podnětné odpovědi
Austin Allegro 1.5 MKII 76, Austin Princess 2.0 OHC MKI 76, Rover 200 CVT 1.6 Twincam 99, Mini Cooper 1.3 97

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6961
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Příspěvek od AnderN » ned dub 27, 2014 16:41

Dobrá otázka ... vím, že někteří to řeší montáží takových těch přídavných LED bazmeků někam na čumák. Jasně, argumentům typu šetří se žárovky rozumím. Na druhou stranu to vypadá podivně (můj názor) a drtivá většina takto dobastlených světel na silnici oslňuje (čest těm, kteří při montáži řeší i takové "banality" jako seřízení sklonu). Takže za mě -- to už snad raději udělat denní světla z mlhovek.

Zpátky k tématu -- moje R25 svítí automaticky. Jak je to přesně řešené nevím, ale bylo mi řečeno, že nějakým orig. relátkem. Nefunguje to bohužel tak, že by se světla rozsvítila až po nastartování, ale svítí už před ním po sepnutí zapalování (klíček v poloze II). Ovšem tímto neduhem trpí i ZT, kde mám denní svícení aktivované přes diagnostiku jako jednu z komfortních funkcí vozu. Takže si nestěžuji.

Pokud chceš a víš kam kouknout, můžeme se podívat a třeba to relátko najdeme. Nebo to zřejmě prolezu i sám, až budu více fit. Chystám se na to, ale přes podstatnější věci jsem se k tomu zatím nedostal.
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Uživatelský avatar
HonzaF
Příspěvky: 58
Registrován: pon dub 29, 2013 20:18
Bydliště: Příbram

Re: Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Příspěvek od HonzaF » ned dub 27, 2014 16:50

já mám pro tento účel mnou vyvinutý nastavitelný zpožďovač sepnutí potkávacích světel po nastartování ..... po nastartování se světla rozsvítí se zpožděním který lze nastavit v rozmezí 0-30 sec

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Příspěvek od Hombre » ned dub 27, 2014 19:17

AnderN píše:vím, že někteří to řeší montáží takových těch přídavných LED bazmeků někam na čumák. Jasně, argumentům typu šetří se žárovky rozumím. Na druhou stranu to vypadá podivně (můj názor) a drtivá většina takto dobastlených světel na silnici oslňuje (čest těm, kteří při montáži řeší i takové "banality" jako seřízení sklonu). Takže za mě -- to už snad raději udělat denní světla z mlhovek.
Z mlhovek to bohužel nejde, musí to být schválené denní svítilny, označené RL. Sklon se tam neřeší, protože tyto svítilny nevytváří žádný světelný obraz, ale svítí rovnoměrně rozptýleným světlem - proto jsou to svítilny a ne světlomety. Takže pokud s nima jede jějaký mamlas za snížené viditelnosti, mohou trochu oslňovat, ale za normálních podmínek by to mělo být u homologovaných svítilen OK.

Jinak já tam mám univerzální spínač, který využívá k sepnutí po nastartování kladného impulzu z kontrolky dobíjení.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2265
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Příspěvek od Austin » ned dub 27, 2014 19:21

No stojí to 299,- tak já nic pájet nebudu,
dokonce to má taky zpožďovač tuším 10s
spíše zase nechci koupit pi..vinu co mi bude blbnout jako to co tam mám (ale levné komponenty) + rozsvěcí se ihned.
Austin Allegro 1.5 MKII 76, Austin Princess 2.0 OHC MKI 76, Rover 200 CVT 1.6 Twincam 99, Mini Cooper 1.3 97

cham
Příspěvky: 77
Registrován: ned zář 16, 2007 23:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Příspěvek od cham » ned dub 27, 2014 19:30

A jaký máte názor na toto řešení:
http://www.cybertronic-labs.cz/denni-sv ... it-i191c52

Nevím jak moc je to legální, ale je to rozhodně zajímavé řešení ;-)
Austin Se7en, Mini 850
v minulosti: Rover 45

Uživatelský avatar
HonzaF
Příspěvky: 58
Registrován: pon dub 29, 2013 20:18
Bydliště: Příbram

Re: Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Příspěvek od HonzaF » ned dub 27, 2014 19:37

legální to není
navíc celá politika legálního denního svícení mi přijde špatná protože by mělo jednoduše platit pravidlo že vozidlo které je v pohybu musí být kompletně osvětlené a to jak v předu tak i vzadu případně u LKW, BUS atd. i po stranách

Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2265
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Příspěvek od Austin » ned dub 27, 2014 19:48

Našel jsem to včera na Stualarm http://www.fatomas.cz/cs/katalog/denni-sviceni-ahd-kit/
- mi vadí že nesvítí zadní světla (to mne kolikrát docela štve, a tak to nebudu dělat jiným)
- každý rok stejně vyměním žárovky Osram +50% set dvě za asi 260 (autodoplnky.cz + naše sleva)
a než by se mi to vrátilo (investice 1850,-) tak to auto bude po smrti

proto asi aplikuji to za 299 ale čekám, zda někdo nenapíše toto ne, že je tam nějaká zrada ap.

rovněž přemýšlím zda to nechám montovat u Davida..... ovšem kde jinde ...pfff
Austin Allegro 1.5 MKII 76, Austin Princess 2.0 OHC MKI 76, Rover 200 CVT 1.6 Twincam 99, Mini Cooper 1.3 97

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17940
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Příspěvek od Trunda » ned dub 27, 2014 20:16

Je to trošku off... mě u Honda stylu zapínání světel na levé páčce nějaké denní svícení nedělá problém. Jak sednu do auta, nastartuju, tak bez koukání hmátnu po páčce a otočím. Kolikrát i během jízdy podvědomě rukou páčku ohmatám a ujistím se, že je otočená.... a po těch letech nemám absolutně problém s tím, že bych zapomněl. Chápu, že lidi, kteří střídají auta, mají problém. Taky jsem ho s koupí ZTT začal mít, páč nahmatat ten vypínač je na zabití :-D Na té páčce je to zlaté a nechápu, proč to nemají všechna auta ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Uživatelský avatar
HonzaF
Příspěvky: 58
Registrován: pon dub 29, 2013 20:18
Bydliště: Příbram

Re: Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Příspěvek od HonzaF » ned dub 27, 2014 20:28

taky mi to nedělá žádný problém otočit páčkou nebo mačkat vypínače když sednu do jinýho auta :)
třeba u mazdy 121DB to bylo origo vychytaný tak že po vypnutí zapalování komplet světla zhasly takže jsem je na páčce měl pořád zapnutý

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Příspěvek od Hombre » pon dub 28, 2014 5:23

Mě to taky připadalo, že to mám naučené, dokonce teď, co mám denní svícení si nemůžu odvyknout rozsvěcet. Jenže to fungovalo jen při normálním startu, kdy nastoupím, nastartuju a jedu. V okamžiku, kdy při nastupování a startování třeba ještě telefonuju, nebo zastavím na semaforu, který je u uzavírky, vypnu motor a světla, pak se mi často stávalo, že jsem nerozsvítil.
Já si zase nemyslím, že by mělo na autě při normální nesnížené viditelnosti svítit osvětlení vzadu. Stejně by to nebylo vidět Jenže od té doby, co se svítí, všichni zapoměli, co znamená snížená viditelnost, že je třeba rozsvítit v šeru, v dešti atd. Ale to je trošku problém policie, že pokutujou lidi co zapomenou rozsvítít za jasného dne, ale ty co v šeru svítí denníma svítílnama nechají tak.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6961
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvěcení světel RF dodělávané

Příspěvek od AnderN » pon dub 28, 2014 8:51

Hombre píše:... Takže pokud s nima jede jějaký mamlas za snížené viditelnosti, mohou trochu oslňovat, ale za normálních podmínek by to mělo být u homologovaných svítilen OK.
No já nevím, ale když někdo namíří ty LEDky rovnou do ksichtu protijedoucích řidičů, tak to oslňuje i za jasného dne. Určitě záleží na montáži i na konkrétním výrobku.

Austin -- ten modul pro denní svícení dálkovými světly se zřejmě nevyplatí. A u toho modulu za 300 podle mě můžeš očekávat po sedmi letech obdobné chování. Pokud čekáš, že za sedm let už to auto nebude, pak to nemusíš řešit.

OT -- Přiznám se, že jsem patřil mezi řidiče, kteří svítí celý den, už v dobách, kdy to nebylo povinné. Měl jsem mokrý řidičák a nechtěl jsem, aby mě někdo přehlédl. Když se podívám zpětně, tak nevím, zda bych to takto dělal i dnes. Možná ano. Třeba pokud jedete zatáčkovitou silnicí lemovanou stromovým porostem za jasného slunce, kdy stromy vrhají ostré stíny, je svícení i ve dne za nesnížené viditelnosti jasné plus -- světla auta v protisměru vidím probliknout mezi stromy daleko dříve, než bych ho zaregistroval bez světel. Uprostřed dálnice je to zjevně k ničemu, svítit přes den. A kdo má řidičák, měl by být dostatečně kvalifikovaný na to, aby tyto situace rozlišil ... jenže co si budeme povídat (a i ten nejkvalifikovanější šofér může celkem snadno zapomenout).
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Odpovědět