Filtrbox =) spouštěč

Odpovědět
Uživatelský avatar
KajaMesaja
Příspěvky: 47
Registrován: ned bře 29, 2015 20:20
Bydliště: Tábor - Jižní Čechy

Filtrbox =) spouštěč

Příspěvek od KajaMesaja » ned úno 04, 2018 19:06

Dnes jsem řešil zajímavou závadu. Dcera nenatočila svého STREETWISE. Baterii jsem před zimou dával novou. Proudu měla dost a při otočení klíčkem do startovací polohy všechno normálně svítilo tak, jak má. Usoudil jsem na závadu vysouvacího stykače spouštěče. Vymontoval jsem Filtrbox abych ke spouštěči mohl a hned mi bylo jasno :idea: . Filtrbox má ve svojí spodní části v nejnižším místě uprostřed z výroby otvor průměr 4 mm, který slouží k odkapávání vody která se do filtru jakkoliv dostane. Výrobce ten otvor udělal ale v nevhodném místě, protože ta voda kape přímo na přívodní kontakty spouštěče, respektive vysouvací cívku (buřta). A tam ta ukapávající voda způsobila korozi a přechodový odpor, což znemožnilo chod spouštěče. Tak že kontakty a kabelová oka rozebrat, vyčistit, ošetřit. A hlavně: tu původní dírku ve filtr boxu jsem zavařil (šla by i zalepit silikonem) a v rohu směrem k akumulátoru jsem vyvrtal novou. Až z ní bude odkapávat voda, bude kapat už mimo spouštěč msm:

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Filtrbox =) spouštěč

Příspěvek od Trunda » ned úno 04, 2018 19:41

Klasická závada... ale nejsem si jistý tou teorií. Ty jsi tam nějakou vodu viděl kapat? Tedy nikdy jsem nezkoušel kouknout jak to tam vypada po jízdě v dešti, ale že by až tak? Asi na to někdy kouknu.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Uživatelský avatar
KajaMesaja
Příspěvky: 47
Registrován: ned bře 29, 2015 20:20
Bydliště: Tábor - Jižní Čechy

Re: Filtrbox =) spouštěč

Příspěvek od KajaMesaja » pon úno 05, 2018 20:47

Jj, den před tím bylo auto v bezkontaktní myčce. A druhý den když jsem to rozebíral tak ve spodní části toho filtrboxu byly na stěnách kapky vody. A myslím že když v dešti jedeš za náklaďákem v té vodní mlze a vlastně je ještě ten vzduch s vodou nasáván motorem, tak se toho tam asi dostane dost. Hlavní plusovej přívod do spouštěče byl korodovanej a plochý konektor do "buřta" byl úplně zelenej - jako měděnka. Zřejmě hlavně důsledek nasávání slané vlhkosti. I to mohlo nějak chemicky zareagovat s tou chemií při mytí v myčce. Večer dcera normálně přijela a zaparkovala a ráno ani ťuk, ani cvakání :o

Odpovědět