spatne startuje auto 416Si

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od sector » pát led 09, 2009 19:12

Fujitsu píše: sector: to je divný, že po roce odešla, co je to za značku?
co byla za baterku pred tim nez jsem si kupoval tu co mam ted nevim, uz si nepamatuji.

co mam ted za znacku vubec taky nepamatuji :) Nazev me nijak nezaujal - takze to bude nejaka malo znama. Podivam se zitra na nazev.

Tommi - ja jsem mluvil o baterce co mi odesla definitivne, proste otocim abych nastartoval a sve shaslo, kaput... kdyz jsem to rozlacil svagrovym autem a chtel jsem rozsvitit parkovacky - auto zas kleko ani na dalkas to nereagovalo. amen.

ted to sice sviti ale vubec netoci... kdyz otocim klickem tak kontrolky se rozsviti ale pri startu to jen taktak protoci a kontrolky blikaji az skoro zhasnou.

Takze to je baterii. nechal sjem ji v praci cca 4-5 hodin dobit ale neodvazim se nekam jet dale autem nez z prace domu vecer a rano do prace :/ cekam az povoli mrazy a kdyz se baterka zregeneruje necham to do jara byt... pak koupim tu Vartu.

Kouim si take nove zapalovaci kabely, svicky - at mam pokoj a lepsi start.

Dale co me zajima ... kdyz otevru kapotu tak vpravo je pojistka na 50A byla tam voda, par kapek - vyndal jsem ji a ocistil - mozna zkratovala ona ?

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Tommi_82 » pát led 09, 2009 19:24

Ukolem pojistky je zkratovat, takže čistě teoreticky i kdyby byla pod vodou tak se nic neděje až do doby kdy teče větší proud než by měl. Proud který teče pojistka moc neovlivňuje(takže i kdybys ji zkratoval tak o moc větší proud nepoteče), prostě když proud (vlivem nějakého zkratu atp.) překročí určitou mez tak se pojistka přepálí.Nevím jak to tam u tebe bylo zalitý ale já bych se toho moc nebál.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Fujitsu » pát led 09, 2009 20:05

Pokud mu to o všem nezkratlo o zadní plech blatníku, na kterém to je přidělaný.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Tommi_82 » pát led 09, 2009 20:35

NO to už by byla jiná...
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od sector » pát led 09, 2009 23:37

otazkou je, jak by k tomu mohlo dojit ? pojistka je zasazena dosti dobre do plastove krytky - mno ale zas ta voda by mohla protect i zadni casti pridelane zastrcky - coz by mohlo odpovidat zkratu

Zima je svine - nebavi me v zime startovat.... predchozi leta s max. -10°C me bavily vice, startovalo to mnoohem lip

jirigembala
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 01, 2009 10:54

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od jirigembala » stř led 21, 2009 16:40

Priteli,mam neco podobnyho,jako ty.Koukni na muj prispevek
,,elektricke schema rover 416 si.taky me to neuveritelne se..
presne jako ty,nekam dojedu,zastavim atd. a pak uz nic.
Ja musim sehnat,nebo nemusim,to ukaze sikovnost mechaniku,co mi na tom zacnou delat v pondeli
schema elektriky.Pokud bys ho mel k dispozici,byl bych se odvdecil.Jirka

stepan.korba
Příspěvky: 155
Registrován: pon bře 30, 2009 20:40

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od stepan.korba » pon dub 06, 2009 20:49

Mně rover taky těžce startuje. První dvě otáčky se jako tak převalí, pak se rozjede a chytne.. Občas ho natočim až na popátý, protože chytne,ale okamžitě chcípne.. Párkrát se stalo, že se otočil normálně a taky normálně chytil, ale většinou převládá to, že se dvakrát otočí jak starej kmet a pak se rozjede... mám taky 416si, baterka asi 45ah. Svíčky jsou nový, uhlíky jako nový.. Taky se mi jednou stalo, že nestartoval vůbec.. zahejbal sem s kabelama od startéru a chytil se, ale pořád tam sou ty dvě rádoby líný převalení

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Hombre » stř dub 08, 2009 6:59

Přesně to mi dělalo taky, tak jsem vyměnil kabely ke startéru a ke kostře a je pokoj. Někdy jsou ty kabely už takové zoxidované a pořádně nevedou. Pokud teda nemáš něco se startérem(spínač)
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od sector » stř dub 08, 2009 19:10

kabely jsi tam daval jake prosim?
kupoval jsi nejake specialni?

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Hombre » čtv dub 09, 2009 5:25

Domluvili jsme se s Fujim a koupili jsme je na
http://www.autolamp.cz/katalog.php?_A=v ... a%20kabely
napůl, aby jsme ušetřili za poštovné. Normální elektrokabel průřez 25 mm2, metr černého a dva metry červeného (měnil jsem i kabel do pojistkové skřínky). Pak potřebuješ ještě očka na tento průřez kabelu s dírou na 8 mm šroub 4ks a s dírou 10mm 1ks, ty jsem koupil v normálním obchodě s elektromateriálem. ty očka se musí na ty kabely připájet cínem.
Ještě si přečti téma
http://roverclub.cz/bb3/viewtopic.php?f=6&t=1690
tam jsme to řešili.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

stepan.korba
Příspěvky: 155
Registrován: pon bře 30, 2009 20:40

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od stepan.korba » ned čer 07, 2009 9:35

vyřešil ste někdo problém se startama? mně auto nastartuje v pohodě ale až na podruhý.. když je zahřátý, atk na poprví.. na diagnostice sem byl, ta nic nenašla.. když nechám třeba 3x načerpat čerpadlo a pak startovat je to pořád stejný... nemá někdo nějakou radu?

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od sector » úte čer 09, 2009 9:35

stepan.korba píše:vyřešil ste někdo problém se startama? mně auto nastartuje v pohodě ale až na podruhý.. když je zahřátý, atk na poprví.. na diagnostice sem byl, ta nic nenašla.. když nechám třeba 3x načerpat čerpadlo a pak startovat je to pořád stejný... nemá někdo nějakou radu?
mam jinou baterku takze OK.

a co ti to dela pri startu ? prevaluje pomalu ? je baterka v pohode ? zkus ji dobit a uvidis co to bude delat.

jinak potom zkonroluj svicky, podivej se na rozdelovac a viko rozdelovace jestli nejsoou zoxidovane kontakty.

palivovy filtr jsi menil kdy ?

mas kabely k baterce OK i ukotveni na kostru ?

stepan.korba
Příspěvky: 155
Registrován: pon bře 30, 2009 20:40

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od stepan.korba » úte čer 09, 2009 17:07

baterka je uplně super.. minule sem na ní žhavil rádio uplně nahlas a přebasovaný asi 5 hodin a pak ještě v klidu nastartovala :-D kabely, palec = nový... v elektrice myslim, že to nebude, možná ten filtr, protože ten já neměnil, tzn. že asi nebyl měněnej nikdy :-D... to by na to mohlo mít vliva?

Rudy
Příspěvky: 63
Registrován: pon říj 20, 2008 15:12
Bydliště: Praha

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Rudy » stř črc 22, 2009 18:09

Abych přispěchal se svou troškou do mlejna... Nikdo z vás nepopisuje problém, který se vyskytuje u mojí 416si. V zimě, na jaře, všechno bylo OK, problémy nastaly až teď v tomto deštivém létě. Když auto tak tři dny stojí a je chladné, vlhké ráno, mám téměř 100% jistotu, že nenastartuju. Když je tepleji, nebo není tak vlhko, jde to bez problémů. Dělá to tedy vlhkost a teď co to ovlivňuje? Baterka je v pořádku, na tu bych byl schopnej snad aj dojet do práce. Čerpadlo normálně sepne, motor točí jak blázen bez sebemenších problémů od začátku, ale jednoduše nechytá, tedy nejde jiskra - proč? Můžu auto nechat stát a přijít kolem poledne, až zasvítí sluníčko a motor naskočí jako by nic. Jednou se mi to podařilo natočit napodruhé po delším startování tak, že mi to chytlo tak na dva, tři válce, jak se po chvilce chytl i čtvrtej a až se malinko ohřál motor, předl si zase jako kočička. Ne svíčky, to by dělalo problémy furt, při každém startu, nebo by to aspoň škrtalo. Elektrice v autě vůbec nerozumím, co to může být, nějaká ta cívka, rozdělovač, palec (to ani nevim, co je :oops: ) ??? Asi se tu teď budete dohadovat a zkoušet kombinovat... Pokud jste se někdo s tímto setkal, prosím o radu, něco rozebrat dokážu, ale naslepo tam sahat nemá smysl, ne pro mě. Když to dám do servisu, bude to chytat v pohodě a není co opravovat, když to nechám rozdělat a prohlídnout, zbytečně budu platit čas na tom strávený s nejistým výsledkem a měnit hned cívku za těžký prachy se mi taky nechce, když ani nevím, jestli to dělá ona. Pan Mareda mi sám toto potvrdil, neumí mi poradit. Je docela blbý chodit k autu ráno se strachem, jestli odjedu do práce nebo ne.
Je: Rover 45, 1,4 2001
Byl: Rover 416Si liftback, r.v. 1997

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Fujitsu » stř črc 22, 2009 18:58

Jak tu kdysi popisoval Hombre - zkus tam dát indučku z favorita, seženeš ji takřka kdekoli, případně tě nebude moc stát. Jen ji vyměň, a vyzkoušej to. Bohužel nic jiného než postupem pokus-omyl na to těžko přijdeš. Hombre ji dokonce kvůli riziku vlhkosti přemontoval na vnitřní plech blatníku. Hodně zdaru!
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Odpovědět