aké repro do Rovera?

rover414si
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 24, 2009 2:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od rover414si » stř dub 21, 2010 1:52

Omlouvam se za chybu, ta tuba je na tomto odkaze

Kód: Vybrat vše

http://www.shopik.cz/index.php3
Rover 414 Si
Praha

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Noobsz DJ » pon kvě 03, 2010 22:29

Tak ľudia zajtra si idem pre subwoofer. Zohnal som 170W aktívny Subwoofer značky BS Acoustic so zabudovaným zosilňovačom. Reproduktor má priemer 20cm. Dostanem k tomu aj káble na prepojenie subwooferu s rádiom. No bude chýbať napájací kábel. Preto by som sa Vás chcel opýtať, aký mám použiť kábel na pripojenie subwooferu k batérií, a akú poistku mám použiť. Do tohto som úplný antitalent. Pýtal som sa na to kamaráta, len on ma poslal do jednej dielne, kde hudbu montujú do áut. Tak som sa tam na to pýtal a jedinú odpoveď, ktorú som dostal bola tá, že za 40€ mi predajú komplet kabeláž k pripojeniu subwooferu. Lenže tá cena sa mi zdá byť až príliš prehnaná za jeden napájací kábel od batérie s poistkou, jeden kábel, ktorý sa priskrutkuje na kostru auta a dva káble s cinčami na prepojenie medzi rádiom a subwooferom. Ak by mi niekto poradil, budem veľmi vďačný.

Uživatelský avatar
roverix
Příspěvky: 3062
Registrován: sob led 31, 2009 19:30
Bydliště: Ublo, taková díra u Vizovic 75rover@seznam.cz tel. 604464504

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od roverix » pon kvě 03, 2010 22:37

@ noobs- dj @ Tož já bych to měl asi za 4 euro. Jenže jsi daleko. A poštovné na Slovensko je tuším dražší než do Austrálie. :mrgreen:
Britská auta v minulosti: Ford Cortina 1200 3x / Austin Maestro 1.3 / Maestro 1.6 / Rover 213s / Rover 75 1.8 Současný vozový park: Rover75 2.5 manual. Rover75 2.5 automat Rover45 IDT Rover25 1.4 TEL. 604464504

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Noobsz DJ » pon kvě 03, 2010 23:08

No tak to je veľká škoda. 10 násobne nižšia suma, ako mi povedali v tej nemenovanej predajni. Ako mi povedal cenu, tak som sa tam hneď otočil. A roverix vedel by si mi prosím ťa povedať, akú poistku mám použiť? Kábel kúpim hocikde v elektre. Poviem im, že ho chcem na pripojenie k subwooferu a nech mi dajú nejaký hrubší kábel a hotovo. Len ide o to, akú poistku dať. Nechcem dať moc silnú, aby mi potom náhodou nezhorelo auto, ale zasa ani moc slabú, aby mi ju roztavilo.

rover414si
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 24, 2009 2:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od rover414si » úte kvě 04, 2010 0:24

tak sem zadal jednoduse do strejdy googla a nasel jsem toto .

http://www.car-hifi.sk/fli-10-gauge-wiring-kit = 23 euro

http://www.autodax.sk/index.php?load=e- ... &vyrobca=0 = 29 euro tento doporucuji, mam ho taky, dobra cena a postacujici vykon.

23/29 euro snad neni tolik .... a u nas to taky tak stoji, a jestli to chces delat na, takzvane prase :-) , tak si sezen tak 6 mm dras s izolaci 10 mm a asy tak , mam pocit 10A pojistku(nely vice davaji se tam i 40A a prodavaj se i 150A ), ten drat by mel byt z lanek, duvod presne nevim :oops: .

propojky bych uz nenahrazoval, delat pak slusny bordel se zvukem , neni to cisty a muze to chrcek a vznikat dalsi nezadouci zvukove efekty... receno prehnane ...

takze zhrnuti: radsi bych jeste zainvestoval a poridil montazni soupravu a pouzil ji ..... je pak mnohem snazsi, a rekneme i bezpecnejsi nes neco bastlit ..
Rover 414 Si
Praha

rover414si
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 24, 2009 2:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od rover414si » úte kvě 04, 2010 0:52

jen pro doplneni, tento vyrobek je unas za cca 600,- = cca 30 euro

http://www.rapid-autohifi.com/store/goo ... -sada.html

tyhle ceny se moc od sebe nelisi, a opravdu se to vyplati ..
Rover 414 Si
Praha

F.i.s.h.men
Příspěvky: 1924
Registrován: úte lis 27, 2007 19:42
Bydliště: Praha, občas Karlovy Vary

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od F.i.s.h.men » úte kvě 04, 2010 7:58

na tehlech vecech se neda moc usetrit. Ten kabel se zahriva a muze ti to taky zacit horet. Jsou kramy, kde si muzes koupit ten kabel na metry jak potrebujes. Urcite nejaky takovy kram na slovensku mate.
ObrázekObrázek<<<---Klikni pro zvětšení
Rover 216GSi - zanedlouho transplantace motoru D16Z2 (na obrázku) + pár dalších oprav a úprav HOTOVO 31.7.2011

rover414si
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 24, 2009 2:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od rover414si » úte kvě 04, 2010 12:57

to je vetsinou v kazdym, ale pokud, jak pise vise, je mene zrucny, tak se vyplati koupit uz hotovy a jen je namontovat
Rover 414 Si
Praha

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Noobsz DJ » úte kvě 04, 2010 13:09

Ako nie som menej zručný. Ja som elektrikár, len do auto hi-fi sa nerozumiem vôbec. No ale dnes som kúpil káble na napájanie a taktiež aj káble s cinčami. K tomu som zobral poistku 10A a tzv. očka, ktoré pripojím na káble, zospájkujem ich a pripojím + kábel na batériu a - kábel na kostru auta, kde mám všetky ostatné káble ukončené. Len mi hlavou vŕta jedná vec. Kade natiahnem napájací kábel z kabíny k batérií do motorového priestoru? Ja som sa tam teraz tak pozeral, a nevidel som tam nikde žiadny prechod. Ak niekto o nejakom skrytom prechode vie, prosím nech poradí. Káble si chystám už teraz, aby som to potom iba napojil a išiel do toho. A aby som nezabudol, všetko toto ma vyšlo na necelých 5€.

F.i.s.h.men
Příspěvky: 1924
Registrován: úte lis 27, 2007 19:42
Bydliště: Praha, občas Karlovy Vary

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od F.i.s.h.men » úte kvě 04, 2010 13:17

Ja sem u spolujezdce odklopil koberec a tam byla gumova zaslepka. Kdyz sem ji sundal, tak sem cumel do motoru, tak sem do ni udelal diru a je to. Tak zkus pohledat.
ObrázekObrázek<<<---Klikni pro zvětšení
Rover 216GSi - zanedlouho transplantace motoru D16Z2 (na obrázku) + pár dalších oprav a úprav HOTOVO 31.7.2011

rover414si
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 24, 2009 2:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od rover414si » úte kvě 04, 2010 13:33

Tak to se hluboce omlouvam :oops: :oops: :oops: :oops: spatne jsem to pochopil, teda spis nevedel podrobnosti, jeste jednou omluva :oops:

ja mel kabel 5 m a okolo spolujezce mi chybel 1,5 metru, tak sem udelal dirku v prolisu pro tyc rizeni a dal tam gumovou zaslepku.
A co se tyce toho pajeni bych zrovna mo nedelal, nevim jak je to u tehleh tlustejch kablu ale v praci mi kazdej pajenej kabel ve svorce driv nebo pozdeji upadne a to se s nim nehejbe, nikdy sem tomu neveril dokavad sem to fakt nevidel .......

ale ta zaslebka je tam opravdu pod kobercem u spolujezce, kdyz se podivas od motoru tak ji uvidis 100 %
Rover 414 Si
Praha

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Noobsz DJ » úte kvě 04, 2010 14:31

No ďakujem za tipy. Pozeral som pod koberec spolujazdca a nikde nič. Pod kobercom bola ešte jedna veľká guma, ktorá bola po celej svojej dĺžke a výške prilepená k plechu, alebo čo to pod tým už je. Nikde som tam bohužiaľ žiadnu prechodku nenašiel. A to som od motora pozeral a hľadal asi 10 minút, kade by to mohlo ísť. Taktiež som išiel aj po kábloch od batérie, ale pod motorom a za riadiacou jednotkou sa mi to všetko stratilo. Tak som sa rozhodol, že napájanie natiahnem od rádia. Rádio som si vybral z auta, aby som teraz z manuálu mohol pozrieť, ktorý kábel je napájací a na neho spraviť prípojku na napájací kábel ku subwooferu. Cinče nepoužijem, nakoľko ten subwoofer má jeden konektor, do ktorého idú 4 káble. Napájací, zemniaci (teda kábel -), a ďalšie dva káble na signál. Tie budem musieť stiahnuť tiež asi z rádia, alebo ich stiahnem priamo z reproduktorov.

rover414si
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 24, 2009 2:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od rover414si » úte kvě 04, 2010 15:17

tak napajeni od radia okamzite zapomen, zesilovace se musej tahat od baterky !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a pokud tam ma cince, tak musis pouzit cince, protoze jinak ten zesilovac zrusis, cince maj pred zesilenej signal a reproduktory uz maj zesilenej signal takze na to taky rychle zapomen ...... dodam ti fotku toho spuntu
Rover 414 Si
Praha

Uživatelský avatar
roverix
Příspěvky: 3062
Registrován: sob led 31, 2009 19:30
Bydliště: Ublo, taková díra u Vizovic 75rover@seznam.cz tel. 604464504

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od roverix » úte kvě 04, 2010 15:42

Jestliže máš aktivní subwofer a na autorádiu výstup pro subwofer, stačí jeden Cinch. A nešlo by tahat plusový kábl od baterky vrchem, vedle hadičky ostřikovače?
Britská auta v minulosti: Ford Cortina 1200 3x / Austin Maestro 1.3 / Maestro 1.6 / Rover 213s / Rover 75 1.8 Současný vozový park: Rover75 2.5 manual. Rover75 2.5 automat Rover45 IDT Rover25 1.4 TEL. 604464504

rover414si
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 24, 2009 2:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od rover414si » úte kvě 04, 2010 15:52

Obrázek
Obrázek

je tam udelanej slabej krouzek . toho klubka dratu si nevsimejte:-D je to ve vystavbe :-) cakam na hezky pocasi :oops:

tady je pak priblizeny jak sem to udelal ja
Obrázek

nasel jsem si kudy vede tyc rizeni a pouzil jsem do vhodneho mista vrtacku, a dal jsem tam gumovou zaslebku ...

ale vazne dej ten napajeci kabel az od baterky se svoji pojistkou ja tam mam 40A a ze bych to setril se neda rist, vecne naplno pusteny radio a i kable se mi zahrejvaj tak na cca 40 stupnu

cince muzes pouzit oba a u tuby se pak dava rozdvojka ...... http://www.autodax.sk/index.php?load=e- ... &vyrobca=0
musis si ale dat pozor jaky mas cince, ale vetcinom na radiu i na zesilovaci mas samicky takze ten co je na odkazu se ti presne hodi, a nebo muzes pouzit jen jeden z nich ale pak musis davat pozor kdyz budes manipulovat v radiu s balanci zvuku na levou a pravou stranu, ty cince na radiu reagujou zaroven s vystupama na repro..
Rover 414 Si
Praha

Odpovědět