Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od Roman620ti » úte bře 25, 2008 13:56

Ahojda Rouvraři,
Chtěl bych se zeptat na jeden problém, i když tady asi žádnej věštec nebude :lol: Třeba se s tím už někdo setkal...
Můj druhej Rover 620ti má tento problém :
Zrychluje v pohodě, ale jak se dostane ke 4000 někdy k 5000ot/min motor nějak vynechá a strašně to motorem trhne, až mě vždy poleje horkej pot. :D Jinak se s tím dá jezdit naprosto v pohodě, ale když jsem potřeboval předjet jedno auto ve vyšších otáčkách, strašně to sebou cukalo a cukalo. Svíčky jsem vyměnil za NGK, co jsem měl kdysi v červeným. Ještě mě napadá vyměnit palivovej filtr, ale jestli to tímhle může bejt, toť otázka.

Toto jsem našel na jiném fóru, ale vůbec nevím kde je nějaký CPS a jestli je to vůbec i na ROVERECH :
Je to Camshaft Position Sensor neboli senzor polohy vačkového hřídele. Podává ŘJ informaci o "poloze" motoru. Podle ní se časují vstřiky a zážehy. Pokud je to zabordelené (je to kolečko s dírkama a optočlen), tak podává ŘJ špatné informace a ta z bezpečnostních důvodů vypne vstřik. Čím víc bordelu a čím víc otáček, tím větší chybu produkuje CPS a proto ve vyšších otáčkách vypíná ŘJ vstřiky a motor cuká.


Asi je to zralé na diagnostiku, ale tam mě odrazuje ta dlouhá čekačí doba a do autorizovaného servisu nechci :evil: Taky jsem tu četl o diagnostice na emisích, ale tam se podle příspěvků asi jen tak nepřipojej. :roll:
2x Rover 620ti

josef620sdi
Příspěvky: 6
Registrován: sob zář 22, 2007 12:11
Bydliště: plzeň-sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od josef620sdi » úte bře 25, 2008 15:14

Ta chyba je pravdě podobně sporadická za jeť do servisu. Přenosnej test a za jizdy ta chyba vyskočí.

Uživatelský avatar
assa
Příspěvky: 83
Registrován: stř zář 19, 2007 20:27
Bydliště: MO,CV

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od assa » úte bře 25, 2008 20:50

Pokud by to byl snímač kliky,tak ti auto znehybní,odpojí přívod paliva,aby kdyby byl problem na klice nedošlo k destrukci motoru,takže tím to asi nebude.
R45 1.6.+LPG-1.04Kč/km

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Roman620ti » stř bře 26, 2008 16:44

Tak dnes jsem vyměnil palivový filtr. Byl tam ještě originální Roveráckej totálně ohnilej. Pamatoval asi hooodně, ale příčinou to nebylo. Vzal jsem 98 a dal do ní nějakej značkovej prevít na čištění vstřiků a vůbec celého palivového systému. A ještě jsem přišel na to, že když ho prošlápnu na volnoběh, tak jde v pohodě za 6000ot/min a když se začnu jemně rozjíždět, jde taky motor v pohodě až někam k 6000ot, ale jak sešlápnu pedál hned až na podlahu, kolem těch 4000-5000ot/min to začně sebou trhat. Musím jezdit volnou a asi se objednat na diagnostiku.
2x Rover 620ti

Xvas
Příspěvky: 509
Registrován: stř bře 19, 2008 14:59
Bydliště: Jihlava

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Xvas » stř bře 26, 2008 18:40

Neco podobnyho sem mel s minulym autem.a stacilo kdyz sem vymenil filtry a hlavne procistil klapky.a byl klid.nebo to taky muze byt treha nekvalitnim benzinem.muzes zkusit nechat vycistit nadrz a potrubi.treba...

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Roman620ti » čtv bře 27, 2008 21:18

No zkusím, jestli se dokážu dostat k palivovému čerpadlu. Jestli ho nějaké vemeno nevyměnilo za slabší, protože to trhá jen když člověk pořádně rychle sešlápne pedál a to je potřeba nejvíce paliva. A pokud se k němu nedostanu, objednám se na počítač... Každopádně děkuji za příspěvky :wink:
2x Rover 620ti

Jan Ryšánek
Příspěvky: 47
Registrován: sob úno 16, 2008 17:56

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Jan Ryšánek » sob bře 29, 2008 1:12

Roman620ti píše:No zkusím, jestli se dokážu dostat k palivovému čerpadlu. Jestli ho nějaké vemeno nevyměnilo za slabší, protože to trhá jen když člověk pořádně rychle sešlápne pedál a to je potřeba nejvíce paliva. A pokud se k němu nedostanu, objednám se na počítač... Každopádně děkuji za příspěvky :wink:
Tak az zjistis cim to bylo dej mi prosim vedet-mam uplne ten samy problem-kdyz stojim vse v poho,jakmile se rozjedu a slapnu mu-pruser-ale zkusil jsem mu z petky pritom skubani dat ctyrku hnapl jsem po plyne a hle on se probral

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Roman620ti » sob bře 29, 2008 6:38

No tak v kufru jsem našel akorát víčko na plovák, tak to čerpadlo fakt nevím, jak se vyndavá. Snad né s nádrží... :roll: Jedině by mohlo bejt víčko ještě pod sedákem, ale teď před týdnem jsem to měl rozebraný a vůbec si nepamatuji, jestli tam něco bylo nebo ne :oops: No zkusím vzít u Shella 100 oktanovej benál a schválně co to udělá. Když na to příjdu, tak to sem hnedka dám...
Jinak, když jedeš volnou a začneš se pomalku rozjíždět, tak ti to taky necuká a jde klidně k 6000ot/min?
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od tobias » sob bře 29, 2008 9:01

Tak nemohlo by to byt spis v turbu, kdyz o tom tak premyslim...ktery nestiha? Nebo ta hadice, jak si rikal, ze je praskla, tak jestli pri nejakym tlaku proste nezacne propoustet...ale to je jenom takovej napad.
Kazdopadne na cerpadlo musis vyndat celou nadrz, pulku krytu vyfuku apod...prace pro mechanika na 3 hodiny :?
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Roman620ti » sob bře 29, 2008 12:41

No co jsme o tom kecali s bráchou, tak kdyby to bylo turbo a v nějakájch otáčkách netáhlo, tak by motor jen zvadl, ale tohle sebou hnusně škube. Ale ten přístup k čerpadlu se mi vůbec nelíbí, to jde vidět, že ho nikdo u mě nevyměnil za slabší, protože vejfuk je tam asi 100let. Tak teď teda fakt nevím, a zvlášť mě děsí fakt, že s tímhle problémem Honzovi ani na diagnostice nepomohli :?
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od tobias » sob bře 29, 2008 13:37

tak asi zbývá vážně jenom pan Mareda...

Kdyby vyplivlo turbo, tak to zvadne a nemuselo by to bejt nejaky cukani...pro sichr zavolam tomu kamaradovi a zeptam se ho, ale tohle asi nebude ono.
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Jan Ryšánek
Příspěvky: 47
Registrován: sob úno 16, 2008 17:56

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Jan Ryšánek » sob bře 29, 2008 18:24

Dela mi to uplne to same a kdyz jedu plynule vytocim ho az po omezovac,ale jakmile slapnu po plnym plynu hned-proste slapnu az na podlahu tak to zacne a Roman muze rici jak je to prijemne-i kdyz o tom vim,tak me vzdy zaleje pot.Jo a kdyz ho treba pri skubani na 5-te rychlosti podradim a slapnu po plynu na 4-te rychlosti-probere se.Ale tohle je mi takovy protivny a nechci odrovnat motor-sice jezdim rychle-tocim ho,ale tohle mi neni moc prijemne.Vcera jsem najezdil u nas na dalnici s diagnostikou v aute asi 500 km a nic-coz me zarazi-muj automechanik je s toho v prd.,automechanik z Ostravy,ktery rovery uz dela dlouho je s toho tak v prd.Takze ja uz opravdu newim-vymenil jsem vsechny filtry-jeste zkusim,az nebudu potrebovat auto mu rozebrat vstriky

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Roman620ti » sob bře 29, 2008 19:14

Tobiáš - Děkujeme :wink:

Honza - dokonce jsi měl v autě i tu přenosnou diagnostiku a nic,jo?...tak to fakt vypadá na něco jako to čerpadlo nebo vstřiky, ale to cukání je tak hrozný, že to je fakt jako když dochází benzín. Jinak jsi odvážný mu ještě podradit a dát mu, já vždy strachy buď pustím pedál, nebo tam kopnu další kvalt. Jsem měkota :lol:

Teď se na mě lepil jeden vocas se "sporťákem" na rychlodráze a ani jsem mu nemohl pořádně dát a ještě jsem si zaskákal :roll: :oops:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách

Příspěvek od Roman620ti » sob dub 05, 2008 13:39

TAK TO DĚLÁ TURBO!!!!
Prohodil jsem si turbo ze stříbrného do červeného a najednou mi sice červenej nechrastí, ale zato cuká a nejede ve vysokejch otáčkách. Stříbrnej už jezdí v pohodě. Tak mě čeká opět prohození obou turbín na zpět :cry: :cry: :cry: :cry:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Petr.stefl
Příspěvky: 504
Registrován: sob říj 20, 2007 22:21
Bydliště: Studená

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách VYŘEŠENO :-(

Příspěvek od Petr.stefl » ned dub 06, 2008 18:58

Zkuste se podívat na přetlakovou hadičku od Turba,mohla by bejt zpuchřelá,při velkým zatížení se motor nakloní a hadička se otevře a ŘJ má špatný info. a ubere benzinu,motor se vratí do původní polohy a vše je dobrý,jenže vy přidáváte pořád a motor se opět nakloní a problém se opakuje...
Bývalá auta: Rover 45, MG ZS 180, Mazda 6, Mazda 6 MPS, Mazda 3 BL
MG ZS 180 a Mazda 6 GJ

Odpovědět