TC stále svieti

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

TC stále svieti

Příspěvek od undy » pon bře 03, 2008 16:13

Boli časy keď po naštartovaní mi na PC zasvietila kontrolka TC a potom zhasla-to je normál.Potom pár mesiacov sa stávalo,že asi v 50% ostala svietiť a nereagovalo to na vypínač.No a teraz to už svieti stále.ABS kontrolka nesvieti a ABS ko funguje normálne,TC nefunguje.Počul som že by to mohlo byť vadným snímačom ABS,ale to mi nesvieti a funguje.Na testbooku nevypísalo nič.Tak neviem kde začať.Poradí niekto?R 75 2,0 B.Vďaka za námety :wink:
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

Příspěvek od undy » pon bře 10, 2008 11:46

Dá sa nejakým spôsobom premerať funkčnosť senzora ABS /na testbooku mi nič nenašli a stále mi svieti to TC/
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

Uživatelský avatar
Lukky III
Příspěvky: 490
Registrován: čtv úno 07, 2008 20:04
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: TC stále svieti

Příspěvek od Lukky III » úte bře 11, 2008 20:01

Cauki chci se zeptat a ty vis co to TC znamena?Diky

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

Re: TC stále svieti

Příspěvek od undy » stř bře 12, 2008 8:58

TC-traction control.Funkcia obmedzujúca krútiaci moment motora pri prešmykovaní kolesa hnanej nápravy napr.pri prudkom rozjazde na šmykľavom povrchu.Niektoré modely ešte okrem toho aj pribrzďujú koleso v prešmyku.Ak je TC zapnutý kontrolka nesvieti a naopak.Ak sa TC aktivuje,kontrolka sa rozsvieti asi na 5 sekúnd.A ešte pri štartovaní na pár sekúnd zasvieti a zhasne.

No a mne už svieti stále-tj.je vypnutý/-pokazený/
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

Uživatelský avatar
Thomson
Příspěvky: 367
Registrován: stř zář 19, 2007 18:36
Bydliště: Val. Mez.

Re: TC stále svieti

Příspěvek od Thomson » stř bře 12, 2008 10:36

to vis urcite ze se po startu na chvili rozsviti a pak zhasne protoze me to tak dela a myslim si spis ze je to nejaka porucha takze pokud by to tak opravdu melo byt tak bylo dobre :)

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

Re: TC stále svieti

Příspěvek od undy » stř bře 12, 2008 11:22

je to doslova písané v návode,že po zapnutí zapaľovania to má na pár sekúnd svietiť a zhasnúť-tj.to ostáva po každom štarte v zapnutom stave/nesvieti/.Ak to vypneš tlačítkom,vtedy to svieti že to je vypnuté.A pri aktivácií to svieti počas toho,keď to niečo robí a potom to má samé zhasnúť.

Mne to už lezie na nervy,nevedia s tým nič ani na Testbooku,že asi bude poškodený senzor ABS.To mám ako kúpiť nový dopredu a jeden dozadu a skúšať na každom kolese?No neviem,či je to tá správna metóda...
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

Uživatelský avatar
Thomson
Příspěvky: 367
Registrován: stř zář 19, 2007 18:36
Bydliště: Val. Mez.

Re: TC stále svieti

Příspěvek od Thomson » stř bře 12, 2008 17:42

to je divne ze jim to na diagnostice nic neukaze to by prave melo treba spatny signal nebo vubec zadny od snimacu nebo jednotky, muze to byt spatny kontakt v konektoru nebo treba utrepany drat

Uživatelský avatar
Lukky III
Příspěvky: 490
Registrován: čtv úno 07, 2008 20:04
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: TC stále svieti

Příspěvek od Lukky III » čtv bře 13, 2008 19:55

Undy dik moc. Ja mam 400 a stahl sem si navod ve kterem ta kontrolka neni. Diky

Radomir
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 06, 2007 14:03

Re: TC stále svieti

Příspěvek od Radomir » ned bře 23, 2008 11:54

Mám na R75 stejný problém, někdy svítí TC, ale k tomu vždy i ABS. V paměti byly hlášky, že je vadný levý přední speed sensor. Vyměnil jsem a dělá to pořád. Na starém sensoru nebyla žádná známka poškození. Vypadá to tedy spíš na nějaký el.kontakt při cestě do centrální jednotky. Teď sháním servisní popis, abych za a)našel jednotku, do které vede ten svazek kabelů a b)na které piny v jednotce. Mám v ruce originální RAVE CDs (2ks), je to ale celé v kryptovaných pdf. Nainstalovat se mi taky zatím nepodařilo, protože to je 16bitová aplikace a doporučený systém je max W98.
Takže pokud někdo ví víc, prosím ozvěte se.

kondy
Příspěvky: 7
Registrován: pon dub 28, 2008 17:49

Re: TC stále svieti

Příspěvek od kondy » úte kvě 20, 2008 16:20

Ahoj,
jsem čerstvým majitelem Roveru 75 CDT(2001), musel jsem prudce zabrzdit kvůli kočce v zatáčce, zablokovali se mi kola, kočku jsem stejně přejel cry: a navíc přestalo fungovat ABS a roznuly se zminene kontrolky, po vypnuti a zapnuti klicku stale svitily. Vyjel jsem na rampu, prohmatal a pohybal dratky na levem i pravem kole a svete div se, zhasnuly a vse funguje jako driv. jinak se mi take roznula kontrolka airgagu, stacilo posunout sedak dopredu a dozadu, restart klicku a opet klid. Asi soudruzi v anglii nekde udelali chybu.. :lol: Kondy

Skic
Příspěvky: 286
Registrován: čtv říj 04, 2007 21:50
Bydliště: Trencin - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: TC stále svieti

Příspěvek od Skic » úte kvě 20, 2008 21:14

Noooo, tie cidla su velmi zvlastne :D Ked svieti kontrolka ABG, naozaj staci pohnut s kablami pod soferovou sedackou a vsetko je OK :)
Rover 75 2,0CDTi

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: TC stále svieti

Příspěvek od rudiger1 » úte kvě 20, 2008 21:28

tak tak, to mozem aj ja potvrdit, ze zasuvky pod sedadlami su nejake chulostive a nestabilne, ked sa ABS kontrolka rozsviet, najprv pozriem pod sedadla. Ovsem pozor, doporucenie zo servisu : pri manipulacii so zasuvkami pod sedadlami trebavytiahnut kluc zo zapalovania. :)
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Heat22
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 24, 2008 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: TC stále svieti

Příspěvek od Heat22 » stř črc 23, 2008 5:57

undy píše:je to doslova písané v návode,že po zapnutí zapaľovania to má na pár sekúnd svietiť a zhasnúť-tj.to ostáva po každom štarte v zapnutom stave/nesvieti/.Ak to vypneš tlačítkom,vtedy to svieti že to je vypnuté.A pri aktivácií to svieti počas toho,keď to niečo robí a potom to má samé zhasnúť.

Mne to už lezie na nervy,nevedia s tým nič ani na Testbooku,že asi bude poškodený senzor ABS.To mám ako kúpiť nový dopredu a jeden dozadu a skúšať na každom kolese?No neviem,či je to tá správna metóda...
No mne sa TC po štarte nikdy nerozsvietilo, no za to teraz už svieti stále, alebo svieti aj pri bežnej prevádzke a iba občas zhasne. Na ovládacom panely(dolu pod klimatizáciou) kde je manuálny gombík na zapnutie/vypnutie TC je na tomto gombíku led dioda ktorá by mala svietiť keď je TC zapnuté. Táto ledka nesvieti vôbec, za to svieti TC na LCD displeji. Neviet mi poradiť čo sa s TC deje? Aha, a ešte k tomu začala svietiť aj kontrloka ABS.

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

Re: TC stále svieti

Příspěvek od undy » stř črc 23, 2008 7:45

Problém s TC vyriešený.Od škrt.klapky vedú dva bovdeny,jeden na plyn pedál a ten druhý vedie do jednej šúčiastky/motorčera/ vľavo vpredu v rohu pri tlmiči pérovania v motorovom priestore/na spolujazdcovej strane/V tom motorčeku je dolámané ozubené kolečko,ktiré je zodpovedné za zap/vyp. TC.Tá súčiastka stojí okolo 14000 sk,na ebay som to zohnal za 30 libier.A presne ten istý problém má aj kolega na 75 ke.
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

Uživatelský avatar
Heat22
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 24, 2008 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: TC stále svieti

Příspěvek od Heat22 » stř črc 23, 2008 7:48

A nemohol by si uverejniť názov tej súčiastky (anglicky) aby sme to vedeli hľadať na nete? A keby si pridal ešte foto, tak by to bolo ozaj super :lol:

Odpovědět