STROPNICE

Odpovědět
Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3363
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

STROPNICE

Příspěvek od Keksin » úte zář 18, 2018 9:03

Řešil jste někdo odlepující stropnici? Jde vydělat ze sedanu bez demontáže zadního okna? Mám střešní okno.

ketzll
Příspěvky: 242
Registrován: čtv led 21, 2010 15:05

Re: STROPNICE

Příspěvek od ketzll » úte zář 18, 2018 9:20

Právě jsem to řešil u Jaguara S-Type...
A kdysi dávno u jedné R75 a Freelandera..
Odpověď ano jde to... Ale vem si k ruce někoho druhého.
Je to trochu o nervy. (Takový ježek v kleci) musíš neustále hledat správný úhel a občas tu stropnici lehce ohnout a protáhnout.
Já stropnici vytahoval ven zadníma dveřma.

Jinak jestli to chceš řešit za pár peněz, tak se mi osvědčila flícová deka (Kika) mají různé barvy... A chemopren Extra (je pružný i po vyschnutí)...
starý molitan s lepidlem jsem u Rovera vzal rychle vapkou a stropnici nechal cca 5 dní vyschnout... U Jaguara jsem to bral rejžákem na sucho a vysával vysavačem s kartáčem...
Posléze nanášet lepidlo po pruzích a po kouskách deku lepit... Nejde najednou!!!
Ta flícová deka je fajn v tom, že je huňatá a zároveň se s ni dobře pracuje, jelikož je pružná..(různé prohlubně tvary atd...) Cena deky cca 100,-Kč a chemopren cca 270,-Kč

ketzll
Příspěvky: 242
Registrován: čtv led 21, 2010 15:05

Re: STROPNICE

Příspěvek od ketzll » úte zář 18, 2018 9:38

Takhle to vypadá z té deky.
Přílohy
20180915_142800.jpg
20180521_205501.jpg

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3363
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: STROPNICE

Příspěvek od Keksin » úte zář 18, 2018 11:03

Díky za info.
Jo a jak ta stropnice tam drží? Je tam nacvaklá nebo nějaký sponky?

ketzll
Příspěvky: 242
Registrován: čtv led 21, 2010 15:05

Re: STROPNICE

Příspěvek od ketzll » úte zář 18, 2018 12:06

Přesně si R75 nepamatuju... Třeba zde poreferují jiní...
Nicméně si myslím, že tam žádné cvoky nejsou...
Nejprve musíš odendat všechny plastové sloupky od předu až pozadu... včetně pásových.. Pak oddělej sluneční clony, i vrchní osvětlení, všechny madla u stropu... a uvidíš, jak Ti bude padat stropnice na hlavu, podle toho jak budeš oddělávat věci... Madla, clonítka atd... slouží zároveň jako držáky stropnice...
Teď si moc nevybavuju jak to bylo se strešním oknem, ale myslím, že to nemá vliv a stření okno se nemusí nijak pracně demontovat. Akorát musíš sundat tu gumu, která je napůl stropnicí a napůl střešním oknem...
Jo a samozřejmě alespoň do půlky stáhnout všechny dveřní těsnící gumy, které jsou na karoserii (ne na dveřích)

Jinak doporučuji si na to vzít nějaké tenké pracovní gumotextilní rukavice...
Ať Tě to pak nepíchá dva dny..
Ten stropnicový korpus je z části nějaký sklolaminát a děsně se to rádo zapichuje do kůže... :admin:

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3363
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: STROPNICE

Příspěvek od Keksin » úte zář 18, 2018 15:54

Díky.

se_ky
Příspěvky: 327
Registrován: stř kvě 27, 2015 9:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STROPNICE

Příspěvek od se_ky » stř zář 19, 2018 7:57

Tohle je super návod, padá mi stropnice u ZRka, takže to asi vyřeším také tímhle, díky ;-) Ono totiž jak jsem koukal, přečalounění u nějaké firmy nejde pod 2000Kč, což mi přijde za takovou banalitu dost peněz.
MG ZR 160, 1.8L VVC (r.v. 2002), 5MT PG1, Solar Red, vyrobeno v Longbridge
Rover 45 (RT), 1.6L 16V MPI (r.v. 2002), 5MT R65, Sienna Gold, vyrobeno v Longbridge
--- I love K-SERIES engines and Rover VVC system! ---
ObrázekObrázek
Obrázek - MG ZR 160
Obrázek - Rover 45

cvrko
Příspěvky: 1677
Registrován: sob led 01, 2011 21:17
Bydliště: Havířov

Re: STROPNICE

Příspěvek od cvrko » čtv zář 20, 2018 9:32

Honzo, jsem vyučený čalouník a povím Ti, že kdysi se stropnice dělali lépe a to z důvodu starší technologie a materiálů, dnes? Vylisovaný tvar střechy oplatkem který se zlomí jen se na něj podíváš a za druhé, každý chce teňulinkou látku na kterou nemůžeš dát normální lepidlo které taky není nejlevnější, ale speciální lepidlo ve spreji které tuším stojí kolem 600,- a jeden sprej určitě nevyjde. Když budu řešit střechu u 75 tak se budu pídit po kůži a když to vyjde moc draho tak co nejlepší napodobeninu. A bude klid. mir:
Obrázek Obrázek
Rover 75 CDTi r.v. 2005

ketzll
Příspěvky: 242
Registrován: čtv led 21, 2010 15:05

Re: STROPNICE

Příspěvek od ketzll » čtv zář 20, 2018 14:14

Cvrko klobouk dolů před profesí, na kterou jsi vyučen... Tudíž tu nemám ani vlastně moc co psát...
Takže mé postřehy z lepení cca 5 stropnic všichni berte s rezervou...

Ale jen vlastní postřeh... tou kůží-koženkou jsem měl polepenou stropnici u Range Rovera....(povedlo se to, to jo, ikdyž to bylo neuvěřitelný peklo tenhle materiál lepit... a mohu říci, vypadalo to teda fakt hnusně...
Ono je to lákavý, to jo... Jenže ten výsledek je jak když sedíš v taxíku, nebo v policejním voze, který vymejvají vapkou...

Čili zlatě klasický filc.. alespoň za mě.

Jinak pro Se-Ky:
Ono až to budeš všechno oddělávat a sundávat a modlit se, aby jsi nic neulomil, pak budeš hodiny čistit korpus a pak čmuchat smrad lepidla a zase se budeš modlit, aby se Ti lepidlo nepropustilo lepenou dekou a opět mít hodiny ruce nahoře všechno postupně přidělávat... Tak Ti přijde, že oněch 2000,- i o něco více za tuto práci není zase tak moc... Ale když je člověk trochu šikovný a technicky zručný.... Dá se samozřejmě ušetřit... met:

Ale jak říkám.. berte mě s rezervou....

Odpovědět