Nevypínají brzdová světla.

Odpovědět
FRANTA
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 03, 2013 18:05

Nevypínají brzdová světla.

Příspěvek od FRANTA » sob úno 08, 2020 9:25

Zdravím. Na moji 75 cdt blbnou brzdová světla. Při zapnutí klíče, nebo po nastartování se samy zapnou. A trvá několik kilometrů jízdy než zase reagují na brzdový pedál. Pak už fungují normálně. Spínač u pedálu vypadá v pohodě, a brzdy svítí, i když ho odpojím. Připadá mi, jako by to reagovalo na zahřátí auta... Občas mi to dělalo i v létě, ale v zimě pokaždé když někam jedu.
Už mě to fakt štve. Když jsem byl na servisu, a připojila se diagnostika, tak se tam nikdy nic neukáže !! Mám tam snad nějakého šotka?? Díky za každou radu.

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevypínají brzdová světla.

Příspěvek od michal.lom » sob úno 08, 2020 10:00

V první řadě bych asi vyndal a zkontroloval krabici ovládání světel, to je ta, na který se světla zapínají. U mýho auta do ní předchozímu majiteli zateklo (pokud máš šíbr, čeká tě to taky), takže zoxidovaná deska a vstupní konektor, naštěstí se to projevovalo jen blbnutím vnitřního osvětlení. Po vyčištění OK.
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

FRANTA
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 03, 2013 18:05

Re: Nevypínají brzdová světla.

Příspěvek od FRANTA » sob úno 08, 2020 12:32

To bude ta krabice za vypínačem světel ? Jestli je tam nějaká elektronika, tak to může být prasklý na plošném spojí. A to by mohlo reagovat i na teplo.
To se bude blbě hledat závada, když to v teple funguje...

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevypínají brzdová světla.

Příspěvek od michal.lom » sob úno 08, 2020 12:39

Je to ta krabice, na který je vypínač.

Pokud tam bude nějaká oxidace, může pomost vyčištění. Elektroniky tam je mraky, opatrně to rozeber a uvidíš. Prohlídni vstupní konektor i desku.

Prasklý by to bejt nemělo, pokud s tím někdo nefláknul o zem. Je to schovaný v palubce
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

FRANTA
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 03, 2013 18:05

Re: Nevypínají brzdová světla.

Příspěvek od FRANTA » ned úno 09, 2020 9:45

Tak třeba dnes to funguje zase v pohodě. Šotek asi zaspal... Jestli mi ta krabička půjde rozdělat, tak na to mrknu. Ale moc velký naděje si nedělám. Pokud je to prasklý na plošném spojí, a reaguje to na změnu teploty nebo na vybrace, tak nezjistím nic. Aspoň ty konektory prohlídnu. Díky.

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nevypínají brzdová světla.

Příspěvek od michal.lom » ned úno 09, 2020 10:06

Ty seš hroznej pesimista s tím prasklým plošňákem... Kdyby byl prdlej, tak je větší šance že to nebude svítit vůbec, než že by svítily trvale. Navíc je v tý krabici dobře krytej, to by s tím někdo musel praštit o zem...
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

Odpovědět