Rozpadnutí rychlospojky hydrauliky spojky.

Odpovědět
FRANTA
Příspěvky: 33
Registrován: stř dub 03, 2013 18:05

Rozpadnutí rychlospojky hydrauliky spojky.

Příspěvek od FRANTA » ned dub 19, 2020 9:41

Tak se mi stala velice nemilá věc. Jedu do Hradce Králové, a najednou v centru se mi propadl pedál spojky !! Provoz jako prase, tak jsem to strhl na zastávku trolejbusů. Zvednu kapotu, a z rychlospojky trčí trubka i z válečkem, co má být zalisovaný do levého dílu rychlospojky. Tím pádem i kapalina pryč !! Opravdu nevím, kdo tohle vymyslel !!! Podařilo se mi celou rychlospojku demontovat, a zašel jsem do prodejny autodílů, jestli by to nešlo něčím nahradit. Myslel jsem nějakou propojku brzdových trubek. Jak to dopadlo si asi dovedete představit... Koupil jsem jen kapalinu, a volám známému na odtah. U něj jsme řešily co s tím. Přišly jsme na dvě řešení. Propojit trubky pevnou hadičkou a svorky, a druhá varianta nechat svařit krajní válečky, kde je závit. To taky pomohlo. Ve firmě, kde opravují hydrauliky mi to zavařily do Železné trubky mosazí. Za pár minut našroubováno a odvzdušněno. Tak se mi ulevilo !!! Ta rychlospojka je velice slabé místo auta. Rozletět se to může kdykoli !! Tak bacha na to !!!

Odpovědět