Stránka 1 z 2

Pokles výkonu, cukání CDT - VYŘEŠENO

Napsal: pon pro 10, 2012 18:14
od Bouk
Ahoj, před nějakou dobou jsem pořídil tourera 75 CDT s automatem, jezdil spokojeně až na nějaké mouchy v čidlech dvěří potažmo imobilizérem..

Před víkendem v mrazech jsem se jal dotankovat prázdnou nádrž, tankoval jsem u ETK, s níž jsem nikdy žádný problém neměl, nicméně po ujetí pár kilometrů přestalo auto jet a to tak, že po rovině jsem nebyl schopen jet rychleji než 80 km/h a když přišel kopec tak i skoro krokem..
Na nejbližší pumpě jsem dolil plnou (cca 2/3 nádrže) u Shellky s aditivem, protože jsem měl podezření na zamrzlou naftu ( bylo -10 ) což bohužel nemělo moc velký efekt.
Auto stojí běžně venku, ale po tomto jsem ho nechal stát jednu noc ve vyhřáté garáži, kde mohlo být tak 15 nad nulou (myslel jsem, že se případný parafín rozpustí), ale bohužel bez efektu.
Dnes jsem vyměnil palivový filtr, situace se o něco zlepšila, občas mám plný výkon, ale pořád jsou chvíle, kdy auto přestane jet.
Od výměny filtru dnes odpoledne jsem ujel cca 20km, kontroloval jsem i váhu vzduchu, ale pořád nic..

Jakým způsobem se po montáži filtru soustava odvzdušní ? Měl jsem za to, že stačí filtr namontovat, zapnout klíček do II polohy a počkat až čerpadlo natlačí, což se na první pohled stalo..

Auto na mě dělá dojem, že nemá dost nafty, koukal jsem na čerpadlo v nádrži to se zdá být funkční, druhé čerpadlo u motoru (vedle baterky) je také slyšet, ale na můj vkus daleko víc, ale hlavně o dost dýl než dřív a to i po tom co motor už běží..

Budu rád za jakékoliv informace

Díky

Rover 75 tourer CDT 2002

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: pon pro 10, 2012 18:24
od Tommi_82
Ano, "stačí filtr namontovat, zapnout klíček do II polohy a počkat až čerpadlo natlačí".

Já osobně bych odpojil váhu vzduchu a jezdit nějakou dobu s odpojenou. Autu to neublíží a zjistíš jestli není chyba v ní.
Pokud hodně slyšíš to čerpadlo u motoru, fakt bych podezdříval zamrzlý vedení.
Poslední výkřik naslepo - palivovej jsi měnil ale co vzduchovej? (zamrzlá vlhkost)

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: pon pro 10, 2012 20:01
od roverix
msm: Jen jsem si vzpoměl, jak na jedné 45tce iDT měsíc řešili podobný problém a nakonec byla v sání vcucnutá hadra. Ani při výměně filtru nebyla vidět.

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: pon pro 10, 2012 22:34
od Austin
Podobné symptomy měl brácha, schylovalo se k opravě kdečeho za nejméň 30tkč v DS Brno
no a stačilo netankovat u mušle ale Vervu diesel
a po třech nádržích Vervy, jedný placce velfobinu a přípravku na čištění vstřiků jezdí, je po závadě.
Tak si mušle vyrobila dalšího zapáleného agitátora proti čerpání na mušli.
Jak se chlapec oháněl, že přece tankuje na Mušli ! leštěný prdy vážení, marketing a leštěné prdy met:

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: pon pro 10, 2012 22:49
od cvrko
Když jsem měl před 75 Opla Vectru v benzínu,tak jsem taky u škeble dvakrát nabral nějaký šit po kterém auto nejelo ani prd.Prostě já osobně Shelce nevěřím. stupo:

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: úte pro 11, 2012 12:31
od _DoG_
Chlapi !!!!Shell-naftu nikdy nebrat!!!! Jedna z nejhorších u nás.! Mě tankování u shell(diesel) a předchozího vozu vyšlo celkem draho.Jak už tu někdo psal přede mnou -Vervu diesel ta je osvědčená mezi motoristy :) A pro případ mít v kufru vždy zimní vifka aditiva :)

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: úte pro 11, 2012 17:39
od AnderN
No nevím ... podle mě záleží na konkrétní čerpací stanici. ČS jsou často provozovány formou joint-venture, kdy jednotlivá pumpa je soukromá, ale používá značku mateřské organizace (v tomto případě Shell), která periodicky kontroluje kvalitu zboží a poskytovaných služeb (alespoň by to tak mělo být, znáte to). Zkazky o nekvalitním palivu jsem slyšel už mockrát, ale nebylo to vždy jen o této jediné firmě a vždy se jednalo o chybu na straně provozovatele ČS.

Nehájím nikoho a netvrdím, že u nás nejsou jiné řetězce prodávající na české poměry kvalitní naftu. Zrovna tak netvrdím, že Shell má palivo nejlepší. Mám ale za to, že poskytuje slušné palivo ve více méně stabilní kvalitě. Aditivum přidávám celoročně, ať natankuju kdekoliv. Podobně to vidím např. u OMV nebo přímo u ČEPRO.

Moje zkušenost s Benzinou -- Verva dobrá, problémy žádné, pozitivní efekt taktéž nepozorovatelný (asi podobné placebo, jako v případě "želví power"). Naopak běžné, tzv. "neprémiové", palivo je silně podprůměrné. Sledováno jak na vznětových, tak zážehových motorech různých značek, taktéž palivo tankováno u různých ČS v Brně. Takže děkuji, nedám si.

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: úte pro 11, 2012 18:29
od Tommi_82
Můj názor je že aditivum + normální nafta od hypermarketové čerpačky = žádnej problém. Dělám to tak už leta.

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: úte pro 11, 2012 20:02
od AnderN
A opět záleží na provozovateli. Např. TESCO nafta nové majitelce mojí bývalé R600 zamrzla ... podobně kolega tvrdí, že sice GLOBUS láká na nízké ceny, ale když tam natankuje (MB A160CDI), ujede na nádrž o 100-200 km méně. Věřím, že někde to tak být nemusí. Ale já supermarketům nevěřím, snad s výjimkou Makro, ale to není typický supermarket.

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: stř pro 12, 2012 13:13
od Bouk
Tak nám včera zase trošku přituhlo a bohužel problémy přesly do toho, že jsem zůstal třikrát stát s autem ve městě a to při startu ani neškytlo.
Při otočení klíčku jsem neslyšel chroupání čerpadla, tak jsem zvedl kapotu a párkrát na něj poklepal klíčem a světe div se, rozeběhlo se a nastartovalo.
Čistil jsem kontakty čerpadla a na dně konektoru byla vrstva cca 1mm nafty, která tam pravděpodobně vyvzlénala časem, nicméně po vyčištění a vysušení se nic nezměnilo.
Takže všechno teď ukazuje na vadné palivové čerpadlo u baterie, což asi vysvětluje i ten pokles výkonu, prostě občas jde a občas ne a auto nemá dost nafty.
Na volnoběh drží, protože si už čerpadlo common railu dokáže spolu s čerpadlem v nádrži udržet tlak pro naftu, ale při větší zátěži a nefunkčnosti podávácího čerpadla, nemá dost nafty aby uspokojil svůj hladový krk..

Škoda, že je vše zalisované, věřím, že bude jen zaneřáděný komutátor na motorku, když už se rozběhne, tak běží, ale občas se nerozběhne sám od sebe a pak je problem.

Sháním proto nějaké jiné čerpadlo, něco už jsem četl zde na fóru, máte někdo nějaký dobrý kontakt, kde jde sehnat za rozumnou cenu?
Teď je tam Pierburg, který stojí kolem 6300,- což mi příjde dost, pak jsem našel DELPHI za nějakých 5500,- nebo STARLINE za 4500,-
?? U všech těchto čerpadel je udávaný jiný tlak ??

Díky za odpovědi.

Bouk

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: stř pro 12, 2012 15:39
od Tommi_82
Osobně si myslím že tohle čerpadlo je mnohem míň poruchový než to v nádrži. Nevím odkud jsi, osobně bych zajel do Jeseníku, domluvil se s ním aby mi na zkoušku zapůjčil tohle čerpadlo(víš sám že výměna je otázkou minut, ne -li sekund), projel se s tím z vrakáče. Pokud by bylo OK, tak bych to tam na vrakáči rovnou koupil.

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: stř pro 12, 2012 16:01
od Bouk
Jj, po dopoledni shánění jsem nakonec přes známého čerpadlo sehnal, zítra bych ho měl mít, je nové originál pierburg za cca 4000,- s tím, že ho zkusím a když zjistím, že to tím nebylo tak ho budu moct vrátit, tak uvidíme.

Jsem z Liberecka, takže do Jeseníku daleko, ale už jsem za tu krátkou dobu co rovera mám jejich služeb jednou spokojeně využil kdy jsem si vlastní vinou vysklil okno v kombi prostoru...

V tomto fóru jsem se někde dočetl, že nejsem sám komu toto čerpadlo odešlo, auto má najeto cca 200 000..
Jinak dnes mi to udělalo zase dvakrát, nenastartoval jsem, čerpadlo nevrčelo, stačilo mírně klepnout a jelo se..

Tak snad to je tím, jinak už nevím..

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: stř pro 12, 2012 22:07
od INZER
Je stejné jako u Opel omega B 2,5 dti 2001-2003, cena asi do dvojky- nové!

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: čtv pro 13, 2012 10:16
od René
Jestli je to ověřené a sedí to,dejte to do sekce ,,zaměnitelné díly"

Re: Pokles výkonu, cukání CDT

Napsal: čtv pro 13, 2012 16:03
od Bouk
Ahoj, ano je to to samé čerpadlo, které pasuje do více aut.. Nicméně za dvojku jsem ho nikde nesehnal, snad jen na aukru ho někdo prodává z Kopřivnice asi za 1500,- ale není tam uvedená značka nic, takže jsem ho nebral..

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... 2DDBnf6EE=

Nicméně co je důležité, tak čerpadlo je namontované a problém je vyřešen, vše funguje jak má a i zvuk čerpadla je uplně jiný, to staré (odešlé) mělo dost tvrdý zvuk, který byl dobře slyšitelný i od řidiče se zavřenou kapotou a dveřmi, to nové když se na něj nesoustředím ani nepostřehnu.

Díky všem za rady!!

Bouk