Rover 75 - je alternativou i dnes?

ganmiki
Příspěvky: 36
Registrován: ned led 29, 2017 13:25
Bydliště: Hradištko

Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od ganmiki » ned led 29, 2017 22:20

Ahoj všem.
Předem se představím, je mi 42 a něco mám už odježděno, pár aut jsem vystřídal a nejsem vyznavačem "rozumového řešení" jako Fabia, Octávia, Golf, Passat, Thalia, Dacia apod. , z aut co jsem vlastnil to je několik Volv, Saab, Nissany ( samozřejmě když nepočítám mládí a nějaké ty Žiguly ). Auta neměním jako ponožky a snažím se je udržovat.
Tak teď k otázce, pomalu mi umírá jeden z Nissanů a pokud již nebude rentabilní, nebo vzhledem k bezpečnosti rozumné prodlužovat jeho život o další dva roky budu muset letos v létě sehnat nějakou náhradu. Vzhledem k tomu, že se mi dost osvědčil rozvod řetězem je to jedna z přihlédnuvších věcí, myslel jsem na nějaké BMW ( nemám předsudky na to už jsem starej pes ) a při očumování na mobile.de jsem náhodou narazil i na R75, popravdě musím přiznat, že anglická auta byla zatím vždy tak nějak mimo můj úhel záběru a jediný o čem jsem kdysi uvažoval byl Defender tak mě překvapila jejich nízká cena za ( podle fotek a popisů ) vcelku pěkná auta, je mi jasný, že na Rover klubu bude na otázku zda je i v dnešní době R75 alternativou pro slušné a pohodlné svení určitě kladná, přesto by mě to zajímalo. Koukal jsem na nějaký fóra tady a něco si pročetl, v podstatě mi přijde ( pro mě ) nejrozumější nějaký benzín 110kw, V6 ( to jsou jejich anglický? ), má to nějaký vyložený slabiny? Třeba šestihrnky od BMW jsou z těch let velmi chváleny tak čekám něco podobného.

Příklad představy:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=2

Děkuji za diskuzi.
Miki

cvrko
Příspěvky: 1677
Registrován: sob led 01, 2011 21:17
Bydliště: Havířov

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od cvrko » ned led 29, 2017 23:43

Ahoj a vítej.Jestli by jsi chtěl pohodlné,bezpečné a návykové auto,tak se díváš na alternativu Tvého budoucího.Jak už jsi psal,každý na svém klubu vychvaluje své.My to neděláme,ale spíše doporučujeme.K Tvému odkazu---vezmi teda jestli chceš benzín,tak spíše 2.5 litr(spotřeba je zhruba stejná a máš o poznání vyšší výkon a nebo asi nejpovedenější benzín 1.8 Turbo.Tady na klubu se jedna pečovaná nabízí http://moje.auto.cz/parkoviste/rover-75-roverek.html za 85.000,-.
Bylo by dobré kdyby jsi napsal odkud jsi a určitě se Ti někdo ozve,dá si s Tebou kafe na pumpě,popovídáte si a určitě se projedeš.
My tady auta netuníme,ale udržujeme v továrním stavu--ty jsou nejhezčí.Co se týče servisu,tak si myslím,že i když už se tyto vozy neprodávají a nevyrábí tak máme pokrytou celou republiku a to samé je i s náhradnímy díly.Třeba lenham3 z Otrokovic dokonce jezdí do UK a díly nám na požádání doveze. mir: mir: mir:
Obrázek Obrázek
Rover 75 CDTi r.v. 2005

Uživatelský avatar
djmicho
Příspěvky: 756
Registrován: sob úno 06, 2016 22:01
Bydliště: Polná, Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od djmicho » pon led 30, 2017 1:01

Jako pravověrný nissanista (n14, k11, N16, P11...) Ti s klidným svědomím R75 doporučím, byť nedosahuje spolehlivosti japonských nezmarů. 2.5 neee má moc vrtochů, 2.0 je ve špatném slova smyslu zmiňován méně, ale to bude tím, že jich není tolik. Za mě 1.8T
Provozovatel maloobjemového dieslu (3222ccm)

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3363
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od Keksin » pon led 30, 2017 8:08

Pokud bych chtěl další auto, tak bych šel na 99% do R75. To jedno procento je jaguar/land rover.
A skočil bych po roveru, na kterej odkazoval Cvrko.
Tady je inzerát: http://www.roverclub.cz/bb3/viewtopic.php?f=19&t=10238
Proč se teda prodává????? Když je tak super??????? Bohužel, Dědula už není mezi náma. Tak proto.

Prezident Jarda26
Příspěvky: 777
Registrován: pon srp 17, 2009 20:24
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od Prezident Jarda26 » pon led 30, 2017 12:06

Ganmiki pokud mohu poradit tak jedině R 75 1.8 T 110KW- 150hp U nás na klubu je v nabídce právě toto auto po bohužel zemřelém kolegovi . Pokud budeš chtít podrobnější informace ta zavolej našeho mechanika Mirdu na mob. 604 544 124 který Ti podrobně podá o tomto autě informace a navíc je rover u něho v dílně. Za sebe vřele doporučuji protože mám to samé jen v jiné barvě. Jarda.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od Trunda » pon led 30, 2017 12:23

No jo... bylo by moc fajn, kdyby dědulova pětasedma šla do dobrých rukou ;-)

No a v tomhle případě se zdá se potkává seriózní poptávka s nabídkou. Sice to nesplňuje to přání řetězu (to nakonec splňuje jen diesel), ale tahle motorizace je v poměru kvalita/cena/výkon fakt asi ta nejlepší. Takže asi bych moc neváhal ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

ganmiki
Příspěvky: 36
Registrován: ned led 29, 2017 13:25
Bydliště: Hradištko

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od ganmiki » pon led 30, 2017 16:32

Ahoj, díky za přivítání a diskuzi.
Co se týče auta po Vašem bohužel zesnulém kamarádovi, pak ač je mi to líto se nabídka s poptávkou nesešla a to z několika důvodů, předně ještě nic nesháním, provádím spíš průzkum trhu a rozhoduji se které auto by mohlo být náhradou a pokud to bude letos tak ne dříve než někdy červenec/srpen, za další ač věřím že jde o opečovávaný kousek tak mi nesedí barevně a v neposlední řadě nemám rád ve starém autě turbínu ač tedy zde je měněná stejně když se vys.. tak oprava je na to vzít si půjčku. S ohledem na toto ještě aktuálně koukám na ty diesel agregáty ač jsem nikdy naftu nechtěl a ani neměl zde se zdá, že z hlediska problémovosti jsou na tom v R75 nejlépe právě jednoduché dvoulitry od BMW a že dokáží najet slušnou porci km.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od Trunda » pon led 30, 2017 16:51

No tak ty kilometry dokážou najet i ty ostatní motory. Navíc nafťák má taky turbo ;-)

Jakou máš představu ročního nájezdu kilometrů?
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

cvrko
Příspěvky: 1677
Registrován: sob led 01, 2011 21:17
Bydliště: Havířov

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od cvrko » pon led 30, 2017 17:03

Můj má asi 225000 km a zatím jsem měnil loni alternátor protože mi praskla hadička u serva a kapalina kapala do něj,silenbloky na motoru,dále klasicky spojka(která odejde na každém autě a samozřejmě oleje a náplně---nevím čeho krom kastle se lidi bojí.Karosérie nerezaví,ale v mém případě havárka a náhradní díly na opravu díky jedinečnosti provedení.
Neznám nikoho kdo by měl nějaké obrovské problémy s tímto autem.Jo letos jsem se chystal na výměnu řemenů a vše kolem toho.
Obrázek Obrázek
Rover 75 CDTi r.v. 2005

ganmiki
Příspěvky: 36
Registrován: ned led 29, 2017 13:25
Bydliště: Hradištko

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od ganmiki » pon led 30, 2017 17:47

Tak roční nájezd mám něco kolem 20 tis. plus mínus. Ono jde také o to, že se svým rozpočtem a mojí velkou neochotou k zadlužování všeho druhu těžko dosáhnu na auto s nájezdem pod 200 t. čili nutností je ten nejspolehlivější agregát, zde jak jsem se posunul v informovanosti od včerejška padají mnou původně zamýšlené šestihrnky, které jak se zdá jsou vcelku poruchové takže z benzínů máte pravdu je nejlepší ta 1.8, no a nebo pak ten diesel, který taky není údajně nic hroznýho.
Ono pokud bych se pro R75 rozhodl pak stejně nepočítám s tím, že bych ho koupil tady, české bazary jsou již dávno odepsané svým přístupem a čekat na nějakou "klubovou" je spíš o náhodě, mám kamaráda v německu tak bych za jeho jazykové pomoci asi spíš něco dotáhnul což se vlastně asi týká jakéhokoli auta pro které se rozhodnu.

JakubP
Příspěvky: 245
Registrován: stř kvě 04, 2016 13:23
Bydliště: Sýkořice

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od JakubP » pon led 30, 2017 21:00

ganmiki píše:Ahoj, díky za přivítání a diskuzi.
Co se týče auta po Vašem bohužel zesnulém kamarádovi, pak ač je mi to líto se nabídka s poptávkou nesešla a to z několika důvodů, předně ještě nic nesháním, provádím spíš průzkum trhu a rozhoduji se které auto by mohlo být náhradou a pokud to bude letos tak ne dříve než někdy červenec/srpen, za další ač věřím že jde o opečovávaný kousek tak mi nesedí barevně a v neposlední řadě nemám rád ve starém autě turbínu ač tedy zde je měněná stejně když se vys.. tak oprava je na to vzít si půjčku. S ohledem na toto ještě aktuálně koukám na ty diesel agregáty ač jsem nikdy naftu nechtěl a ani neměl zde se zdá, že z hlediska problémovosti jsou na tom v R75 nejlépe právě jednoduché dvoulitry od BMW a že dokáží najet slušnou porci km.
Jezdím 75 CDT z roku 2003,najeto bez mála 200t mil,takže 360.000km,motor startuje v -15 stejně jako v léťě na ťuknutí,od výměny do výměny nesežere ani kapku oleje.Měnil jsem čerpadlo nafty v nádrži i v motoru,jinak nic.Spotřeba 6 litrů.Je fakt,že mi taky voní víc benzín ale ten diesel funguje tak skvěle,že se mu ten smrad dá odpustit ;)
Range Rover a MG B GT

dědula
Příspěvky: 386
Registrován: sob srp 15, 2009 19:12
Bydliště: Brno

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od dědula » pon led 30, 2017 22:27

Dobrý večer prodávám R75 1.8 turbo 110kw je možné se podívat na roverclub. cz auta nabídka jsou tam fotky i nějaké povídání.Nerada toto auto prodávám,ale musím.
R75 1.8T,MG ZR 160
R200 1.4i/prodáno/

cvrko
Příspěvky: 1677
Registrován: sob led 01, 2011 21:17
Bydliště: Havířov

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od cvrko » pon led 30, 2017 23:20

Evičko nebo Michale,pána už jsme obeznámili. mir:
Obrázek Obrázek
Rover 75 CDTi r.v. 2005

ganmiki
Příspěvky: 36
Registrován: ned led 29, 2017 13:25
Bydliště: Hradištko

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od ganmiki » úte led 31, 2017 11:51

Děkuji za opětovnou nabídku, ale jak jsem psal auto po Vašem kamarádovi, manželovi ..... mě míjí jak časově tak i finančně.

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6958
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 75 - je alternativou i dnes?

Příspěvek od AnderN » úte led 31, 2017 12:04

V té souvislosti si dovolím upozornit, že R75 je poměrně technicky sofistikované auto, které samozřejmě vyžaduje svůj servis. Nemůžete čekat, že koupíte takový vůz za malý peníz a nebude vyžadovat žádné investice. Naopak u těch levnějších kusů bývá typické, že vyžadují značné investice na uvedení do stavu, v jakém mají být. Například vlivem zanedbané údržby dřívější. Potom se vyplatí zvážit, jestli neinvestovat více do pořizovací ceny a vyhnout se tak některým nákladným opravám.
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Odpovědět