MG ZT-T 190, 2002, LPG - nový přírustek do rodiny

Odpovědět
JakubP
Příspěvky: 245
Registrován: stř kvě 04, 2016 13:23
Bydliště: Sýkořice

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od JakubP » ned srp 13, 2017 19:13

Teda pánové,myslel jsem si ze ty auta máte rádi,ne že rozkucháte co potkáte...ale asi to mám nějak jinak...
S tím jestli je to zajímavý auto nebo ne,to si povíme za cca 10 let,protože pravě je ta doba,kdy se to kuchá na díly ve velkém "protože je to vlasně úplně nezajímavý" a moc kousků do budoucna nezbyde.Tak to bylo vždycky a periodicky se opakuje.
Ale je to samozřejme věc majitele... oo:
Range Rover a MG B GT

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od michal.lom » ned srp 13, 2017 19:17

Kdyby to mělo tempomat, už je u mně msm:
Dveře dobrý, lehkej škrábanec, ale když jsou modrý, je mi líto je dát pryč, nechceš stříbrný?
IMG_6257.JPG
IMG_6258.JPG
IMG_6261.JPG
IMG_6259.JPG
Ale ten zadek s křídlem je nádhera... A ty bílý kola taky vypadaj dobře.
IMG_6260.JPG
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od michal.lom » ned srp 13, 2017 19:42

JakubP píše:Teda pánové,myslel jsem si ze ty auta máte rádi,ne že rozkucháte co potkáte...
Kubo, to je hrozně těžký. Kdyby to mělo volant vlevo, absolutně není co řešit. To je jasný. Já se ale obávám, že jednak bych měl velký hoňky utáhnout třetí auto, za další by byl pro mě brutus přesedat z levýho do pravýho. Za další motor v ZTT je proti tomuhle po smrti (jinak samozřejmě jezdí - zatím) takže bych ho stejně musel časem řešit... Na druhou stranu udělat ze ZT leštěnku na srazy a pro radost a ze ZTT auto na lítání do práce (což už stejně je) by taky bylo řešení... Kdybys viděl jakýho mám brouka v hlavě.... A hlavně eště nemám flexu v ruce, neboj mir:
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od michal.lom » ned srp 13, 2017 19:45

A ZT by potřebovalo na zprovoznění taky dost peněz: Kapota a předek střechy pomačkanej, přední sklo prasklý, gumy KO...
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od Trunda » ned srp 13, 2017 20:18

Proč bych měl chtít stříbrný dveře... vtipálku :-D Mám v nich celkem škaredý důlek a jeden promáčklý škrkanec, ale pokud ty dveře stejne nejsou bez újmy, tak mě to nebere.
Ty, Kubo.... a co máme dělat, když na svých máme dost věcí k řešení a takto je možnost je získat v barvě? Jak říká Michal, kdyby to byl LHD, tak ok, ale RHD je pro nás vždy dobrý zdroj dílů. Za mě lepší než než přelakovávat díly z jiné barvy, což se mi osobně dost příčí.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

JakubP
Příspěvky: 245
Registrován: stř kvě 04, 2016 13:23
Bydliště: Sýkořice

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od JakubP » ned srp 13, 2017 22:46

Je to každého věc,ale mám jiný názor.Jezdit s RHD v pohodě jde,včetně nesmyslného argumentu těch,co s tím nikdy pořádně nejeli,že se s tím nedá předjíždět.A pravidelné střídání LHD a RHD procvičuje obě hemisféry mozkové msm:
A že by se do toho muselo investovat,to je jasné,není nová.Dobře to znám,viz záchrana stříbrné KV6 pro Eriku.Už jsem v ní na ceně,za kterou bych to v současné době neprodal ani náhodou.
Jen jsem si tak posteskl,protože kuchání hezkých aut mi bylo vždy proti srsti.Naopak jsem postavil zpátky do života několik starých Land Roverů,které kuchači dílů rozebrali vidinou zisku z prodeje dílů a nakonec jim toho spoustu zbylo co nikdo nechtěl a já je zrenovoval a mám dobrý pocit,že nezmizely ze světa a dělají radost lidem dál.
Když sleduju inzerci v UK,jak 75,ZT a ZTT pomalu mizí na vrakovištích a hezké kusy pomalu stoupají v ceně s označením "future classic",je mi pak toho prostě líto.A náhradní díly v barvě se dají sehnat z aut,která už někdo rozkuchal...
Ale v pohodě,možná jsem v tomhle směru jen přecitlivělej ;)
Range Rover a MG B GT

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od michal.lom » ned srp 13, 2017 23:28

Kubo, mně je taky líto to auto rozpárat a hlavně ještě nejsem definitivně rozhodnutej co s ním.
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od Trunda » pon srp 14, 2017 9:54

Jako to je věčná diskuze. Ale fyzikálně je neoddiskutovatelný fakt to, že když sedím jako šofér na opačné straně auta, tak mám zhoršené podmínky k tomu úspěšně vyhodnocovat určité situace jako je právě ono předjíždění a míjení se s protijedoucím vozidlem. Ne že to nejde, ale chce to určitý cvik a zvyk a ani ten nemusí vyřešit to, že prostě za specifické situace vidět a odhadovat nelze. A necucám si to z prstu, protože jsem něco najezdil v UK s LHD auty. A třeba míjení se s auty na těch úzkých cestičkách bylo často o bobek v gatích. A to je tam provoz mnohem mírumilovnější než zde.
Takže říkat, že je to naprosto v poho prostě z principu věci není na místě. Jde to, ale chce to více obezřetnosti a soustředěnosti a není to pro každého.

Kubo, jsi v jiném postavení, než my. Ty totiž se záchranou v podstatě živíš. Ale pro nás ostatní je to naopak a v rozhodování hraje prim otázka peněz. Pořád je to tak, že tohle jsou ještě auta pro běžný provoz a člověk prostě řeší to, že chce auto udržet v provozu za únosný peníz. A pak musí přicházet kompromisy. A nelze pak mít za zlé to, že si někdo pomůže tak, že výhodně koupí celý zdroj dílů.
Ale Tvůj pohled na věc je pochopitelný a argumenty nejsou mimo. Jen to máme každý trošku jinak vzhledem k vlastní situaci ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6958
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od AnderN » pon srp 14, 2017 11:52

Souhlas s oběma :-) Taky nemám rád kuchače, ale toto auto se bude rozebírat za účelem obnovení několika dalších ... pokud se vůbec bude kuchat. Vídal jsem ho tady několik let stát v Brně a zvenku žádná leštěnka, ty fotky vypadají podle mého lépe, než to auto ve skutečnosti vypadá. Nebo že by se tak vylouplo, když ho michal.lom opláchl? :D

@michal.lom -- potřeboval bych klapky ventilace kdyžtak ... ještě řízení, ale to je jiné pro LHD, takže asi nic.
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Keny
Příspěvky: 286
Registrován: sob čer 25, 2016 13:27
Bydliště: Domažlice

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od Keny » pon srp 14, 2017 14:38

Nechci se do toho motat s názory. Však nakonec si to stejně každý udělá po svém ale jedno musím. Obezřetnost při řízení by měla být standartem. A pro všechny povinně. A řízení vpravo mi tak nějak problém nikdy nedělalo. Ani jízda vlevo s LHD autem. Jediné co je problém jsou u vozu s RHD všelijaké ty závory s automaty ale holt vystoupím a je to. A do nejmenovanych občerstvení u dálnic holt musím couvat msm: Ale ono to stejně není moc zdravé se tam stravovat. stupo: Střídám RHD a LHD skoro denně a je to o zvyku.

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od michal.lom » pon srp 14, 2017 17:08

AnderN: No umyl jsem ho, to byla chyba :-D

Jinak zatím jsem z něj vyndal jen měnič na CD, v 75 je sice velká navigace s TV, ale bez měniče. Docela opruz byl najít kabel k měniči, ty neřádi ve fabrice ho přimotali izolačkou na tu lešenářskou prubku v palubce za bagem spolujezdce, našel jsem ji až když jsem vykuchal celej kastlík...

Zatím se autem kochám na zahradě, abych ho nějak zásadně kuchnul, to by muselo odejít něco na mým. Třeba motor... car::
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

JakubP
Příspěvky: 245
Registrován: stř kvě 04, 2016 13:23
Bydliště: Sýkořice

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od JakubP » pon srp 14, 2017 18:36

Keny píše:Nechci se do toho motat s názory. Však nakonec si to stejně každý udělá po svém ale jedno musím. Obezřetnost při řízení by měla být standartem. A pro všechny povinně. A řízení vpravo mi tak nějak problém nikdy nedělalo. Ani jízda vlevo s LHD autem. Jediné co je problém jsou u vozu s RHD všelijaké ty závory s automaty ale holt vystoupím a je to. A do nejmenovanych občerstvení u dálnic holt musím couvat msm: Ale ono to stejně není moc zdravé se tam stravovat. stupo: Střídám RHD a LHD skoro denně a je to o zvyku.
Kluci,všichni máte vlastně pravdu mir: Já mám ty auta prostě rád,hraju si s nima už 25 let a nikdy jsem nic nerozebral na díly,a jak jsem psal,naopak je skládal zpátky.A věřte,že to mnohdy nebyly výdělečné akce...Chápu,že jte v situaci,že potřebujete dát svoje pojízdné kusy dokupy za rozumné peníze,jen by ten kanibalismus měl mít nějaké hranice msm:
Tohodle ZT mi přijde prostě škoda.
Keny,ty boduješ! :mrgreen: Mluvíš mi z duše.Já to nestřídám,protože všechna moje auta mají volant vpravo,ale mám naježděno stovky tisíc se všema kombinacema na obou stranách auta i silnice.Ale přesně,obezřetnost musí být za všech okolností.Závory s automaty jsou zábava,když jedu sám tak si to oběhnu s omluvným úsměvem pro auto čekající za mnou,že zdržuju ;) A do mek káefcé drajvů fakt nejezdím,na to se mám rád :mrgreen:
Ať už to dopadne jakkoliv,máme tady hezkou zábavnou,i když pro mně trochu smutnou debatu a fórum jede jako na drátku :lol:
A Michale,kdyby ti ukápla slza,vytrhl jsi kabel od flexy na poslední chvíli ze zásuvky budu moc rád.
A díly co kdo potřebuje vám můžu přivézt začátkem října z UK,ať vytížím poloprázdnou dodávku ;)
Jestli jí tedy Keny nezaplníme...? hi:
Range Rover a MG B GT

lenham3
Příspěvky: 2347
Registrován: pát lis 30, 2007 0:52
Bydliště: Zlin,Canterbury,Zlin +420603476566 lenham3@seznam.cz

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od lenham3 » pon srp 14, 2017 22:34

Jj vpravo nebo vlevo to je uplne fuk :D taky me to nedela zadny problem ani u nas ani v UK ,u nas se kazdy vymlouva na predjizdeni :wink: ,proc bych mel predjizdet ?.
Nekdy v rijnu se taky chystam do UK z dodavkou a podvalem zachranit neco z kopriv :lol:

michal.lom
Příspěvky: 1443
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od michal.lom » sob srp 26, 2017 15:30

Dneska jeli okolo cyklisti a jeden řval na ty vzadu: koukněte vlevo, už by sme neměli tolik chlastat! chlat:
IMG_6343.JPG
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZT-T 190, 2002, LPG- nový "přírustek" do rodiny

Příspěvek od Trunda » sob srp 26, 2017 15:50

:lol: .... zdravim z Barumky ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Odpovědět