Výměna Kola

Odpovědět
PetrS
Příspěvky: 1
Registrován: úte bře 26, 2013 11:51

Výměna Kola

Příspěvek od PetrS » stř čer 19, 2013 11:48

Zdravím, zakoupil jsem nové obutí na naše Efko. Říkal jsem si, že sundám kola, odvezu je na přezutí do pneuservisu a mezitím si v poklidu nastříkám brzdové třmeny. Zdálo se, že vše půjde jako po másle, ale počítal jsem s tím, že ozdobné kryty šroubů kol budou trochu zádrhel. Originální příslušenství pro sundání krytů z bezpečnostních matic mě trochu zarazilo, ale WDéčko vše usnadnilo. Problém nastal při snaze demontovat bezpečnostní matici. Navařené, proti sobě asymetricky umístěné výčnělky na redukci klíč->matka stařím prostě odpadly.
Myslíte si, že v pneuservisech budou mít tento typ redukce, nebo je to další specialitka? Nemáte s tím někdo zkušenosti? Popřípadě nemá někdo z Prahy, Praha-Východ tento typ bezpečnostních matic na svém Efku?

Greywolf
Příspěvky: 118
Registrován: sob črc 28, 2012 6:29
Bydliště: Náchod

Re: Výměna Kola

Příspěvek od Greywolf » čtv čer 20, 2013 8:43

Žádný stres, tohle jsem řešil na fordu když jsem neměl ořech na bezpečnostní šroub, v pneuservisech mívají univerzály a nebo druhá možnost navařit na matici šestihranou matku a demontovat a potom jen koupíš nové bezpečnostní matky i s ořechem. Chce to jen dobře zakrýt kolo abys ho nepoprskal svářečkou, ale servis se mi jeví líp, udělali mi to zadáčo když jsem u nich koupil bezpečnostní sadu za cca 200 kč.

Greywolf
Příspěvky: 118
Registrován: sob črc 28, 2012 6:29
Bydliště: Náchod

Re: Výměna Kola

Příspěvek od Greywolf » stř úno 26, 2014 17:08

Tak jsem tady psal jak to je jednoduchý a není, u fordu se jim vešel "univerzál" ale bohužel na MG to nejde, jsem ve stejným problému mám stržený ořech na povolení bezpečnostní matky. Nechal jsem si stříknout podvozek a při tom mi servisák strhnul ořech vzek: , bohužel jsem na to přišel až teď. :cry:
Tedy nevíte kde koupit buď ořech a nebo celou sadu s originál ořechem??

G.

cembry
Příspěvky: 353
Registrován: ned říj 14, 2012 20:20
Bydliště: Jindrichuv Hradec

Re: Výměna Kola

Příspěvek od cembry » stř úno 26, 2014 19:14

Chystam se pred sezonou dat novy gumy a zaroven bych rad renovoval oparkovany kola, takze jsem vznesl dotaz dvornimu mechanikovi, jestli se nam nestane podobnej problem. Dozvedel jsem se nasledujici - cituji:

"Existuje vytahovák stržených matic. Používají to zloději kol. Uvnitř ořechu jsou drážky s opačným stoupáním.

http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Bez ... =&max=&o=4

Budeme doufat, že nám se to nestane"
MGF 1.8 (na léto)Obrázek
Honda Civic VIII 4D 1.8 I-VTEC (když se nedá jet bez střechy)Obrázek

J0hny
Příspěvky: 2113
Registrován: úte pro 09, 2008 9:30
Bydliště: Beroun u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Kola

Příspěvek od J0hny » ned bře 02, 2014 17:10

Jojo máme v práci obě varianty, tu s obráceným závitem a natloukací, itak nejde vždy všechno sundat. Na citroenech to nejde a musí se navařovat trubka :lol: Už jsem to dělal na 2 autech, všechny 4 kola :roll:
Na ty matice bude obrácenej závit fungovat dobře
Obrázek
MG ZS 180+Ti | 45V6 LPG | 114GTi | 220Ti RF
[114SL,114GTi,218Si,416Si,220SD,620Ti,420SDi,ZS180]

Greywolf
Příspěvky: 118
Registrován: sob črc 28, 2012 6:29
Bydliště: Náchod

Re: Výměna Kola

Příspěvek od Greywolf » ned bře 02, 2014 19:50

Já doufám, že to půjde a bude to bez poškození disku kola. Bohužel co jsem byl v servisu tak klíč na průměr matky neměli, paradoxem je to, že o klíči vím, má správné číslo a tedy by měl pasovat, bohužel to je na E-bay, vše by šlo, ale neposílají do čech. :evil: stojí pitomejch 18 liber.
Napsal jsem na pár firem co dělají autodíly a servis na angličany, bohužel nic, jedna firma mi napsala ať jim přivezu auto a že mi to za 3tisíce sundají :shock: když spočítám kilometry a tu cenu tak ten vercajk můžu koupit i na jedno použití a vyjde mě to levněji.. :?

Uživatelský avatar
Miskjo
Příspěvky: 366
Registrován: stř led 19, 2011 1:33
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Výměna Kola

Příspěvek od Miskjo » ned bře 02, 2014 19:58

taký (snáď to je on) asymetrický kľúc by som aj mal, len do Plzňe asi daleko.

Obrázek
Obrázek
MG ZR 105
my ZeRo viewtopic.php?f=12&t=4993

J0hny
Příspěvky: 2113
Registrován: úte pro 09, 2008 9:30
Bydliště: Beroun u Práglu
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna Kola

Příspěvek od J0hny » ned bře 02, 2014 20:48

Jojo, to bude ono, sundaval jsem to ze svého ZS sadou kterou máme v práci, trvalo mi to 5 minut na všech kolech :lol:
Obrázek
MG ZS 180+Ti | 45V6 LPG | 114GTi | 220Ti RF
[114SL,114GTi,218Si,416Si,220SD,620Ti,420SDi,ZS180]

Greywolf
Příspěvky: 118
Registrován: sob črc 28, 2012 6:29
Bydliště: Náchod

Re: Výměna Kola

Příspěvek od Greywolf » stř bře 05, 2014 7:00

Jen pro info, každá bezpečtnostní matka je jiná, vybrání má v různých úhlech po obvodu matky a k tomu odpovídá i klíč. Identifikace co kdo má na autě, je číslo na originál klíči, pokud použijete pro demontáž speciál vercajk a matky zahodíte, při koupi nových věnujte pozornost dosedací ploše - matice na disk, matice většinou nemají otočný kroužek a co jsem měl možnost srovnat, tak průměr dosedací plochy oproti originálu je mnohem menší.

Odpovědět