auto zamknute, nastartovane a kluce vnutri..

Odpovědět
Uživatelský avatar
Miskjo
Příspěvky: 366
Registrován: stř led 19, 2011 1:33
Bydliště: Plzeň-jih

auto zamknute, nastartovane a kluce vnutri..

Příspěvek od Miskjo » pon led 21, 2013 13:59

FUH!! ... asi tak by som zacal moju dnesnu prihodu s mojim ZRkoom... mal som obednu pauzu, ktoru som este vyuzil na mensi nakup v lidli, vraciam sa domov, ze to tam vyhodim a pojdem spat do prace. prisiel som pred branu, vystupim z auta mierim ku kufru ze z neho vylozim co chcem , stlacam zamok a nic, ziadne cvaknutie ze sa kufor otvara, pomyslim jezisi, zasekol sa... prebehlo mi myslou, sakra snad nieje zamknute cele auto! idem ku dveram a nic, dvere sa neotavaraju, zaostrim zrak na cudlik z vnutornej strany a on je zasunuty ! skoro som odpadol a chcelo sa mi plakat.. mam ani ne 10 min casu navratu do prace, co bolo horsie, auto nastartovane,kluce od brany, od domu aj od obchodu na spolujadzcovej sedacke... chcelo sa mi 2x plakat... zacal som premyslat, rozbijem dake okno ? kua zly napad, odkial zozeniem druhe ? to bude trvat dlho ! tak som myslel dalej, skusim teda staru "fintu" strcit droot do dveri a nieco potiahnut.. tak som preskocil branu, vystartovali na mna psy, esteze som sa ozval,lebo by ma asi prehnali :D idem do dielnicky a v strese hladam drot... nasiel som, strham ho stipackami, berem este srobovak a rychlo k autu... odkryl som tu listu pri skle a nakukol do dveri... nevedel som absolutne co robit, tak som tam smaatral, za kadeco tahal, nadaval, no hroza des.. dochadzali mi napady co robit... napadlo ma, zavolam niekomu z fora, jedine cisla co mam su na lenham-a a Majkl-a ani jeden mi nedvihal, chcel som odnich radu co robit, co potiahnut.. ale nepodarilo sa nadviazat kontakt.. odkladam mobil do vrecka a rutim sa k zemi.. potom ma napadne, skusim iny drot - silnejsi, aby sa neohol, lebo v dverach som si vsimol ze jedna vec sa tam chce pohnut, len som mal slaby drot a on sa mi ohybal.. tak zase skacem cez branu a mierim do dielnicky, tak hladam a hladam, nakonec nachadzam drot.. idealny mojej potrebe.. tak rychlo k autu.. samozrejme uz je davno po obednej pauze.. strkam drot do dveri, skusam nic, tak teda este raz.. snazim sa potlacit taky "biely fifík" a zrazu CVAK!!!! otvorilo central ! zo mna spadla tona strachu a stresu... otvaram dvere, okamzite vyberam kluc zo zapalovania, predychavam situaciu, chvalim sa aky som sikovny :D vyberam veci z kufra nahadzem ich do domu.. este vraciam listu pri okne na svoje miesto a odchadzam do prace..

nechapem ako som stlacil ten cudlik na dverach ked som vystupoval z auta a ono sa tym padom zamklo.. ale jedno uz viem.. POTREBUJEM nahradny kluuuuc.. nevie niekto odkial ? riesil uz niekto vyrobu nahradneho klucu ? vyrobia mi ho vobec niekde ?

Dakujeem za odpovedee... a prepacte za tak dlhy text, stale som mierne v soku.. :roll:
MG ZR 105
my ZeRo viewtopic.php?f=12&t=4993

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3381
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: auto zamknute, nastartovane a kluce vnutri..

Příspěvek od Keksin » pon led 21, 2013 14:17

Ještě, že to dobře dopadlo.
Klíč včetně DO, by mohl udělat Zakar 603 474 419 (Benešov), nebo Mereda tel. je nekde na foru (Praha).

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17949
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: auto zamknute, nastartovane a kluce vnutri..

Příspěvek od Trunda » pon led 21, 2013 14:19

Pěkný :lol:
... taky nechápu jak se ti to mohlo stát... přesně kvůli tomhle ten caplík nemá jít zamáčknout v případě, že jsou dveře otevřené. Takže možná že už tam máš taky něco pošašenýho...
Jinak klíček jako takový ti udělají kdekoli. Myslím že matrice na tyhle klíče maj běžně... DO samozrejmě tak, jak píše Keksin...
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Uživatelský avatar
Miskjo
Příspěvky: 366
Registrován: stř led 19, 2011 1:33
Bydliště: Plzeň-jih

Re: auto zamknute, nastartovane a kluce vnutri..

Příspěvek od Miskjo » pon led 21, 2013 14:32

chlapci diky za odpovede.. skusim ist teda tu nedaleko robia kopie klucov, ci budu mat tu matricu, na otvorenie dveri mi staci aj to vsak ? ale nenastartujem nim, myslim ze imobilizer ma nepusti, ci v tychto klucoch nieje ? DO by sa tiez jedno zislo, no tam mi uz treba aj nejake to sparovanie a kadeco elektronickee nastavit mam pocit.. kazdopadne idem si dat spravit kopiu aspon klucu ak to bude moznee.. lebo podobnu situaciu ako dnes uz nechcem zazit.
MG ZR 105
my ZeRo viewtopic.php?f=12&t=4993

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17949
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: auto zamknute, nastartovane a kluce vnutri..

Příspěvek od Trunda » pon led 21, 2013 14:34

Klíčem otevřeš, ale pokud znáš Eka kód, tak i nastartuješ, protože tím lze deaktivovat imobilizér. Jinak v klíči RFko čip nemá, imobilizér se deaktivuje přes DO ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Uživatelský avatar
Miskjo
Příspěvky: 366
Registrován: stř led 19, 2011 1:33
Bydliště: Plzeň-jih

Re: auto zamknute, nastartovane a kluce vnutri..

Příspěvek od Miskjo » pon led 21, 2013 14:57

no takze tym duplikatom aj otvorim aj nastartujem, kedze v kluci cip nieje... ook.. idem tam zabehnut a ak sa podari budem mat duplikat ;-)
MG ZR 105
my ZeRo viewtopic.php?f=12&t=4993

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17949
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: auto zamknute, nastartovane a kluce vnutri..

Příspěvek od Trunda » pon led 21, 2013 15:06

Jak jsem říkal, musíš mít EKA kód, aby jsi nastartoval... ten se "vyklíčuje" v zámku a tím se deaktivuje immo. Myslím že na diagnostice ho lze vyčíst...
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Uživatelský avatar
Miskjo
Příspěvky: 366
Registrován: stř led 19, 2011 1:33
Bydliště: Plzeň-jih

Re: auto zamknute, nastartovane a kluce vnutri..

Příspěvek od Miskjo » pon led 21, 2013 15:13

aha :roll: no dobre teda.. takze EKA kod nemam, a diagnostiku tu v okoli nerobi asi nikto... tak teraz neviem... skusim teda v Plzni dat spravit aspon jeden duplikat (aspon na otvorenie dveri) lebo tu v Stode tu matricu nemajuu.. dakujem za pomoc mir:
MG ZR 105
my ZeRo viewtopic.php?f=12&t=4993

Odpovědět