Student a koupě MG ZR

Yabuep
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 09, 2012 20:21

Student a koupě MG ZR

Příspěvek od Yabuep » pát lis 09, 2012 20:37

Zdravím všechny,
jsem 17ti letý student střední školy. Jelikož si chci dělat řidičák a pořizovat nové auto na dojíždění do školy protože autobusy jsou děsně drahý (upřímě platit 500kč na měsíc je hrozná zlodějina a radši budu jezdit autem ve 3 a budeme se skládat na benzín, ale to sem trochu odbočil :-) ).

Začal jsem se ohlížet na internetu po bazarech abych si vybral své první auto. Moc peněz na auto nemám a tak sem neměl ani z čeho moc vybírat (měl, ale 97% aut do 20 000 jsou prostě zrezlý, hnusný a nereprezentativní, s prominutím, "sračky". Po té jsem objevil na jednom bazaru Rover 200. Nabízeli ho tam za 24 000. Vypadal velmi zachovale při najetých 130 000 km. Automaticky jsem se do něho "znovu poprvé" zamiloval. Auto se mi neskutečně líbí. I když bylo přes můj rozpočet prostě jsem ho chtěl :-). A tak jsem se začal o značce informovat více protože značka Rover byla pro mě do té doby uplně neznáma. Po chvilce hledání jsem narazil na novější model Rover 25. A to proto že stál jenom o 10 000kč více a splňoval EUROIII takže by to ani o těch 10 000 víc nebylo :-). Dostal jsem se tedy na částku 35 000kč a byl pevně rozhodnut že to prostě nějak zařídím a udělám cokoliv pro to abych to auto měl. Zdálo se mi o něm a dokonce, když jsem vycházel z baráku okolo pakroviště jsem uviděl auto s popisem Rover... bohužel dodnes nevím jestli tam tedy stál nebo to byl jenom výplod mé fantazie a spletl jsem si zadek s Meganem z roku 1996 :-). No a po chvilce prohlížení internetu jsem narazil na mogel MG ZR kterů mě uchvátil uplně. A nyní už se dostáváme k původní otázce :-).

Našel jsem si na bazaru MG ZR 1.4 16V a prostě ho chci. Nevím kolik tu v ČR jezdí takových to aut ale Rover mě naprosto nadchnul a rozhodl jsem se že ho prostě chci. Táta o tom ještě neví ale udělám všechno pro to abych ho měl :-) Stojí 55 000kč. Není nejdál od mého bydliště a proto bych se chtěl zeptat co na něho říkáte a jestli je to dobrá volba jako první auto. Popřípadě nějaký rady. Můj tatík má Opel Astra a opravuje si ho (vlastně všechny auta v rodině i nerodině např: Peugeot, Seat, Felicia) uplně sám a jezdí skvěle. Rozhodně by sme se na něho jeli podívat a spolu a chtěl bych se zeptat na co si dávat pozor při kontrole stavu. Řekl bych mu to a určitě by si s tím už nějak poradil. Dopředu hrozně moc děkuji za cokoliv co mě pomůže :-) Mohl bych říct že jsou auta Rover (MG) na stejné pozici důležitosti jako moje přítelkyně :-) .

http://auta.yauto.cz/mg-zr-1-4-16v-klima-997434.html

Uživatelský avatar
sajfi
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 03, 2010 12:23
Bydliště: Krupá

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od sajfi » pát lis 09, 2012 21:47

Kup dvoukilo,na vyježdění ideál a výkonově je stejný .To ZR co jsi dal odkaz je dovoz,takže 55000kč plus přihlášení,ale to nevim kolik je kč.

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od donutil » pát lis 09, 2012 21:49

Začnu tím koncem:"Auto je stejně důležité jako přítelkyně"-to zpívá Zmožek:Už mě není lásko dvacet let,to se jen kolem mě točil svět,nebo tak nějak,zkušenost je nesdělitelná,budeš si to muset prožít na vlastní kůži.Ohledně jízdenky -vyplývá že je studentská-nevím v kterém kraji jezdíš,ale to je skoro zadarmo,když to beru třeba v pardubickém,za takový obnos si do toho auta koupíš pár drobností aby jsi ho vyvoněl.Jinak náklady bude platit táta a to se mu nebude chtít.Kdyby jsi napsal,že se Tě auto líbí,že se odlišuje od jiných něčím co by jsi pojmenoval,tak to beru,ale takhle si kup radši fabii a když budete jezdit tři ,možná ušetříš,i když si to nemyslím.

Yabuep
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 09, 2012 20:21

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od Yabuep » pát lis 09, 2012 21:54

On to bude platit táta, než půjdu na delší brigádu :-) pak mu to samozřejmě splatím... Jinak s tou jízdenkou, platím 500kč za měsíc a to mám studentskou.

Takže radíte Rover 200 jo? :-) Asi máte pravdu. Koupím to za levnějš, a za zbytek peněz (to co bych dal za ZR) si koupím nějakej spoiler a vypadá to stejně :-)

Jinak asi někdo nevíte o nějakém slušném na prodej?

Uživatelský avatar
sajfi
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 03, 2010 12:23
Bydliště: Krupá

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od sajfi » pát lis 09, 2012 21:55

Ne zbytek peněz si nech na opravy,kdyby si náhodou něco potřeboval,hlavně na to nelep spoilery :roll:

Yabuep
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 09, 2012 20:21

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od Yabuep » pát lis 09, 2012 21:57

sajfi píše:Ne zbytek peněz si nech na opravy,kdyby si náhodou něco potřeboval,hlavně na to nelep spoilery :roll:
Samozřejmě to bylo jenom tak ;-) To třeba až časem :-)

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17949
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od Trunda » pát lis 09, 2012 22:08

Bo je pravidlem, že první auto se prostě téměř vždy musí nabourat, tak by bylo škoda kupovat něco dražšího...
... mimo to, s autem se za cestování na 500 Kč na měsíc určitě nedostaneš ani s těma dvěma pasažérama... povinné ručení, olej, filtry, brzdy, pneumatiky, sem tam potřeba něco opravit.... nech si od taťky poreferovat, kolik ho údržba auta stojí....
Za mě, myslím, že bys měl s vlastním autem ještě chvilku počkat... měl bys nejdřív najezdit nějaké km pod dozorem a trošku více sledovat to, jaké úsilí stojí mít auto... a hlavně získat respekt a pokoru - to je na silnici nejpotřebnější.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Yabuep
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 09, 2012 20:21

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od Yabuep » pát lis 09, 2012 22:12

Nebojím se že bych neměl respekt na silnici nebo tak. Na motorce jezdím a bez problémů. S tou údržbou a tak je mi to jasný, s tím mi tata pomůže (tedy aspoň dokud budu chodit do školy) a jakmile pojedu na vlastní nohu tak to celé převezmu já :-)

Ale s tím zase já nesouhlasím. Bohužel mi autobusové spoje vychází fakt na ***** a musím minimálně hodinu vždy čekat. Ale to už je detail. O auto rozhodně stojím, i tata je toho názoru že bych ho měl mít protože aby mě někam pořád vozil tata... to už se mu taky moc nezamlouvá :-).

Yabuep
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 09, 2012 20:21

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od Yabuep » pát lis 09, 2012 22:15

Jinak, co říkáte ještě na tohle :-)

http://auta.yauto.cz/rover-25-1-4-16v-1423787.html

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17949
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od Trunda » pát lis 09, 2012 22:25

... už na první pohled nevypadá důvěryhodně, počínaje tím, že ty km na 99% nesedí... .... raději koukej po zachovalé dvoustovce, než zrůjněné pětadváce....
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Yabuep
Příspěvky: 10
Registrován: pát lis 09, 2012 20:21

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od Yabuep » pát lis 09, 2012 22:39


Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2271
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od Austin » sob lis 10, 2012 1:15

Vyhni se bazarům, pokud tomu nerozumíš.
90% aut má problém /bouračka, přetočeno, krádež ap./
Nejprve si prohlédni 8-10 aut R200 a pak teprve začneš rozeznávat co je ok a co ne.
R25 obvykle víc rezne.
Austin Allegro 1.5 MKII 76, Austin Princess 2.0 OHC MKI 76, Rover 200 CVT 1.6 Twincam 99, Mini Cooper 1.3 97

mastemace
Příspěvky: 191
Registrován: čtv kvě 03, 2012 19:11
Bydliště: Český Těšín

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od mastemace » sob lis 10, 2012 7:30

Koupím to za levnějš, a za zbytek peněz (to co bych dal za ZR) si koupím nějakej spoiler a vypadá to stejně :-)
... jen to ne! Vidim to, ze bude o jednu peknou dvoustovku mene:( Jinak sam mam 214si, srandy s tim je dost, pomer sta koni na tunu je taky dostatecny. Osobne ale nechapu tvuj dusevni pochod, kdy reknes, ze auto za 25 je mirne nad tve moznosti a pak tady ukazujes za 55, kde je treba jeste treba zaridit dovoz. Navic s vekem 17 let, kdy na auto jeste budes chvili cekat. Bez urazky, ale prijde vystrizliveni a skoncis v twingu za 10, protoze proste zjistis, ze na rocni provoz (jak bylo zmineno pojistka, filtry, benal atd) das ctyrrocni brigadu. Obvzlaste se podivej na ceny benzinu pred rokem a nyni - snadno si domysli, jak to asi bude vypadat za dalsi rok. Kdyz uz se ti rovna rocni spotreba benalu (10 tis najeto) cene samotneho auta, radsi bych udelal prioritni jine kriterium, nez vzhled;)
Rover 214Si 1997 (prodáno) | Rover 25 2.0td MKII 2005 (prodáno) | MG ZR 160 2003 (prodáno) | Toyota Prius 2008 :)

R4ms3S
Příspěvky: 1496
Registrován: úte úno 05, 2008 18:12
Bydliště: Brno / Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od R4ms3S » sob lis 10, 2012 8:32

to jsi "opsal" můj život asi 5let zpět :D

prvně kamarád dojel s 216 a já jí musel mít, takže jsem kupoval 214 a už v té době jsem koukal po ZRku, který jsem si taky poté koupil... jooo přesně vím o čem to je :lol:

Jinak k tomu autu, pamatuju si kdy tam byla cena ještě 130 000,- tak jsem (i když jsem už ZR měl) se na něj jel podívat, čistě ze zvědavosti a... vybrakovanej interier, motor klepe, pumpa litala ze strany na stranu, nevyvýžený chod, pomačkanej, poťukanej, no prostě v hodně ale opravdu hodně špatným stavu... nechápu jak ho někdo může koupit do bazaru a pak ho prodávat.

Takže 100% nebrat ani za nic!
Obrázek
CTR EP3 - http://www.r4ms3s.cz/ctr/" onclick="window.open(this.href);return false; - track car
MG ZR 160 - http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=462" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
Rover 214Si - http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=104" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno

Uživatelský avatar
Miskjo
Příspěvky: 366
Registrován: stř led 19, 2011 1:33
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Student a koupě MG ZR

Příspěvek od Miskjo » sob lis 10, 2012 9:32

hehe, tiez sa v tom malicko vidim, aj ked som uz mal viac rokov, ked som riesil ZRko... nojo, je pravda ze jazdenie je narocne na financie, too uz viem od doby co som mal prve auto (KIA Pride rv.98, 1.3 16V) a uz to si pytalo udrzbu a doladovanie detailov.. a ano je pravda ze som snim mal aj nehodu, sice malicku, ale oprava bola relativne nakladna, ale auto sa dalo dokopy a jazdilo sa dalej.. no a po 3rokoch prisiel cas na vymenu a postup "vyssie" tak prislo na rad spominane ZRko... a poviem ti zmena to bola fajna, ale casom prisli vydavky ako pri kazdej jazdenke... a po roku a pol a investovanych (nechcem prehanat) 20-25 tisic kč (to je uz prepocet z eur) to uz vyzera ako auto a jazdi spolahlivo a dufam ze aj par rokov bude. cize ak sa da, kup si nieco rozumnejsie a casom prejdi na ZR-ko... tieto auta tu budu aj o 2 ci 5 rokov :wink:

dufam, ze rozumies ako tak slovencine a tento text ti nerobil problem precitat ho do konca :D
MG ZR 105
my ZeRo viewtopic.php?f=12&t=4993

Odpovědět