MG ZS

sasories
Příspěvky: 76
Registrován: pon říj 01, 2018 17:38
Bydliště: Liberec

Re: MG ZS

Příspěvek od sasories » ned pro 09, 2018 17:44

T-d-d-dm .......

..nemáte někdo tip kde si nechat udělat těsnění pod hlavou? Se vším kolem, se šroubama, popř srovnáním hlavy když bude potřeba, s rozvodovým řemenem, kladkou, pumpou? Jsem z Liberce, ale samozřejmě dojedu v v nějakém rozumném okruhu, když bude doporučení kvalitního technika.. ???
Posledních pár týdnů jsem řešil přehřívání výše, vyměněný termostat, nová chladící kapalina a i odvzdušněno, tak po 100km krásné jízdy, kde se zdálo že vše už je ok, vše ok nebylo... humus pod víčkem vody, úbytek vody, pocákaný motor ze zadu...
Přílohy
IMG_0630.JPG

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZS

Příspěvek od Trunda » ned pro 09, 2018 18:17

Koukni zde viewtopic.php?f=24&t=8425 ..... každopádně s autem raději nejezdi. A ber to pozitivně - už aspoň víš kde je problém a až se to opraví, tak budeš mít klid ;-)
Jo a nenechávej si tam dávat kovové těsnění MLS. Dej tam klasické upgradované elastomerní.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

sasories
Příspěvky: 76
Registrován: pon říj 01, 2018 17:38
Bydliště: Liberec

Re: MG ZS

Příspěvek od sasories » ned pro 09, 2018 20:18

To jo, ale šrajtofle bude o 10k lehčí...
Doufám že to bude stát za to. Tadyhle píšou kovové, ale ne MLS, je to to, co chci ? :D

https://www.profidily.cz/tesneni-hlava- ... 25010.html

+ tyhle šrouby, 10ks za litra, je to normální? Našel tyto odkazy při procházení témat ohledně těsnění..

https://www.profidily.cz/nahradni-dily/ ... uby-hlavy/

ohledně těch servisů, s Pacim už se znám, už jsme se aji sešli :) lákal mě na sraz, tak když to vyjde, tak se také zastavím.. Zkusím někoho sehnat, ale bojím se toho, že mě bude chtít servis natáhnout nebo udělají opravu špatně. Proto bych šel raději na doporučení. CD servis se bojím že bude drahej, už jsem od nich bral nějaké díly.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZS

Příspěvek od Trunda » ned pro 09, 2018 20:29

Ano, tohle těsnění je ok.
Šrouby, pokud nebyly měněny někdy nedávno, tak asi vyměň. Nevím ale kterou značku. Neslyšel jsem nikdy moc nějaké hodnocení a srovnání. Ceny kolem 1000 jsou naprosto v poho.
Šrouby se dají přeměřit a opětovně použít, pokud jsou v normě. Ale samozřejmě je tam určité riziko toho, že při dotahování můžou selhat. Když se zalomí závit, tak je to pak celkem nepříjemné to řešit.

Nechej to udělat v servisu, kde tyhle motory dělají a peníze tolik neřeš. Procentuálně je tím vyšší šance na úspěch, než riskovat u nějakého joudy, co to má na háku.
Samozřejmě, pokud bys měl nějakého známého automechanika, kterému bezmezné můžeš věřit a víš, že je pečlivý, nechá si poradit, sežene si informace, tak pak by to byla nejlepší varianta. Ale takový se hledá těžko. Dnes většina servisů dlabe na kvalitu práce, protože primárně vydělávají na prodeji dílů a práce je pro ně nelukrativní.
V tvém kraji bohužel nemáme moc lidí, co by dali nějaké reference.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Uživatelský avatar
djmicho
Příspěvky: 756
Registrován: sob úno 06, 2016 22:01
Bydliště: Polná, Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Re: MG ZS

Příspěvek od djmicho » ned pro 09, 2018 20:45

Kdybys to zjistil o pár dní dřív, tak jsem objednával hromadně z UK, takže bys měl origo díly + se tam daly vzít některé vylepšené díly na K-series...
https://www.dmgrs.co.uk/collections/all ... rts?page=1
možná bych zauvažoval a početl o tomhle https://www.dmgrs.co.uk/collections/pre ... genuine-mg ;)
Provozovatel maloobjemového dieslu (3222ccm)

stilg
Příspěvky: 727
Registrován: úte led 07, 2014 14:41
Bydliště: Brno

Re: MG ZS

Příspěvek od stilg » pon pro 10, 2018 10:35

Osobne, pokud bych si delal auto, na kterem bych nesetril, tak ano... ale myslim ze jinak je to zbytecne... ostatne, oni to tam i pisou, ze je to pro pripad, kdy chces mit pasek i ksandy (tj. nechces ponechat absolutne nic nahode).
Myslim ze prvni zesileny rail delal uz LR pro svoje Kcka (spolecne s vyvynutim MLS).

sasories
Příspěvky: 76
Registrován: pon říj 01, 2018 17:38
Bydliště: Liberec

Re: MG ZS

Příspěvek od sasories » pon pro 10, 2018 19:36

Jaj, no tak to jsem prošvihnul...

Domluvil jsem se s mechanikem z Jablonce, na kterého jsem dostal dobré reference. Mluvil jsem s ním a oprava není problém, ale ve středu se za ním ještě stavím, aby na to kouknul. Pokud by se mi z nějakého důvodu nezamlouval, tak Paci se mi nabídl asistovat při hledání technika. :) Doporučíte ještě nějakou ověřenou značku celé sady těsnění kterou bych měl nechat objednat? :?: :?:

ta lišta sice vypadá fajn, ale už takhle to bude docela mastný, když chci dělat rovnou všechny okolní věci, řemen, pumpu atd, a hned další bude spodek.. Trochu si začínám říkat, jestli to auto v tom stavu mělo skutečně cenu 50k,.. Snad ano. :)

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZS

Příspěvek od Trunda » pon pro 10, 2018 19:46

Elring je v poho....
Hele, myslím si, že když jsi to auto okukoval, že jsem ti psal, že máš počítat s tím, že těsnění se bude dělat. Klidně můžeš zkusit kontaktovat původního majitele a chtít kompenzaci. Jde o vážnou závadu.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

sasories
Příspěvky: 76
Registrován: pon říj 01, 2018 17:38
Bydliště: Liberec

Re: MG ZS

Příspěvek od sasories » pon pro 10, 2018 20:47

Jistě, já bych s tím i počítal, kdyby prodejce netvrdil, že těsnění pod hlavou bylo dělané, ještě jsem si to ověřoval, co se mi to začalo přehřívat, a údajně před 40ti tisícema, nějaké dvouvrstvé. Ale zas nechci někoho hanět, uvidíme až se sundá hlava, třeba to měněné bylo a někdo to "jen" udělal šitně...
Ale jak jsi, Trundo, psal výše, alespoň budu vědět, že je to udělané a snad se na motor nebude kromě údržby muset sáhnout. :)

jo a .. Volal jsem ještě do CD servisu v Českém Dubu, kdysi jsem od nich bral spojku na R400, ale výměna těsnění s rovodem a pumpou --- 15-17k ...... :D

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZS

Příspěvek od Trunda » pon pro 10, 2018 22:12

Ahaaa.... no tak ty projevy jsou celkem klasické pro MLS těsnění. A asi jsme to tu vlastně řešili a psal jsi to tu a kolega Stilg to tu zakecal s tím, že ne vždy musí být MLS zlo :-D
No, hele, u MLS by se dalo zkusit jen přetáhnout šrouby. Jestli kluci dělali půl otáčky podle toho jestli se šroubu chtělo....? By tu Hombré poradil - ten to přetahoval. A viděl bys.
Další světlá stránka by mohla být ta, že po MLS by nemusela být vymačkaná hlava a pokud by nebyla jinak křivá, tak by třeba nemusela potřebovat přebrousit.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

sasories
Příspěvky: 76
Registrován: pon říj 01, 2018 17:38
Bydliště: Liberec

Re: MG ZS

Příspěvek od sasories » pon pro 10, 2018 23:08

Zlepšil jsi mi večer.. Alespoň jiskřička naděje ... :D

sasories
Příspěvky: 76
Registrován: pon říj 01, 2018 17:38
Bydliště: Liberec

Re: MG ZS

Příspěvek od sasories » úte pro 11, 2018 9:56

Ještě se zeptám .. Proč je potřeba měnit ty dlouhý šrouby? Jakým způsobem se ty staré opotřebují? Dík :)

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZS

Příspěvek od Trunda » úte pro 11, 2018 10:08

Protahují se, tím materiál degraduje, můžou v něm být trhlinky. Prostě se stářím a cykly utahování jejich kvalita zhoršuje a zvyšuje se riziko jejich zalomení.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

stilg
Příspěvky: 727
Registrován: úte led 07, 2014 14:41
Bydliště: Brno

Re: MG ZS

Příspěvek od stilg » úte pro 11, 2018 11:49

Spis proto, ze jde o TTY* srouby.
A ty jsou konstruovane tak, ze potrebny clamping force je dosazen jejich natahnutim. Je to proste vlastnost. A pointa (lajcky receno) je, ze je mozne dosahnout vetsiho stahnuti s pouzitim sroubu o mensim prumeru.
Je mozne jejich opakovane pouziti, podle jejich deformace.... jestli to stoji za to, na to ma kazdy jiny nazor.

"A torque to yield fastener (TTY) or stretch bolt is mounting hardware in the form of a fastener which is torqued beyond the state of elasticity and therefore undergoes plastic deformation, causing it to become permanently elongated."

Ad MLS:
https://www.dmgrs.co.uk/pages/choosing- ... gasket-kit
Je pomerne credible zdroj.

Stejne tak nove Kcka (N series) ... maji co? Maji MLS.
Problem MLS neni v tom ze by nefungoval. Problem MLS je, ze velice casto nefunguje na starsich motorech / motorech co nejsou v perfektnim stavu. O tom se dobre vi a je to duvod proc nema MLS dobrou povest (jednoduse proto, ze ty motory na ktere se davalo nebyly up top the spec, aby se tam davalo).
To sou vcelku fakta, a ne nejake zakecavani.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: MG ZS

Příspěvek od Trunda » úte pro 11, 2018 12:10

Jsou to v tomhle tématu řekněme nedůležitá fakta, která zastírají to, že v tomhle tématu je správné řešení elastomerní těsnění :-)
Šmankote ale to je fuk.... jsem si z tebe chtěl udělat srandu, ne? ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Odpovědět