Oprava kliky dveří

Odpovědět
Kamil93
Příspěvky: 310
Registrován: čtv zář 04, 2014 12:58
Bydliště: Teplice,Ústecký kraj

Oprava kliky dveří

Příspěvek od Kamil93 » pát črc 19, 2019 22:03

Ahoj, jelikož jsem byl nucen vyřešit otevíraní dveří vnější klikou, rozhodl jsem se udělat návod jak na to.
Během poslední zimy se mi přestaly otevírat TROJE ! dveře během dvou dní použitím vnější kliky. Na vině byl pokaždé tento drobný díl, který se někdo rozhodl vyrobit z plastu.( na fotce je č. 1 - již kovová náhrada )Zase na druhou stranu i tak vydržel 18 let. Začalo to potížemi s otevíráním dveří, napřed byl v ruce "cítit divný pocit" během braní za kliku, poté otevření až na několikátý pokus vedoucí k .... ničemu :D
IMG_20190307_151851.jpg
Nové kovové packy
Na poprvé mi to zabralo spoustu času, ale pak už člověk ví kam sáhnout a byla to rychlovka

Takže:
1. sundat tapecírunk a opatrně odchlípnout pěnovou výplň

2.v levé části dvěří je potřeba odpojit táhlo vedoucí z kliky do zámku. Je to v takovém bílém plastovém otevíracím uložení - šroubovákem otevřít a vycvaknout táhlo
IMG_20190307_164636.jpg
uložení, ve kterém je táhlo vedoucí nahoru do kliky
3. Je potřeba sundat malý chromový díl vnější kliky
IMG_20190307_170105.jpg
.
Aby jste tohle mohli bez poškození sundat, je potřeba se podívat baterkou do vnitřku dveří a najít "závlačku", která to zevnitř drží.
IMG_20190307_164549.jpg
"závlačka"
Je sice špatně vidět, ale je tam. S použitím větší dávky citu šroubovákem posunout tuto "závlačku" - jde to dost blbě, člověk skoro nepozná co se tam děje. Poté se dá vnější díl sundat.

4. Poté co sundáte malý kousek chromu, zatáhnětě za vnější kliku a pohybem do strany jí vysunete ven.
IMG_20190307_164503.jpg
5. Pak na vás vykoukne jeden torx. Druhý je pod gumovým těsněním.
IMG_20190307_164512.jpg
6. Po povolení je možné vyndat vnitřní díl kliky ven. Poté v něm uvidíte původce všeho zla
IMG_20190307_164601.jpg
původce všeho zla
IMG_20190307_165019.jpg
původce všeho zla 2
:oops:

7. Vyndat zlomenou pacičku opatrně i s pružinkou a bílým plastovým očkem - to budete ještě potřebovat. Já to vyndal šroubovákem. Bacha na prsty
IMG_20190307_165110.jpg
8. Na novou pacičku vrátit bílé očko a pružinku - mně jako nemehlu to chvíli trvalo. Tady si zapamatujte, jak to tam bylo. Je potřeba to tam dát správnou stranou a poté "napnout" pružinku aby se sama vracela
IMG_20190307_165506.jpg
Rovnou to celé promazat. Je škoda, že ty pacičky neprodávají i s pružinkou. Moje už byly pěkně orezlé.

9. všechno vrátit v opačném pořadí demontáže a zacvaknout zpět "závlačku"

10. Doporučuji několikrát vyzkoušet než nasadíte tapec ! :D A rovnou promazat všechny pohyblivé části zevnitř dveří


Tento návod se týká zadních dveří. Vepředu je obdobné, jen je navíc potřeba vyndat okýnko. Nevím, jak je to u spolujezdce, ale u řidiče musí okno ven.

Díl jsem zakoupil na stránkách www.tazuparts.com

Později udělám návod na výměnu lanka v mechanismu zámku u řidiče, které mi ruplo asi 30 sekund poté, co jsem takto opravil dveře a zkoušel funkčnost. Když se daří tak se daří :D

Odpovědět