Jízda na sněhu

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Jízda na sněhu

Příspěvek od Zakar » čtv lis 22, 2007 21:04

Tommi_82 píše:Ahoj, jelikož se mi už dvakrát stalo, že jsem dostal na prvním sněhu hodiny(jelikož mám jednak nevim jak dlouho stary zimaky po puvodním majiteli a jednak jsem jel trošku sportovně), chtěl bych tu rozpoutat diskusi ohledně výběru pneu atd. Autu se samozřejmě nic nestalo, nejsem sebevrah.
Auto mám první zimu, tak by bylo zajímavý poslechnout si rady zkušenějších. Stačil jsem si všimnout že ten lehkej zadek na dvoustovce má celkem tencenci na sněhu ustřelovat(až jse si říkal že by nebylo od věci zkusit starej osvědčenej žigulikovej zpusob a sice závaží do kufru). Mám v celku dva dotazy. Používáte někdo na zimu širší pneu?(například místo 175/65 zkusit 185/60) má to v zimě nějakej praktickej efekt (teoreticky by to měla být výhoda)? Máte někdo zkušenosti s těmahle gumama - Vraník Green Diamond (http://www.pneuvranik.cz/pneu_karta.php?229)? Je jasný že maj nevýhody jelikož jsou to protektory(malá životnost, riziko defektu, boule, špatně se můpžou vyvažovat atd.), ale zajímalo by mě jestli ty diamanty v té směsi mají opravdu nějakej vliv na zlepšení jízdních vlastností. Pročetl jsem snad všechny diskuse a stále je to tak 50 na 50 (pro vs. proti). Pravdou je že na protektory jsou celkem dost drahý(jsou jen o 200-300 kč levnější než Polaris 2 nebo S3 Eskymo). A jelikož s Polarisky v testu ADAC letos opět dopadly hůř než Eskyma, tak tak zvažuju jestli jít do Vraníka nebo Savy.
Já už bych si na auto protektor nedal.Mám samé špatné zkušenosti.Protektor je proti nové pneumatice těžší,většinou jde hůř vyvážit a pochybuji že je vyroben ze stejné směsi jako nová zimní pneumatika.A není o moc levnější. :P

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommi_82 » pát lis 23, 2007 8:01

No teď už je to s křížkem po funuse, jelikož ten zadek je takovej vcelku lehoučkej, troufl jsem si objednat ty protektory s diamantama. Dám je do zadu (předchozí majitel asi kupoval gumy po dvou kusech, takže vepředu jsem měl téměř nový gumy a vzadu už ojetý). Možná je to chyba ale myslím si že na zadních kolech snad tolik škody nezpůsobí (pokud budou vyvážený samozřejmě). V autě jezdím většinou sám, rozhodně ho nepoužívám jako cargo vůz a nestěhuju v tom svým drobkovi nábytek a podobně. Dále jsem se kdesi dočetl zmínku která narušila můj zažitej zvyk. Psali (s odkazem na ADAC) že auta s motorem vepředu by měly mít ty novější pneumatiky na zadní nápravě a na té přední, zatíženější, mohou být ty ojetější pneumatiky. Slyšeli jste to už někdo? Já jsem to slyšel poprvé a nevím co si o tom myslet, mezi motoristy koluje tolik fám, že už člověk neví čemu věřit.

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AnderN » pát lis 23, 2007 14:50

Osobne davam na predek vzdycky ty vice ojete. Uz proto, ze predni naprava je jednak hnana, jednak se s ni otaci, jednak je vice zatizena pri brzdeni (predek nese cca 90% energie), takze predni se drive sjedou. Na dalsi sezonu je pak davam naopak, aby se zase predni vic sjely a vyslo to zhruba na stejno.
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Uživatelský avatar
assa
Příspěvky: 83
Registrován: stř zář 19, 2007 20:27
Bydliště: MO,CV

To:Tommi

Příspěvek od assa » pát lis 23, 2007 16:33

Údajně pro předejití přetáčivého smyku,na lepších gumách zadek jen tak neustřelí a když už, tak se lépe vyrovnává.Sám s tím zkušenost nemam,jelikož poslední smyk jsem absolvoval někdy v prosinci 1984 tedy v době kdy zimní gumy nikdo moc neřešil.

Lukas82
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 28, 2007 14:31

Re: Jízda na sněhu

Příspěvek od Lukas82 » čtv lis 29, 2007 7:31

Tommi_82 píše:Ahoj, jelikož se mi už dvakrát stalo, že jsem dostal na prvním sněhu hodiny(jelikož mám jednak nevim jak dlouho stary zimaky po puvodním majit..................
Zdravím,
tato diskuze mě vcelku pobavila,samozřejmě nemám peněz na vyhazování,ale na aktivní bezpečnost by měli být peníze všude,proto nechápu jak si může někdo na auto obout matadorky na zimu.Já mám na autě Pirelli snowsport,byli o trošku dražší,ale ten pocit bych přál zažít každému.Najezdím tak 2000 za měsíc,naposledy v největších s..čkách Slovensko východ a zpět a tyto pneu mohu a budu vřele doporučovat.Cestu tam jsem absolvovat se třemi lidmi,takže klídek pohoda,zpět už sám.Blátivá břečka všude,na dálnici 10 cm nerozjetého sněhu,Makov 10 cm ujetého sněhu,atd atd atd...Jel jsem sám,ostřeji,když byla silnice volná,šel jsem do zatáček do kritických možností,přál bych zažít.Jednou jedinkrát mi autu ujel zadek,a aniž bych rovnal volant (prázdná silnice,pokušení) se auto během okamžiku srovnalo,prostě nádhera.Pneu jsem vybíral podle ADAC testů a myslím že jsem udělal dobře :)Proto bych nikdy nešetřil na pneumatikách,je to jediný co vás spojuje se silnicí

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Jízda na sněhu

Příspěvek od Zakar » čtv lis 29, 2007 8:38

Lukas82 píše: Zdravím,
tato diskuze mě vcelku pobavila,samozřejmě nemám peněz na vyhazování,ale na aktivní bezpečnost by měli být peníze všude,proto nechápu jak si může někdo na auto obout matadorky na zimu.Já mám na autě Pirelli snowsport,byli o trošku dražší,ale ten pocit bych přál zažít každému.Najezdím tak 2000 za měsíc,naposledy v největších s..čkách Slovensko východ a zpět a tyto pneu mohu a budu vřele doporučovat.Cestu tam jsem absolvovat se třemi lidmi,takže klídek pohoda,zpět už sám.Blátivá břečka všude,na dálnici 10 cm nerozjetého sněhu,Makov 10 cm ujetého sněhu,atd atd atd...Jel jsem sám,ostřeji,když byla silnice volná,šel jsem do zatáček do kritických možností,přál bych zažít.Jednou jedinkrát mi autu ujel zadek,a aniž bych rovnal volant (prázdná silnice,pokušení) se auto během okamžiku srovnalo,prostě nádhera.Pneu jsem vybíral podle ADAC testů a myslím že jsem udělal dobře :)Proto bych nikdy nešetřil na pneumatikách,je to jediný co vás spojuje se silnicí
Matador jsou pneumatiky jako každé jiné.Kvalitní a za nižší cenu. :roll:

Lukas82
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 28, 2007 14:31

Příspěvek od Lukas82 » čtv lis 29, 2007 8:41

Mno,mě jde o kvalitu,jak jsem napsal je to bezpečnostní prvek a tom šetřit nehodlám,mimoto Matador jsou v oficiálních testech někde na spodku.Neříkám že jsou špatné,pro někoho kdo jezdí jednou zatýden na návštěvu 20 km plně dostačující,ale já trávím v autě dost času a tam se kritické situace přímo vybízejí.BTW matador jsem měl minulou zimu,takže ne že bych to neuměl porovnat :)

Jirka2
Příspěvky: 45
Registrován: pát lis 02, 2007 10:50

jízda na sněhu

Příspěvek od Jirka2 » čtv lis 29, 2007 9:37

Lukas82 píše:Mno,mě jde o kvalitu,jak jsem napsal je to bezpečnostní prvek a tom šetřit nehodlám,mimoto Matador jsou v oficiálních testech někde na spodku.Neříkám že jsou špatné,pro někoho kdo jezdí jednou zatýden na návštěvu 20 km plně dostačující,ale já trávím v autě dost času a tam se kritické situace přímo vybízejí.BTW matador jsem měl minulou zimu,takže ne že bych to neuměl porovnat :)

Ahoj,nevím proč někteří rěšíte jestli dávat na rovera nový,nebo protektory.Jasně že je to o ceně,ale když už máme takový auta tak nemá cenu šetřit.
Jenom na pneu je v zimě jestli se rozjedeme-zabrzdíme,nebo někde vlítnem do škarpy :) Máme rovery ne škodovky.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommi_82 » čtv lis 29, 2007 10:14

LOL To jsi mě pobavil, ne že bych neměl rád svýho Rovera, ale cenově se pohybuje na hranici rezivejch felcek (60 tis. Kč) takže si tu nebudu na nic hrát. To je jedno, už mám na zadku protektory a oproti ojetejm zimním jsem na tom líp(ozkoušeno, potvrzeno). Zatím mám pocit že těch protektorů se není třeba bát.

Lukas82
Příspěvky: 10
Registrován: stř lis 28, 2007 14:31

Příspěvek od Lukas82 » čtv lis 29, 2007 10:24

Nemůžu si pomoci,ale asi je tu dost lidí slepých,nejde o to jestli škodofka,nebo R200 za 80 tisíc,uvědomte si,že jde především o Vaše životy !!!! Rád bych to srovnal třeba s pytlem (airbagem) mám si koupit,ten co už vylít,Pepa ho nerval nazpátek a vyměnili patronu,mají 85% spolehlivost,stojí o 2000 méně,nebo nový?Já každopádně nový,asi je to nepochopitelné pro někoho,ale já mám jasno,a vcelku se mi tu na světě líbí,nevidím důvod proč odcházet :) kvůli 2000

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommi_82 » čtv lis 29, 2007 10:55

No mě se na světě taky líbí a proto nejezdím po dálnici a nezkouším si přitom driftovat, jako ty, dostal jsem 2x smyk, protože jsem měl to auto 2 měsíce, koupil jsem jiný gumy s novým vzorkem a jezdím klidněji, myslím že nejsem o nic horší než ty. :-))

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommi_82 » čtv lis 29, 2007 11:11

Druhá věc je že se u protektorů mnohokrát potvrdilo že vydrží déle než lowendové nové pneumatiky, neházel bych protektory do jednoho pytle, já mám protektory, které jsou cenově blízke oněm novým pneumatikám nižší cenové, vzorek mám TS 780, který ještě před 4 lety dominoval na prvních pozicích hitparád penumatik, směs mám s částečkami diamantů, které dle testů zlepšují jízdu na namrzlých vozovkách, firma se zabývá výrobou už více než deset let, reference jsou dobré. Myslete si o protektorech co chcete, měl jsem tam ojeté Bridgestony a šly do sběrnýho dvora, na sněhu a v břečce mi auto drží dobře a zatím jsem prostě s protektorama spokojenej. Rychlostní index a nosnost těchto pneumatik je stejná jako těch vašich.

Jo jinak se omlouvám, s autem se nemazlím, mám ho jen na to aby mě přepravovalo z bodu A do bodu B a jakmile budou peníze na nový, tak ho prostě vyměním za mladší aniž bych u toho brečel. O auto se starám tak aby fungovalo dobře, a do oprav jsem během prvních 3 měsíců nelitoval vrazit třetinu ceny auta i když vím že se mi to nikdy nevrátí. Auto funguje spolehlivě zatím. :-))

Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2271
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimni

Příspěvek od Austin » pát led 17, 2014 23:01

Austin píše:Já jsem to pojal tak, že je chci na 3-4 roky na 14´´plecháče,
tak jsem pořídil na R216 16V nové Dunlop M3 za celkovou cenu vč. DPH 6600 a jsem VELMI spokojen, sedí, tiché,
určitě ujedu 38-44 t´km a víc nechci, pak to bude pod 3 mm a to půjdou pryč. .....
Tak je mám obuté osmým rokem, resp. 7 let a 3 měsíce, vzorek ještě je okolo 3,5-4 mm, ale začíná se drolit kupodivu.
Myslím začíná, praská to, ne že by se to už drolilo. Dám se zítra možná fotky.

Ujel jsem na nich asi cca 25-30 tkm. nevím to nějak moc přesně, odhad je tak 27 tkm.

No a pokukuji, že bych koupil nové, nyní je nejlepší doba na nákup nějakých Winter Response,
teď jsem se díval, že je mají místo za 1660 za 1020,- , ještě existují skladem gumy navezené na podzim, před skokem kurzu 25,30 -27,60 / €.

Co Vy ? co Váš vzorek? přijde možná sníh, možná kouzelník, nebo přijde jaro :-)
ale říkám si že bych nynějším nákupem mohl zaplatit o litr méně než v září za nové gumy (a bůhví jaký bude kurs)

Zde vidím za 9 dní sněžení http://www.wunderground.com/global/stations/11723.html pokud to nejede tak si to nastavte (lokalitu)

Toto je poměrně přesná předpověď/jsou to zdrojová data Federálního Us. úřadu pro letectví
a také organizace National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA).
http://www.wunderground.com/about/data.asp
Austin Allegro 1.5 MKII 76, Austin Princess 2.0 OHC MKI 76, Rover 200 CVT 1.6 Twincam 99, Mini Cooper 1.3 97

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Jízda na sněhu

Příspěvek od AnderN » pát led 17, 2014 23:31

Budu vyhledove potrebovat taky, ale na 15", takze za 1000 Kc/ks ani nahodou, pokud nechci Cinu. Naposledy me zaujaly Nokian WR D3 (185/55 R15). Mate s nimi nekdo osobni zkusenost?
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Karel825
Příspěvky: 1869
Registrován: čtv črc 16, 2009 16:28
Bydliště: skoro Přerov

Re: Jízda na sněhu

Příspěvek od Karel825 » sob led 18, 2014 11:03

Mám Nokiany WRD3 na služební Fabii 1,2 TSi v rozměru 185/60/15 již druhým rokem i když letos zima nic moc. Najeto na nich měsíčně 2200 km, vzorku stále dost. Záběr na sněhu v pohodě, brzdění taky, ovladatelnost i díky ESP dobrá, spotřeba do 5,7 l. Předtím jsem měl Nokian W+ a byly lepší v záběru, ale ty už se myslím nedělají 8)
Všechna svá auta jsem prodal,takže momentálně bez Roveru!

Odpovědět