Auto před smrtí? :-(

Odpovědět
Skylla
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 23, 2008 13:00
Bydliště: České Budějovice

Auto před smrtí? :-(

Příspěvek od Skylla » pon úno 09, 2009 4:19

Jak si tady čtu vaše příspěvky, tak mám spoustu vad identických... Nevím čím začít.. Třeba že jsem nechala vyměnit : komplet brzdy, spojku, převodovku.. Spojka mi vrže jak blázen a díky tomu mi jde strašně ztuha, doufám že jen někde drhne..Centrál mi funguje, dálka taky, ale nejede mi alarm..?? Občas mi nejde otevřít kufr, asi podle nálady :-) A za jízdy mi to nějak divně hučí a taky to cítím pod nohama, je to takové přerušované..Myslelo se že je to z převodovky, tak se vyměnila a dělá to dál.Chvilku po výměně byl klid ... Teď je ještě na řade poloosa a nebo ložiska... Nemyslete si že je to z mé hlavy, jen cituji co mi řekl servisák... Čeká se na nějaké finance navíc.. Tak by mě zajímal váš názor kluci. Přece jen máte hafo zkušeností :-)

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto před smrtí? :-(

Příspěvek od Tommi_82 » pon úno 09, 2009 6:32

Jojo spojka se mi na dvoustovce moc ochotně nevracela a vrzala, chce to promazat lanko. Zkoušel jsem promazat pedál a tím to nebylo. To že by nešel otevřít kufr a nejde alarm spolu může souviset. Mezi kastlí a pátýma dveřma vede v gumičce na pravé straně kabeláž k zámku pátých dveří, neznám snad žádnou dvoustovku, která by měla tu kabeláž ještě původní. Velice ráda se v tom ohybu překousne a pak to dělá čoromoro. Vzájemné zkraty se pak projevují tak, že různě blbne zabezpečení a odemykání auta. Může to být třeba jen prasklinečka na jednom drátku a už je průser na světě. Poctivě zkontrolovat a zaizolovat. Já měl každej z těch káblíků omotanej elektrikářskou izolačkou a byl klid.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

CharleeSkywalker
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 21, 2007 10:21
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto před smrtí? :-(

Příspěvek od CharleeSkywalker » pon úno 09, 2009 6:37

Tommi_82 píše:To že by nešel otevřít kufr a nejde alarm spolu může souviset. Mezi kastlí a pátýma dveřma vede v gumičce na pravé straně kabeláž k zámku pátých dveří, neznám snad žádnou dvoustovku, která by měla tu kabeláž ještě původní. Velice ráda se v tom ohybu překousne a pak to dělá čoromoro.
Vzájemné zkraty se pak projevují tak, že různě blbne zabezpečení a odemykání auta. Může to být třeba jen prasklinečka na jednom drátku a už je průser na světě. Poctivě zkontrolovat a zaizolovat. Já měl každej z těch káblíků omotanej elektrikářskou izolačkou a byl klid.
halóooo, ja mam ty kably puvodni, mam tam 100100km a porad gut :-) za to na druhe strane, hadicku k ostrikovaci jsem menil asi 150krat :mrgreen:
Rover 200, r.1999, 76kw

mich
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 31, 2008 16:14

Re: Auto před smrtí? :-(

Příspěvek od mich » pon úno 09, 2009 13:08

Cau. Jen taková malá technická poznámka. Tommi_82 píše že to chce promazat lanko. To bych nedělal!! pomůže to na chvilku ale je v tom teflon a ten při styku s mazivem nabyde, častá závada, pak se zadře úplně. To špatné lanko je stejně někde vydřené a musí se vyměnit.
Rover 220SDi 77kw r.v. 1997. Jezdím Jezdím!!!!!! Parádní svezení do 130!!!!!!

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto před smrtí? :-(

Příspěvek od Tommi_82 » pon úno 09, 2009 13:27

Tak to se omlouvám, sám jsem to ozkoušený neměl byl to jen návrh.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Skylla
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 23, 2008 13:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Auto před smrtí? :-(

Příspěvek od Skylla » stř úno 11, 2009 15:01

Tak jsem byla včera v servise...Vyndal celé to lanko a prostříkal to nějakým sajrajtem, tak doufám že se to nějak nepokazí jak píše mich... Ale zatím to jde suprově, alespoň si už nepřipadám jak trouba, bylo mi to vrzání strašně protivný, bylo to strašně moc slyšet :oops:

mackoco
Příspěvky: 298
Registrován: úte pro 02, 2008 11:35
Bydliště: bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto před smrtí? :-(

Příspěvek od mackoco » stř úno 11, 2009 15:28

ako stare suche panty na dverach ktore pomali zatvaraš že ? :-D

Neboj, ja som ho prestriekal teflonovym sprayom a chodi ako po masle
Rover 214Si 16V 1996, hrdzoblato

Skylla
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 23, 2008 13:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Auto před smrtí? :-(

Příspěvek od Skylla » stř úno 11, 2009 15:31

No možná ještě hůř :-D Pak jsem si v jiným autě připadala jak když neumím řídit. Přítel mi půjčil svoje corrado a já jsem z toho byla pěkně vyplesklá :D A ještě mu na to říkám-Ty tobě jde ta spojka nějak proti noze, ta moje ne jak to? No blbka, co vám budu povídat :oops: :)

Skylla
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 23, 2008 13:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Auto před smrtí? :-(

Příspěvek od Skylla » stř úno 11, 2009 15:32

Jo a ještě pro mich: lanko tam bylo úplně nové, nechala jsem to měnit i se spojkou..

mich
Příspěvky: 30
Registrován: čtv led 31, 2008 16:14

Re: Auto před smrtí? :-(

Příspěvek od mich » čtv úno 12, 2009 16:39

Tak snad to vydrží. Nechtěl jsem nijak strašit ale na školení LuK (spojky) nás školili že se to mazat nesní protože teflon nabyde. A nekolik mechaniků to potvrdilo že to udělali zákazníkovi a že se jim vrátil na výměnu ale lano bylo natvrdo. Snad to nebude tento případ. Jinak je divné že to udělalo nové lanko. Tak přeju aby se tenhle link už nemusel oživovat.
Rover 220SDi 77kw r.v. 1997. Jezdím Jezdím!!!!!! Parádní svezení do 130!!!!!!

Odpovědět