220 SD alarm

Odpovědět
vochomurka
Příspěvky: 15
Registrován: úte pro 04, 2007 0:20

220 SD alarm

Příspěvek od vochomurka » úte pro 04, 2007 0:24

ahoj, onehdy jsem vytahoval baterku na dobíjení. když jsem ji vracel zpět začal mi houkat alarm - vypnul jsem ho normálně imobilizérem, ale celá ulice čuměla co se děje :-). dá se tomu nějak předejít?

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Příspěvek od Hombre » úte pro 04, 2007 8:16

Baterku musíš odpojit na odemčeném autě, aby po připojení bylo zase v režimu odemčeno. (Při nabíjení když baterka není ve voze je možné pozamykat dveře zamáčknutím cuplíků a klíčem.) Po připojení hned probudit centrál a alarm mačkáním DO až se chytne.

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Příspěvek od Hombre » úte pro 04, 2007 10:47

Tak já jsem to teda smazal, ale doporučuju tohle slabé místo nějak zabezpečit :?

vochomurka
Příspěvky: 15
Registrován: úte pro 04, 2007 0:20

Příspěvek od vochomurka » úte pro 04, 2007 23:30

Hombre píše:Baterku musíš odpojit na odemčeném autě, aby po připojení bylo zase v režimu odemčeno. (Při nabíjení když baterka není ve voze je možné pozamykat dveře zamáčknutím cuplíků a klíčem.) Po připojení hned probudit centrál a alarm mačkáním DO až se chytne.
Díky za info. Každopádně baterku jsem jak vytahoval tak vracel zpět při odemčeném autě, stejně houkalo. Ale nepochopil jsem tu větu "...probudit centrál a alarm mačkáním...."?

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Příspěvek od Hombre » stř pro 05, 2007 6:30

No po připojení baterky je třeba zamknout a odemknout auto dálkovým ovládáním a z předešlé diskuse na těchto stránkách vyplynulo, že to u některých aut trvá (musí se několikrát- asi 4x - střídavě mačkat odemykání a zamykání na DO až ze auto najednou zamkne) a je to tak i v manuálu. Někomu to ale podle všeho funguje hned napoprvé, tak to zkus a uvidíš.

vochomurka
Příspěvky: 15
Registrován: úte pro 04, 2007 0:20

Příspěvek od vochomurka » sob pro 08, 2007 7:14

Hombre píše:No po připojení baterky je třeba zamknout a odemknout auto dálkovým ovládáním a z předešlé diskuse na těchto stránkách vyplynulo, že to u některých aut trvá (musí se několikrát- asi 4x - střídavě mačkat odemykání a zamykání na DO až ze auto najednou zamkne) a je to tak i v manuálu. Někomu to ale podle všeho funguje hned napoprvé, tak to zkus a uvidíš.
tímhle zapínáním/vypínáním jsem alarm nakonec vypnul, jen mě zajímalo zda to jde bez houkání :-). i tak díky

Dawe
Příspěvky: 77
Registrován: pon zář 17, 2007 9:29

Příspěvek od Dawe » sob pro 08, 2007 10:12

Ahoj, když budeš vytahovat baterii, musíš mít odemčený auto a první odpoj (-) poté (+),když ji budeš potom zapojovat nejdřív (+) poté (-).Po dobu vytažené baterie, jsem měl auto odemčené v garáži.Auto jsem nezamykal klíčem.Po zapojení baterie, kdy ještě nemáš aktivovaný centrál, tak nechoď do auta, je tam čidlo, které tě v tu danou chvíli kdy to ještě nemáš aktivovaný, vyhodnotí jako zloděje a začne houkat a ty to nemůžeš vypnout.Aktivuješ to pomocí předešlých članků od Hombreho

vochomurka
Příspěvky: 15
Registrován: úte pro 04, 2007 0:20

Příspěvek od vochomurka » ned pro 09, 2007 7:16

Dawe píše:Ahoj, když budeš vytahovat baterii, musíš mít odemčený auto a první odpoj (-) poté (+),když ji budeš potom zapojovat nejdřív (+) poté (-).Po dobu vytažené baterie, jsem měl auto odemčené v garáži.Auto jsem nezamykal klíčem.Po zapojení baterie, kdy ještě nemáš aktivovaný centrál, tak nechoď do auta, je tam čidlo, které tě v tu danou chvíli kdy to ještě nemáš aktivovaný, vyhodnotí jako zloděje a začne houkat a ty to nemůžeš vypnout.Aktivuješ to pomocí předešlých članků od Hombreho
Tak tohle už zní celkem rozumně a logicky. Pouze - někde jinde tady na fóru jsem četl, že ta čidla nejsou ve všech autech? Možná si to pletu. každopádně tentokrát jsem tu baterii měnil a auto zůstalo na ulici, příště ho nechám v garáži odemčené a mělo by to být bez problému. Díky

vojtaodg
Příspěvky: 14
Registrován: úte říj 30, 2007 13:14
Bydliště: Krnov

Příspěvek od vojtaodg » pon led 21, 2008 14:45

Pouze náhodně se Vám asi podařilo vaše R. oživit zpátky k životu bez toho aniž by začal houkat. Mobilizér i alarm jsou chráněny opravdu dobře. Slabých míst Rover opravdu moc nemá až na jedno,které ste asi smazali z předchozích příspěvků... Nebudu se k němu dále vyjadřovat...

Takže pro všechny Rovery série Mark III funguje jediná věc. Pokud nechcete úplně měnit kód zabudovaný ve Vašem klíči a řídící jednotce alarmu,musíte po vložení baterie znovu resynchronizovat klíč a říd. jednotku v autě. To se stane po kombinaci na klíči 4x zamknout - 1x odemknout. POZOR při připojování baterie vždy první - a pak + !!!
Mohli byste si odrovnat alarm a nenastartujete. To se povedlo mě,takže si raději opravdu přečtěte manuál,pokud nevíte co dělat.
Mé informace jsou z manuálu Rover(výrobního - 2x 450stran).A ten jentak nekoupíte a je v angličtině(můžete zkusit http://www.eBAY.co.uk).

Taky mám prosbu o POMOC. Poté co jsem Vám napsal jak se to dělá,sám mám problém s alarmem. Zadní dveře (kufru) mi před pár měsíci začly hlásit,že jsou otevřené,i když nebyly. Myslím že mi do nich zatekla voda. Poté mi přestal na chvíli úplně reagovat alarm a auto jsem nemohl odemknout ani zamknout. Teď mi stále nefunguje odmykání. Vše ostatní je vpořádku.Nevím čím to je. Má řídící jednotka alarmu pod volantem pojistky?Nebo vadné čidlo. Toto v manuálu opravdu nepopisují,nebo jsem to nenašel... Please HELP!!!

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AnderN » úte led 22, 2008 12:13

Neni to u te baterky nahodou naopak? Vzdycky se pri odpojovani zacina u - a potom teprve + a pri zapojovani naopak, tedy nejprve + a pak - ...
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

vojtaodg
Příspěvky: 14
Registrován: úte říj 30, 2007 13:14
Bydliště: Krnov

Příspěvek od vojtaodg » úte led 22, 2008 13:27

AnderN má pravdu,chybka se vloudila,asi už nevidím rozeznat+ a - v textu.. :roll: omlouvam se a dik za upřesnění a radu s tím spínačem.

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Příspěvek od Hombre » stř led 23, 2008 6:10

vochomurka píše: Tak tohle už zní celkem rozumně a logicky. Pouze - někde jinde tady na fóru jsem četl, že ta čidla nejsou ve všech autech? Možná si to pletu. každopádně tentokrát jsem tu baterii měnil a auto zůstalo na ulici, příště ho nechám v garáži odemčené a mělo by to být bez problému. Díky
Jen jsem chtěl dodat, že já, který nemám garáž vytahuju baterku z odemklého auta, pak zavřu kapotu, zamknu zevnitř oboje zadní a pravé přední dveře a pak zvenku i dveře řidiče. Pak zase jak přijdu, odemknu klíčem dveře řidiče, ostatní dveře odemknu zevnitř (ale už jsem skoušel nechat je zamklé a nic se nestalo) a namontuju baterku. Při aktivaci centrálu doporučuju mít zařenou kapotu a samozřejmě zavřené (nezamčené) všechny dveře.

Odpovědět