Liťáky

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 421
Registrován: pon zář 17, 2007 15:39
Bydliště: Libřice

Liťáky

Příspěvek od Jarda » pon zář 17, 2007 15:50

Jaká máte na svém autě litá kola?Chtěl bych na mojí 214Si alespoň 7Jx16,ale nevim jaký největší profil pneu a ET,aby mi to někde nedrhlo.Tak pište pište,ať se nám to tady brzo zaplní.

zabak
Příspěvky: 82
Registrován: pon zář 17, 2007 10:22
Bydliště: Rožďalovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Liťáky

Příspěvek od zabak » pon zář 17, 2007 19:17

Jarda píše:Jaká máte na svém autě litá kola?Chtěl bych na mojí 214Si alespoň 7Jx16,ale nevim jaký největší profil pneu a ET,aby mi to někde nedrhlo.Tak pište pište,ať se nám to tady brzo zaplní.
Zdravím Tě kolego. Na téma kola i pneu je tu spousta odpovědí a názorů, stačí se jen podívat do předešlých příspěvků....

max80

Re: Liťáky

Příspěvek od max80 » úte zář 18, 2007 5:42

.

rocco.sandro
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 08, 2007 19:49
Bydliště: Poděbrady

Re: Liťáky

Příspěvek od rocco.sandro » ned led 20, 2008 21:01

AHOJ,MÁM NA TOM MÉM 205/45 r16 a musel jsem dát sportovní podvozek,aby to neškrtalo :) teď jsem maximálně spokojen a auto neutrhnu...Horší pak je cena těchto pneu,mám starší 90% eagle F1 a cena byla 3tis za kus...to mi už trošku kroutilo držkou :roll:

Uživatelský avatar
Jarda
Příspěvky: 421
Registrován: pon zář 17, 2007 15:39
Bydliště: Libřice

Příspěvek od Jarda » ned led 27, 2008 18:25

A tobe to bez sportovniho podvozku skrtalo?Ja sem koupil 16",vzadu mam 215/40 a vepredu 205/45 ale kazdopadne je chci vymenit za 195/40.Bohuzel jsem je na aute este nemel a bojim se ze je budu muset poslat znovu do sveta,na sportovni podvozek v rozpoctu nemam :(
Rover 214Si 12/97, Rover 75 Tourer Contemporary SE 12/04

zabak
Příspěvky: 82
Registrován: pon zář 17, 2007 10:22
Bydliště: Rožďalovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zabak » pon led 28, 2008 18:57

Zdravím Tě kolego Jeytee. Neporadím Ti, protože tomu nerozumím, ale chci Ti pochválit ta kola, jsou opravdu pěkná. Taky jsem si nedávno koupil druhé elektrony, abych měl na zimu, ale bylo mi jich líto je nasadit do toho marastu a tak přečkávám zimu na plecháčích, jsou to taky originál Rover se ,,Roveřím"znakem, kdybych uměl přiložit obrázek, tak bych Ti je poslal, ale že jsem na to zatím nepřišel, jak se to sem vkládá, pouvažuju, jestli je nanasadím na Roversraz do Jičína....Jestli přijedeš do Jičína, doufám, že je tam už budeš mít a budeme se moci na ně podívat. Tomu autu vyloženě ,,pasujou"....Vybral sis dobře...

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » čtv led 31, 2008 9:38

Jeytee píše:Diky kolego, no snazil jsem se sehnat neco fakt extra:) A original MG/Rover kola byly vyhodnoceny jako nejlepsi, nez nejaky noname / fake ci drahe BBS ci AEZ.
Planoval jsem jen nejaky klasicky 15", ale tyhle jak jsem uvidel...musel jsem je jit. Na cenu se radeji neptejte :wink: :D
Jsou krasny ale za cenu vyssi ceny.
Takze jestli se z toho do leta financne zbrcham tak urcite je prijedu ukazat.
Bylo ale na case, plechy nejsou to prave orechove :)
Ovsem ani tyhle kola nejsou bez chyby, jak vidis to auto bylo na strese a ty kola maji oderky a vetsi ryhy a lehce poskozenou jednu pneu (ale v limtu).
Rovne ale jsou, nechal jsem si je v servisu vyvazit.
Hlavne aby mi nekde nedrely o podbehy atd....
Prece jen ze 175/60/R14 plechu - na 205/50/R16 alu.
Uvidime, nerad bych je posilal dal.
Jsou fakt moc krásný. Člověk si musí udělat někdy radost :-) Ale teď Tě bude štvát hnusný počasí a budeš se těšit na jaro, viď? :-) Jen by je to tam chtělo nechat přivařit, nebo dorvat šrouby a rozmlátit sekáčem hlavičky :-D
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » čtv led 31, 2008 10:18

No snad se podaří...byla by jich veliká škoda poslat je dál do světa :( Ty krytky tam jsou dost dobrý, třeba se nejací policisté nechají ukecat, že je to originál :lol:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » čtv led 31, 2008 10:58

Jeytee píše:Taky doufam!!
Chces rict ze budu mit problem s policajtama? Proc? Koupil jsem to od cloveka kteryho si mohou proverit, protoze prodava MG/Rover veci na Aukru a ty kola jsou original MG, jen jsou tam krytky Rover.
Policajti nejspis nebudou resit puvod kol, protoze vetsina lidi kupuje pouzity elektrony, spis budou resit ze ty kola na to auto nepatrej protoze podle technicaku tam maj bejt jiny.
Myslim ze ale problem s tim nebude protoze policajti vetsinou tohle moc neresej, jedine ze by si na me chteli polecit nejaky mindraky, ale to zase, ikdybych tam mel kola podle technicaku tak kdyby si chteli na Rouvikovi neco najit, tak si vzdycky najdou. Ale mam odzkouseno ze kdyz te zacnou prudit, tak si jen pro info pozadej o jejich sluzebni cisla a oni te nechaji bejt.
Zalezi ale pokud te neberou za nejaky prestupek.
Takze pokud se jen nudej a chtej te prudit, tohle na ne plati, aspon podle mych zkusenosti :)
Na původ kol jsem vůbec nemyslel, měl jsem na mysli, kdyby vysírali kvůli nepovolenému rozměru. :lol: Myslím, že by ani nevěděli co zastavili za auto, natož jaké kola má mít :lol: Tak proto si myslím, že originál kola lépe zapadnou, než nějaký laciný, tuctový, nový kola.
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » čtv led 31, 2008 11:36

Jeytee píše:To jo...tuctovy rozhodne nejsou...jsou naaaaaaaaaaaaaadherny :!: :lol: :D
Jsem z nich stale unesen, a mam je dokonce doma v pokoji, aby mi je nikdo neukradl ze sklepa :D :D
Pritelkyne ma velikou radost :lol: ..a jeste vetsi radost mela kdyz jsem ji sdelil ze je hodlam pekne vykoupat ve vaně:) jako miminka :D :D
Teda a pak že jsem jedinej blázen já a ono nás je víc :lol: Akorát bydlím ještě u rodičů...Prohnal jsem kdysi vanou celého Rapida, od kol přes čalounění béžových sedadel, koberců, čalounění, holej blok motoru, vanu, prsa, různé plasty a všechno co se do vany vešlo :lol: Když jsem začal takhle s Roverem, už ani moc neprotestovali :lol: :lol: :lol:
Aspoň si je můžeš stále prohlížet, než se Ti okoukají na autí :lol: To bude asi zadlouho, co? :D
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » čtv led 31, 2008 11:52

Jeytee píše:Na aute se mi prave neokoukaji, tam se nima budu kochat i za jizdy :D
Uz to nemuzu vydrzet az je nasadim :D
Asi si je cvicne vezmu nekam na parkoviste obuju a proletim je :)
Nediv se mi...doted jsem jezdil na plechu s poklicema (ikdyz original Rover)
Takze si to ja i Rouvik zaslouzime:)
O tom není pochyb :D Ta zkouška by nebyla špatná a věděl bys, jak to bude vypadat a mohl by jsi se doma koukat na fotky :lol: Poslední dobou je sem tam aj pěkný počasí, tak proč ne? A kdyžtak potom doplnit foto i sem :twisted: Už tak je to auto široký, natož ještě 205ky gumy...to až někde v zatáčce utrhneš, tak poletíš rovnou do lesa na houby :lol:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » čtv led 31, 2008 12:11

Jeytee píše::lol: :D
No spis to vydrzim az bude opravdu pekne.
No doufam ze to nekde "neutrhnu", zavodnik zase moc nejsem...to jen na Rover srazy vzdy specham (150+), protoze si myslim ze jedu pozde a vzdy prijedu mezi prvnima :D :D
Mimoto kdyz jsou tak siroke tak by mely asi trosku lip sedet a drzet nez ty me 175/65/R14. Testovat ale jejich extremni hranice nebudu.
No a 200ky zas tak siroke nejsou.
Tesim se.....fotky casem dodam, nebo me na 90% uvidis na srazu, jsem stalym navstevnikem :D
No jen abych se tam já konečně dostal :? Oproti těm 175/65/14 to bude hodně velkej rozdíl. Jednak tou šířkou a taky tou vejškou. To už musíš mít pěknej nízkoprofil. Takže až pojedu jako kloboučník 120km/h a najednou se mihne v levém pruhu stříbrná 220sdi, tak to budeš ty :?: :lol:
P.S. teď jsem šel najisto mrknout do helptechu a nikde ne a ne ho najít. Sem sice po noční a ještě nespal, ale snad ještě nejsem tak v prd... :lol:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » čtv led 31, 2008 13:17

Jeytee píše:No myslim ze tak nizkej zase nebudu jelikoz ted jsem na 14" a auto mi pripada vysoky jako "koza" :D
Takze na tech 16"..coz je cca +5cm rafek oproti 14". Konecne to auto bude vypadat tak jak ma, asi si ale budu muset dat pozor na vetsi zhoupnuti.
Mam tu v Praze dve krute mista kde to otestuju (jedno je na Pze10-Vrsovice, stoupak z ulice "U Slavie (vedle OC EDEN, nahoru do kopce ulici U Vrsovickeho hrbitova - tam je krutej dolik co houpe, a dalsi dolik je na Smichove, Pha5 ve Vltavsky ulici).A jak tohle zvladnu, tak se uz niceho nebojim:D

BTW: helptech je zrusen.....vse si tu musime znova vybudovat, problem je ze nam chybi konzultant kterym byl p. Oldřich Beneš - "Angličan"
No snad to bude OK :wink:

Toho helptechu je škoda, bylo tam dost dobrejch odpovědí, ale je fakt, že ke konci to byl samej blábol :lol:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Příspěvek od Eny45 » čtv led 31, 2008 14:10

no výjde ti to cca o 2cm nišší :wink: (2cm nahoru, a 2cm dolu)

175 /65 14" je 11,375cm pneumatika a 35,56cm disk. tedy 46,93cm

205 /50 16" je 10,25cm pneumatika a 40,64cm disk. tedy 50,89cm


Každopádně budou krásný :) A rozdíl poznáš halvně v zatáčkách. Já když dám zimní 185/65 14" enbo co to mám, tak při prudké zatáčce, třeba na kruháči, to auto plave, a předek jede jakoby furt rovně, místo aby zatáčel. A jak v létě nazuju 195/55 15" tak už tohle nedělá. Naklání se, vše vypadá stejně, ale když zatočím, tak zatočí okamžitě. Ty gumy sou prostě pevnější, a držej tvar při bočním namáhání.

max80

Příspěvek od max80 » čtv led 31, 2008 17:08

.

Odpovědět