Středová díra kol

roman.slezar
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 17, 2007 8:47
Bydliště: Prostějov

Středová díra kol

Příspěvek od roman.slezar » sob led 26, 2008 18:50

Máte někdo zjištěný nebo změřený průměr středové díry kola u 200ky? Já tam chtěl dát kola z toyoty a ejhle-malá středová díra.
Rover 214Si (76kW)

Adiss
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 24, 2008 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Středová díra kol

Příspěvek od Adiss » ned led 27, 2008 10:34

roman.slezar píše:Máte někdo zjištěný nebo změřený průměr středové díry kola u 200ky? Já tam chtěl dát kola z toyoty a ejhle-malá středová díra.
šupléra dnes stojí pár korun nebo změřit to je takovej problém:?

roman.slezar
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 17, 2007 8:47
Bydliště: Prostějov

Re: Středová díra kol

Příspěvek od roman.slezar » ned led 27, 2008 15:00

Adiss píše: šupléra dnes stojí pár korun nebo změřit to je takovej problém:?
To je sice pravda,ale vůbec se mi nechce sundávat kolo:-)
Rover 214Si (76kW)

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Středová díra kol

Příspěvek od Zakar » ned led 27, 2008 18:16

roman.slezar píše:Máte někdo zjištěný nebo změřený průměr středové díry kola u 200ky? Já tam chtěl dát kola z toyoty a ejhle-malá středová díra.
Takhle prznit vzhled Rovera kolama z Toyoty ! Dej tam raději ta správná kola a nemusíš nic měřit.A pokud je mi známo auto s jinými koly neschválenými pro daný typ neprojde STK. :twisted:
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

roman.slezar
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 17, 2007 8:47
Bydliště: Prostějov

Re: Středová díra kol

Příspěvek od roman.slezar » ned led 27, 2008 18:22

Zakar píše: Takhle prznit vzhled Rovera kolama z Toyoty ! Dej tam raději ta správná kola a nemusíš nic měřit.A pokud je mi známo auto s jinými koly neschválenými pro daný typ neprojde STK. :twisted:
Nechápu lidi, co když nedokážou poradit tak prudí. Díky za super radu :wink:
To jako každý kdo nemá origoš ROVER kola,tak przní auto? Tak mi pověz kde je mám koupit chytráku. :roll: Nechápu proč by pěkný kola z toyoty nemohly být na ROVERU (kdyby tam pasovaly)
Rover 214Si (76kW)

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Příspěvek od donutil » ned led 27, 2008 18:41

Tak vidíš Zakare,kdo si kupuje Rovery.Jsou to i mladí lidé,kteří chcou tunit za každou cenu a za málo peněz.Mě to nevadí,ale z Toyoty bych si tam kola asi nedal.Chtěl bych si na 75 taky dát šestnáctky(kola)i neoriginál,ale v jetejch třeba v annonci,ale i jinde jsem ještě neobjevil takové,za které bych se nemusel stydět.Jedině nové(neoriginal)tam bych si vybral.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommi_82 » ned led 27, 2008 20:28

Tunit? Nechápu proč by si tam nemohl dát pěkný kola z jinýho auta pokud budou pasovat. Kdyby měl 75 tak neřeknu ani slovo ale u 200 bych byl tolerantní.

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Příspěvek od donutil » ned led 27, 2008 21:20

Asi by bylo nejlíp,kdyby ty kola ukázal na fotce a naše kritika mohla být věcnější.Ale ty rozdíly v náhledu na věc,si myslím jsou o věku.Někde tady jsem četl,že si kdosi chce dát na 200 sedmnáctky kola.Já tam měl patnáctky a už se mě to zdálo tvrdý.Se sedmnáctkama a popřípadě ještě sníženým podvozkem,to bych přijel domů vyklepanej jak partyzánka.

Uživatelský avatar
assa
Příspěvky: 83
Registrován: stř zář 19, 2007 20:27
Bydliště: MO,CV

Re: Středová díra kol

Příspěvek od assa » ned led 27, 2008 22:14

roman.slezar píše:Máte někdo zjištěný nebo změřený průměr středové díry kola u 200ky? Já tam chtěl dát kola z toyoty a ejhle-malá středová díra.
Už to tu tu někde bylo-jediný kola která pasují jsou z Opela (Corsa,Astra).Středová díra je o 0,5mm větší. :roll:

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Příspěvek od Zakar » ned led 27, 2008 22:57

donutil píše:Tak vidíš Zakare,kdo si kupuje Rovery.Jsou to i mladí lidé,kteří chcou tunit za každou cenu a za málo peněz.Mě to nevadí,ale z Toyoty bych si tam kola asi nedal.Chtěl bych si na 75 taky dát šestnáctky(kola)i neoriginál,ale v jetejch třeba v annonci,ale i jinde jsem ještě neobjevil takové,za které bych se nemusel stydět.Jedině nové(neoriginal)tam bych si vybral.
Ale on nepíše jaká kola.Předpokládám že shání plecháče aby měl na co obout zimní gumy.A těchto kol je všude dost.Tak chytrák nejsem ale poradit mu můžu pokud bude chtít. :P
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

roman.slezar
Příspěvky: 40
Registrován: pon zář 17, 2007 8:47
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od roman.slezar » ned led 27, 2008 23:15

donutil píše:Tak vidíš Zakare,kdo si kupuje Rovery.Jsou to i mladí lidé,kteří chcou tunit za každou cenu a za málo peněz.Mě to nevadí,ale z Toyoty bych si tam kola asi nedal.Chtěl bych si na 75 taky dát šestnáctky(kola)i neoriginál,ale v jetejch třeba v annonci,ale i jinde jsem ještě neobjevil takové,za které bych se nemusel stydět.Jedině nové(neoriginal)tam bych si vybral.
Tady nejde o tunění. 200ka je moc pěkná a tuning by jí dle mého jen uškodil.Je to přesně tak že se snažím sehnat nějaký levný plecháče na letní gumy, protože na origoš jsem nazul zimní a nechce se mi pořád přehazovat letní a zimní na jedněch discích. Ale ty z toyoty co mám doma tam neseděly, přestože ostatní rozměry jsou stejný (14 palců, 4x100, 5,5J) právě kvůli středový díře.

Navíc, když chce někdo tuningovat, at to dělá, když se mu to líbí. Jak jsem už jednou napsal, mě se to nelíbí. Nejvíc mě ale udivuje, že člověk se chce na foru na něco zeptat a místo odpovědi je reakcí jen samé kritizování a spekulace místo věcných komentářů.
Rover 214Si (76kW)

Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2271
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

kola

Příspěvek od Austin » ned led 27, 2008 23:25

to roman:
nevím o co Vám jde především /cena, vzhled, stav, ../ ale kol je jak ve Slušticích tak jinde (Šumperk, 1234, ..) habaděj, jen si domluvit cenu...
Vzhledem k tomu, že nové Rover stojí od 800€ tak cena použitých třeba 5000 kč /za neponičené/ mi připadne ok a opticky zhodnotí vůz.
Zadruhé neznačkové přece stojí docelá málo resp. o 200 kč víc než plecháče.
Za další prosím Vás víte kolik stojí přední ložisko? Ono Vám odejde pravděpodobně /obě/ při štěstí a jiném parametru kola než má Rover - není jenom rozteč a díra, ale taky další (zanoření, límec, dvoupatka, atd.)

Kdo je strojař, ať to rozvede precizněji. :idea:

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Příspěvek od Hombre » pon led 28, 2008 7:20

Jo, to je fakt, zális je velmi důležtý a ovlivňuje životnost ložisek i jízdní vlastnosti, nehledě k tomu, že kolo může při plném rejdu nebo propérování někde drhnout pneumatikou, to je celkem nebezpečné. V TP je tato hodnota většinou uvedena přímo v rozměrech ráfku (ET) a je v milimetrech. A k té díře, myslím, že na webových stránkách nabízejících ráfky se při zadání značky a typu vozidla tato hodnota, zális i rozteč dají zjistit, tabulky s těmito hodnotami mají také ve všech pneuservisech.
P.s. teď jsem to našel na http://www.e-pneumatiky.cz a je to rozteč 100, zális 45mm a díra 56 mm.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommi_82 » pon led 28, 2008 9:11

Austine, v tvým příspěvku mě zarazilo slovo Šumperk, jelikož se tam často vyskytuju zajímal by mě konkrétní kontakt na prodejce. Dik.

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Příspěvek od donutil » pon led 28, 2008 10:53

Asi myslel Jeseník,tam je dílů jako máku.Jinak myslím že to tady není až tak kritika,ale polemika a výměna názorů(zdravá).Já myslel taky že jde o liťáky,o plecháčích bych se nebavil.Na Roverech neuznávám.

Odpovědět