pozice zrcátka

Odpovědět
Clif
Příspěvky: 33
Registrován: úte črc 15, 2008 19:52

pozice zrcátka

Příspěvek od Clif » pon dub 27, 2009 16:02

Zdravim ... pred par dnema jsem si koupil Rover 25 ... mam vsak dobrej problem s pravym zrcatkem ... mam ho nadoraz otocene jakoby k sobe ale jediny co v nem vidim je chodnik:) ... vubec mi nejde dat vetsi uhel... nevite nekdo co s tim ?

Zedovic
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 15, 2008 15:27

Re: pozice zrcátka

Příspěvek od Zedovic » pon dub 27, 2009 16:12

Vim co s tim!

Problem je v tom, že nekdo to zrcatko asi znicil a tak ho koupil na vrakaci a namontoval ho tam. Problem je v tom, ze to zrcatko co koupil bylo z anglickeho auta, kde jezdej vlevo a sedej vpravo a tudiz jsou defaultni uhly zrcatek jine. Zrcatko je ovsem vyrobeno kulisacky a tudiz lze pozici anglickeho zrcatka prestavet na zrcatko evropske. neni to zrovna lehka prace pokud se to dela poprve. Je nutne zrcatko jakoby vypacit z jeho koubu smerem nahoru (jakoby od silnice nahoru) ale toto provest po celem obvodu uchyceni zrcatka...pak jsou videt takove male zarazky ktere maji asi 1mm a maji dve pozice a tady je nutne precvaknout z jedne na druhou. Chce si to s tim trochu hrat, a byvaji potreba dvoje ruce. Neni potreba se bat ze se zrcatko uitrhne a nebo neco takoveho je tam pouze pruzina ktera ho vzdycky zatahne zpatky. Hodne zdaru.

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: pozice zrcátka

Příspěvek od Fujitsu » pon dub 27, 2009 16:58

Je to trochu OT ale zkušenost mám takovou, že když jsem v zimě couval na kluzkém povrchu, ujel mi předek jakoby do pravého boku a nešlo s tím nic dělat, takže jsem musel zrcátkem procouvat tůjema, v jednu chvíli se to zapřelo nějak moc a najednou koukám, zrcátko je otčené dopředu (opačně než se běžně sklápí)...když jsem se z toho marastu konečně dostal, hned jsem šel sitaci zkontrolovat a je to opravdu kulišácky vyřešené, když se zabere tak se s celým zrcátkem dá otáčet v rámci 180° aniž by se mu něco stalo....šikovné to!
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: pozice zrcátka

Příspěvek od Tommi_82 » pon dub 27, 2009 18:05

Jojo to sice jo ale nedělejte si moc iluze, když jsem pučil dvoukilo kdysi bráchovi tak se jednou vrátil s urvaným zrcátkem, prostě to nezmáklo a pružina se urvala. Pozitivní bylo že to šlo opravit bez investic.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

comax
Příspěvky: 100
Registrován: úte zář 18, 2007 0:06
Bydliště: Duchcov
Kontaktovat uživatele:

Re: pozice zrcátka

Příspěvek od comax » pon dub 27, 2009 23:16

vydrží docela dost.jednou ňákej tuner s polem provokoval tak sem šel před něj,neunes to a snažil se mě vytlačit.zrcátkem sem trefil větev (docela silnou) a ze zrcátka ulít akorát ten plastovej rámeček kolem skla.Poté samozřejmě následovalo zastavení tunera a pěkně po zásluze. :D

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: pozice zrcátka

Příspěvek od Zakar » úte dub 28, 2009 7:31

Na přestavění zrcátka je specielní nástroj,kterým to jde velice snadno.Zajeď někam do Land Roveru nebo Roveru a oni ti to přecvaknou aniž by se něco poškodilo.
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

Odpovědět