Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže - závada nalezena

Honza-B6
Příspěvky: 34
Registrován: pát zář 05, 2008 7:34
Bydliště: Praha 9 a Březnice u Příbrami

Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže - závada nalezena

Příspěvek od Honza-B6 » pon kvě 25, 2009 8:44

Ahoj... Mam problémek. Tuknul sem auto rover 200 a když jsem to opravoval,tak startoval v pohodě. pak sme chtěli zkusit jestli funguje štelování světel a když jsem šahal na ovladání světel,tak sem si zamknul auto ,klíček byl v zapalování a od té doby to nešlo nastartovat. Pojistky jsem zkusil, ruzné zpusoby spojování kabelů od baterky ,odemknout kličem,pak zmačnout DO prostě nic.... Hlavně mi neřikejte, že s tim budu muset na vleku do Prahy na diagnostiku.... Staslo se to někomu? PS: kod nemam....

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Hombre » pon kvě 25, 2009 9:08

Není vyplej bezpečnostní spínač dodávky paliva? Na 400 je za středovým sloupkem, tak na 200 snad taky někde tam. Stačí shora zmáčknout.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Honza-B6
Příspěvky: 34
Registrován: pát zář 05, 2008 7:34
Bydliště: Praha 9 a Březnice u Příbrami

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Honza-B6 » pon kvě 25, 2009 9:18

Hombre píše:Není vyplej bezpečnostní spínač dodávky paliva? Na 400 je za středovým sloupkem, tak na 200 snad taky někde tam. Stačí shora zmáčknout.
to jsem zkoušel.... je to v motorovém prostoru vedle čidla na otevřeni kapoty... a nic.... :cry:

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Hombre » pon kvě 25, 2009 9:35

Myslím, že pokud je aktivní imobilizér, tak to ani netočí. A co nějaké pojistky, ukostření baterky ke karoserii a tak?
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Honza-B6
Příspěvky: 34
Registrován: pát zář 05, 2008 7:34
Bydliště: Praha 9 a Březnice u Příbrami

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Honza-B6 » pon kvě 25, 2009 9:39

Hombre píše:Myslím, že pokud je aktivní imobilizér, tak to ani netočí. A co nějaké pojistky, ukostření baterky ke karoserii a tak?
To jsem zklusil uplně všechno... pojistky dvakrát.... když otočím klíčkem, prostě nesepne čerpadlo a neháže jiskru... tak nevím....

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Fujitsu » pon kvě 25, 2009 12:02

Honza-B6 píše:... když jsem šahal na ovladání světel,tak sem si zamknul auto ,klíček byl v zapalování a od té doby to nešlo nastartovat...
Jak tomu mám rozumět??
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Honza-B6
Příspěvky: 34
Registrován: pát zář 05, 2008 7:34
Bydliště: Praha 9 a Březnice u Příbrami

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Honza-B6 » pon kvě 25, 2009 12:10

Měl jsem sundaná světla,když sem je tam dável zpět.měl jsem klíček v zapalování v druhé poloze. říkam Přemkovi,ať zkusí štělování světel a když sahal přes otevřené okýnko na páčku, tak zamknul auto "čudlíkem" a pak sme to chteli nastartovat a nic...... Nezavrčelo čepadlo a ni jiskra nejde..... Tak nevím.....

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Fujitsu » pon kvě 25, 2009 12:49

A koukal jsi na pojistky v motoru? To musí být pojistka, protože čerpadlo vrčí ikdyž je Imo aktivovaný. Pokud jsi teda něco neodpálil.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Ptech
Příspěvky: 95
Registrován: pát pro 26, 2008 22:32
Bydliště: United Kingdom
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Ptech » pon kvě 25, 2009 14:26

pokud se jen neco rozpojilo, tak je to u sdruzeneho rele (cerna krabicka za ridici jednotkou) tam je jak rele co spina pumpu, tak i rele co spina napeti pro civku). Cili zkontrolovat konektor a draty co do nej vedou. Pokud to nepomuze, schema a multimetr do ruky a zjistit jestli po zapnuti klicku jsou vystupy z ridici jednotky tak jak maji byt, popripade vsechny piny na ridici jednotce jestli jsou napeti a zeme tam kde maji byt, pokud ano, je to blokle immobilizerem, ale to je mi divne, protoze by netocil starter. Samozrejme zjisti jestli pri startovani strikaji vstriky (vypojis konektor od vstriku a das do nej LEDku se seriove zapojenym odporem 400ohmu, ci neco takoveho +- 100 ohmu, a musi blikat podle toho jak jednotka spina vstrik.

Nektera ridici jednotka kdyz je immobilizer aktivni, jenom nesepne starter rele a pumpu a napeti do civky, coz se da samozrejme prepojit a vyblokovat tak immo, ale nejde to u vsech, zalezi od typu.

Prvne teda zjistit, jestli je to blokle immobilizerem, anebo jen nekde spatny spoj / vypojeny konektor
tak to zkus a napis
Mate tady nekde schema kolem ridici jednotky?

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Fujitsu » pon kvě 25, 2009 19:33

Ptech: postup dobře popsaný, jen mi je záhadou, jak mu mohlo jen tak samo od sebe při laborování se světlama zhasnout čerpadlo. Právě bych to viděl na jednu z 50A pojistek v motorovém prostoru, která napájí světla a zároveň multifunkční jednotku (ta napájí senzor tlaku oleje, tak nevim jestli to má souvislost).

Veškerá schémata jsou v Rave, bez nich jako bych nežil :).
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Honza-B6
Příspěvky: 34
Registrován: pát zář 05, 2008 7:34
Bydliště: Praha 9 a Březnice u Příbrami

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Honza-B6 » pon kvě 25, 2009 19:35

Ptech píše:pokud se jen neco rozpojilo, tak je to u sdruzeneho rele (cerna krabicka za ridici jednotkou) tam je jak rele co spina pumpu, tak i rele co spina napeti pro civku). Cili zkontrolovat konektor a draty co do nej vedou. Pokud to nepomuze, schema a multimetr do ruky a zjistit jestli po zapnuti klicku jsou vystupy z ridici jednotky tak jak maji byt, popripade vsechny piny na ridici jednotce jestli jsou napeti a zeme tam kde maji byt, pokud ano, je to blokle immobilizerem, ale to je mi divne, protoze by netocil starter. Samozrejme zjisti jestli pri startovani strikaji vstriky (vypojis konektor od vstriku a das do nej LEDku se seriove zapojenym odporem 400ohmu, ci neco takoveho +- 100 ohmu, a musi blikat podle toho jak jednotka spina vstrik.

Nektera ridici jednotka kdyz je immobilizer aktivni, jenom nesepne starter rele a pumpu a napeti do civky, coz se da samozrejme prepojit a vyblokovat tak immo, ale nejde to u vsech, zalezi od typu.

Prvne teda zjistit, jestli je to blokle immobilizerem, anebo jen nekde spatny spoj / vypojeny konektor
tak to zkus a napis
Mate tady nekde schema kolem ridici jednotky?
Díky za vyčerpávající odpověd....zitra vyzkouším, co bude v mých silách....ale upřimně, nějak proměřovat RJ to asi nebude pro mne....

Honza-B6
Příspěvky: 34
Registrován: pát zář 05, 2008 7:34
Bydliště: Praha 9 a Březnice u Příbrami

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Honza-B6 » pon kvě 25, 2009 19:38

Fujitsu píše:Ptech: postup dobře popsaný, jen mi je záhadou, jak mu mohlo jen tak samo od sebe při laborování se světlama zhasnout čerpadlo. Právě bych to viděl na jednu z 50A pojistek v motorovém prostoru, která napájí světla a zároveň multifunkční jednotku (ta napájí senzor tlaku oleje, tak nevim jestli to má souvislost).

Veškerá schémata jsou v Rave, bez nich jako bych nežil :).
\klucí,já ty pojistky prolít všechny...jsou zdravé.....

Honza-B6
Příspěvky: 34
Registrován: pát zář 05, 2008 7:34
Bydliště: Praha 9 a Březnice u Příbrami

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Honza-B6 » pon kvě 25, 2009 19:44

Fujitsu píše:Ptech: postup dobře popsaný, jen mi je záhadou, jak mu mohlo jen tak samo od sebe při laborování se světlama zhasnout čerpadlo. Právě bych to viděl na jednu z 50A pojistek v motorovém prostoru, která napájí světla a zároveň multifunkční jednotku (ta napájí senzor tlaku oleje, tak nevim jestli to má souvislost).

Veškerá schémata jsou v Rave, bez nich jako bych nežil :).
Jak říkam,světla svítí....ale jak se to zamklo,tak točí a nechytne....

Uživatelský avatar
Ptech
Příspěvky: 95
Registrován: pát pro 26, 2008 22:32
Bydliště: United Kingdom
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Ptech » pon kvě 25, 2009 19:55

no ale prave za svetlem je ridici jednotka i s tim sdruzenym rele, tak jestli se tam treba neco....... :D

Honza-B6
Příspěvky: 34
Registrován: pát zář 05, 2008 7:34
Bydliště: Praha 9 a Březnice u Příbrami

Re: Nesepne čerpadlo,točí- jiskru neháže

Příspěvek od Honza-B6 » úte kvě 26, 2009 19:47

Ptech píše:no ale prave za svetlem je ridici jednotka i s tim sdruzenym rele, tak jestli se tam treba neco....... :D
Tak vše funguje.... díky za radu ohledně ukostření motoru. Když byla sundaná světla, tak sme sundali i ukostření na příčce no a pak zapomněli na jeden káblík... No s tím zamčením už bylo jen placebo.
Díky..díky...

Odpovědět