nejde tachometr

Odpovědět
tex
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 24, 2009 18:54
Bydliště: Olomouc

nejde tachometr

Příspěvek od tex » pát kvě 01, 2009 12:10

Zdravím všechny. Mám problém s tacháčem,sednu,jedu a koukám,koukám a jako bych stal!!! Jinak veškeré budíky jsou ok ale nevím zda je tacháč poháňen lankem nebo je to elektro záležitost!!!!??? Mam dojem že je to elektro ale potřebuju radu jak s toho ven. Předem dík

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde tachometr

Příspěvek od Fujitsu » pát kvě 01, 2009 16:54

Ahoj, tachometr je řízen elektrickými pulzy z převodovky, teda doufám, že 200ka to má stejně jako 400ka. Jestli chceš zkontrolovat, jestli je vadnej tacho a nebo snímač v převodovce, odmontuj budíky, ze zadu si najdi šroubek s označením SP jako Speed a na něm by se mělo objevit mínus v intervalech podle rychlosti jízdy....doporučuju to měřit ve dvou, jeden řídí - jede krokem, a druhý měří....ty pulzy lítají docela rychle, proto ta pomalá jízda, aby ji vůbec měl šanci to zazanamenat. Pokud se tam budou pulzy objevovat, čidlo v převodovce je OK. Pak můžeš opačným způsobem zkontrolovat budík, šroubku SP se budeš rychle dotýkat mínusem od baterky, ručička by se měla hýbat.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

tex
Příspěvky: 13
Registrován: sob led 24, 2009 18:54
Bydliště: Olomouc

Re: nejde tachometr

Příspěvek od tex » sob kvě 02, 2009 22:11

Tak problem je vyřešen!! Trocha jsem poveglal s čidlem a naráz to jelo snad néé jen chvilková záležitost :? ale dosti mě to sralo.jinak dikec moc za radu snad ji ale nevyužiju!! Ale celkově nevím 200stovka je moc malé a přítulne auto ale je tak trochu samá vada a to se snažím servisovat pravidelně. měl jsem trochu problém s vodící kladkou, klikovka-klima-altík-vodící kladka-klikovka. nebyla k sehnaní a co teprve samonapínaci kladka k servu!! poslední kus v Olomouci mel SKF a ta paleta!! Taky brzdovej válec odešel a na cenu jsem raději zapoměl!!Ale to jsou vrtochy asi každého auta po 10síti letech. Tachometr me ukazuje 150tkm a jako druhý majitel jsem myslel že to nebude taková hruza ale buh ví jak dlouho ten první jezdil bez tachometru,žéé??? :?: :lol:

havko
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 11, 2009 16:45

Re: nejde tachometr

Příspěvek od havko » sob zář 12, 2009 9:10

zdarec, a to cidlo je na tet prevodovce ? Taky mi to nejde a k tomu este aj otackomner :( :?:

klevis
Příspěvky: 322
Registrován: sob zář 22, 2007 16:01
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde tachometr

Příspěvek od klevis » sob zář 12, 2009 18:28

havko píše:zdarec, a to cidlo je na tet prevodovce ? Taky mi to nejde a k tomu este aj otackomner :( :?:
Pokud nejde obojí tak bych nejdřív zkontroloval ukostření přístrojovky popřípadě kabeláž

René
Příspěvky: 806
Registrován: pon lis 03, 2008 20:43
Bydliště: Slezské Rudoltice

Re: nejde tachometr

Příspěvek od René » stř říj 07, 2015 10:54

..tak jsme další,(teda ségra se svou 200), přestal jít tachograf... :lol:
R 400 SDI 99

Odpovědět