prosim pomoc, serizeni motoru rover 200

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim pomoc, serizeni motoru rover 200

Příspěvek od Fujitsu » čtv črc 24, 2008 9:52

Za studena mi to klepe taky, jakmile se to ohřeje tak je to OK.... opravdu to za studena vydává zvuk jako Diesel.... Taky jsem zjistil že na to mají vliv svíčky, když jsem tam měl původní platinové tak to nedělalo, pak jsem kvůli jiným testům koupil obyč a od té doby to dělá...zatím je tam mám, ale chystám se na platinové, nebo iridiové... Co ty Eny, myslím, že tam máš Densa, jak se to chová tobě při studeném startu?
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Re: prosim pomoc, serizeni motoru rover 200

Příspěvek od Eny45 » čtv črc 24, 2008 10:59

JJ :) Eny má denza iridium. Ale mám je tam už tři roky, ty původní platiny už nepamatuju. Startuje větčinou okamžitě, během jedné sekundy. když je víc jak -10C tak startuje do tří sekund. Dvakrát se mi stalo že sem musel startovat s plynem (mohlo to bejt slabou baterkou)

No a klepání mám taky, takže vác nepotěším. Moc to nesleduju, protože to není skoro slyšet. Ale klepe určitě jen za studena, a řekl bych jen na volnoběh.


jako to sou vůle někde na ventilech, hold už je to všechno krapek ojetý. Dost často se tu píše o těch zvedátkách ventilů. Jedno cca 800kč a je jich 16 :( A těžko někdo pozná, jaké je vadné.

A když jsme u toho, ví někdo, zda můžu přetěstit hlavu motoru... lehce teče olej. Aniž bych musel měnit nějaké šrouby ? nebo něco iného ? jedná se mi o ten vršek, ke sou ventily.

Lindman
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 21, 2008 10:47
Bydliště: Bruck in der Oberpfatz
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim pomoc, serizeni motoru rover 200

Příspěvek od Lindman » čtv črc 24, 2008 12:03

Eny45 píše:JJ :) Eny má denza iridium. Ale mám je tam už tři roky, ty původní platiny už nepamatuju. Startuje větčinou okamžitě, během jedné sekundy. když je víc jak -10C tak startuje do tří sekund. Dvakrát se mi stalo že sem musel startovat s plynem (mohlo to bejt slabou baterkou)

No a klepání mám taky, takže vác nepotěším. Moc to nesleduju, protože to není skoro slyšet. Ale klepe určitě jen za studena, a řekl bych jen na volnoběh.


jako to sou vůle někde na ventilech, hold už je to všechno krapek ojetý. Dost často se tu píše o těch zvedátkách ventilů. Jedno cca 800kč a je jich 16 :( A těžko někdo pozná, jaké je vadné.

A když jsme u toho, ví někdo, zda můžu přetěstit hlavu motoru... lehce teče olej. Aniž bych musel měnit nějaké šrouby ? nebo něco iného ? jedná se mi o ten vršek, ke sou ventily.
No urcite da, jak jsem byl menit tesneni pod hlavou, tak mi to musel tesnit nejakou s*ackou a uz olej netece.

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim pomoc, serizeni motoru rover 200

Příspěvek od Fujitsu » čtv črc 24, 2008 12:36

Eny: Tak sou tam dvě těsnění, jedno je pod ventilovým víkem, a to druhé pod hlavou...taky mi tam teče olej, takže až budu dělat ty rozvody tak se stejně musí to ventilové víko oddělat, takže tam to přetěsní určitě...doufám, že mi to neprosakuje těsněním pod hlavou.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Re: prosim pomoc, serizeni motoru rover 200

Příspěvek od Eny45 » čtv črc 24, 2008 13:24

okí, pod hlavou mám v podstatě nové. A teče mi to horní, takže to ventilové. No a ono spíš ukápne jednou za měsíc...

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: prosim pomoc, serizeni motoru rover 200

Příspěvek od Hombre » pát črc 25, 2008 5:13

Ještě je tam třetí těsnění - hlava je horizontálně rozdělená na 2 půlky a tam to teče mně. Ale jestli lze sundat jen horní polovinu hlavy nevím, ale dost bych se divil. Až někdy sundám víko ventilů tak se podívám a pak dám vědět. Každopádně se při tom musí sundat rozvodový řemen, protože mezi těma půlkama drží vačky.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

busta.jarda
Příspěvky: 66
Registrován: pát črc 04, 2008 16:01
Bydliště: české Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim pomoc, serizeni motoru rover 200

Příspěvek od busta.jarda » pát črc 25, 2008 7:47

tak jsem byl vcera vecer za Zakarem a vsechno je v poradku je to prej normalni fu tak se mi oddechlo :) vite uz nekdo kolik nas bude na tom srazu 5.6.7. zari? diky za info

Odpovědět