Těsnění sání.. a jiné neduhy

Odpovědět
santox
Příspěvky: 91
Registrován: ned dub 19, 2009 13:21
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Těsnění sání.. a jiné neduhy

Příspěvek od santox » pon srp 26, 2013 18:31

Po delší době všechny zase zdravím :)

Teče mi voda přes těsnení sání (u vstřiků), které těsnění tam přijde? A zvládnu to vyměnit? Podle Rave by to mělo být asi toto, jeli tomu tak:
Obrázek

Značky jsem našel Reinz a Ajusa. Případně u vstřikovacích ventilů se taky nějaké těsnění mění?

On mě Rover zase dost potrápil, před odjezdem do Itálie se rozklepal jak starý děda, doškubal jsem se k servisu, následovala výměna kabelů, cívky a svíček. Ty kabely jsem měl stejně v plánu, ale svíčky jsem měnil loni a prý už nebyly nejlepší (ono kdoví, vydržely cestu do Turecka). Chlapi to opravili a já se balil na dovolenou :-D. Ale objevila se další závada, unikala voda, časem jsem si všiml odkud, občas dolíval vodu a rover úspěšně ujel dalších 4000km po cestě itálií :)

Zatím tedy statečně drží, problémy si nechává na doma a na podzim pojede za zásluhy do Španělska car:: jen ty zadní tlumiče a pružiny by chtěl nové, stačí plné auto a kufr a skoro dřu tím tažným očkem o zem, tak třeba pomůžou :-D

Takový dotaz bokem, máte taky zadní část výfuku tak nízko (neschovanou zarovno) ? Když se podívám pod auto, tak je to nejnižší bod. Možná je to špatnou montáží nebo ťuklým zadkem, když se o mě jedna slečka zastavila.

Jak by řekli Italové: "Ciao" :) a díky

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Těsnění sání.. a jiné neduhy

Příspěvek od Hombre » pon srp 26, 2013 18:59

Jestli máš K-Series, tak je to ono. Těsnění je gumové, zvládnout bys to měl, jde hlavně o šikovnost a trpělivost, přístup k některým šroubům není ideální. Voda je přitom jen v tom malém očku u 1. válce (vede tam hadička z expanzky a chladiče.Já to okolo té vody pro jistotu ještě lepím tmelem na motory (ne silikon do koupelny!) Zbytek těsnění můžeš na několika místech přilepit troškou vazelíny, aby ti to při montáži nevypadlo a neskřípls to mezi potrubí a hlavu. Vstřikovače nepřetěsňuj, tam nic téct nemůže.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

santox
Příspěvky: 91
Registrován: ned dub 19, 2009 13:21
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění sání.. a jiné neduhy

Příspěvek od santox » pon srp 26, 2013 21:54

Šikovnosti a trpělivosti mám snad dost, já jen jestli tam není ukrytá nějaká záludnost. Mě ta voda teče někde mezi 3 a 4 válcem ( jestli to říkám správně - je to blíž k rozdělovači ) tvoří se mi tam malá kaluž. Když se opřu o sání tak slyším sykot, jak to tam někde podtlakem bere vzduch. Ničím jiným by to být nemělo.

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Těsnění sání.. a jiné neduhy

Příspěvek od Hombre » úte srp 27, 2013 5:19

Ono to možná tím dutým sáním cestuje až tam, kde to vytéká ven, ale voda je jen u toho 1. válce, no uvidíš, až to sundáš. Jen aby to nebylo pod hlavou.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

santox
Příspěvky: 91
Registrován: ned dub 19, 2009 13:21
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění sání.. a jiné neduhy

Příspěvek od santox » úte srp 27, 2013 7:30

Pod hlavou snad ne, tam už těsnění měněné bylo a žádné kapučíno. Někde jsem tu četl, že voda je i u 4 válce, ale jestli to bylo u Kčka, to už si nějak nevybavuju.

Sundáme, vyměníme, uvidíme :)

santox
Příspěvky: 91
Registrován: ned dub 19, 2009 13:21
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění sání.. a jiné neduhy

Příspěvek od santox » pát říj 11, 2013 15:33

Těsnění vyměněno a opravdu je voda jak u prvního tak čtvrtého válce (nějak nevím proč, žádná hadice tam nevede, je to pouze díra zaslepená tím těsnením a sáním) a právě tudy to teklo do válce i ven. Jak jsem sání sundal, vypadalo to děsně, jak na dně rybníka. Všechno jsem vyčistlil a zas to šlape a nikde nic neteče :)

Odpovědět