Vodní pumpa?

petrakos
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 02, 2009 20:01

Vodní pumpa?

Příspěvek od petrakos » pon led 05, 2009 10:45

Zdravím, ráda bych se poradila. Před třemi měsíci jsme si pořídíli Rover 214i r.v.1999, najeto 96 000. Byla jsem z něj nadšená, ale docela brzy jsem si všimla, že se ztrácí chladící kapalina, navíc pod autem se dělá mokrá skvrna u pravého předního kola, vodu dolívám zhruba jednou za 14 dní. Před Vánocemi mi mechanik sdělil, že to bude asi vodní pumpa, protože je orosená a že by bylo dobré ji vyměnit i s rozvody. Ty se měnili zhruba po 70 000 km. Tak mám dilema, nechat vše vyměnit, nebo se zkusit obrátit na někoho jiného? Celkovou sumu za opravy odhadl na 10 000Kč :-(

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od Hombre » pon led 05, 2009 11:42

Každopádně doporučuju vyměnit i rozvody, je to jedna a tatáž práce, cena dílů je do 3 tis. a trvá to tak hodinku, takže bych se obrátil na někoho, kdo to umí do 4 tisíc, 10000 je celkem přemrštěná cena.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od Tommi_82 » pon led 05, 2009 12:42

Jinak ta tekoucí pumpa se může rychle zhoršovat, během 150 km se mi to z kapání změnilo na tekoucí díru(a nebyla žádná sranda s tím těch 150 km dojet). Rozvody, napínací kladku i pumpu bych možná taky vyměnil opravdu to musí vyjít cenově zhruba jak říká Hombre a ušetříš za práci při příští výměně rozvodů. Víc jak 3 hodiny práce bych jim za to taky nedal. Tak těch 5 tis. kč, je maximum na materiál i práci. Výměna jen vodní pumpy mě vyšla na nějakých 1100 za pumpu + 2x350 za práci a to jsem si tehdy říkal jestli jim nedávám až moc. (nebo si tehdy řekli 3 hodiny? už ani nevím ale bylo to dost)
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Ptech
Příspěvky: 95
Registrován: pát pro 26, 2008 22:32
Bydliště: United Kingdom
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od Ptech » pon led 05, 2009 13:56

Tommi_82 píše:Jinak ta tekoucí pumpa se může rychle zhoršovat, během 150 km se mi to z kapání změnilo na tekoucí díru(a nebyla žádná sranda s tím těch 150 km dojet). Rozvody, napínací kladku i pumpu bych možná taky vyměnil opravdu to musí vyjít cenově zhruba jak říká Hombre a ušetříš za práci při příští výměně rozvodů. Víc jak 3 hodiny práce bych jim za to taky nedal. Tak těch 5 tis. kč, je maximum na materiál i práci. Výměna jen vodní pumpy mě vyšla na nějakých 1100 za pumpu + 2x350 za práci a to jsem si tehdy říkal jestli jim nedávám až moc. (nebo si tehdy řekli 3 hodiny? už ani nevím ale bylo to dost)

Jestli muzu reagovat: Hadate se tady o tisicovku, jeden by za to dal maximalne 4litry, druhej tolik......
tak proc si to neudelate sami doma na dvore? Az si totiz budete muset koupit poradny naradi, ne golasadu z Tesca, tak zjistite jak to ve skutecnosti je. Schvalne si to nekdo zkuste doma na dvorku, a pak napiste cas ( tipuju to na celej vikend) :D

Pani/slecna bude tusim potrebovat :
a) pumpu zde 68 liber
b) rozvodovou sadu zde 62
c) antifreeze 10

ja bych se nestydel si v CR rict za poradnou praci 2 litry

Kolik to vychazi celkem? 6200 a to pocitam libru za 30 a neberu v uvahu, ze ceny jsou tu za dily kur*vsky levnejsi.
(tak, a zas dostanu BAN :) :) :)

max80

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od max80 » pon led 05, 2009 14:06

.

Uživatelský avatar
Ptech
Příspěvky: 95
Registrován: pát pro 26, 2008 22:32
Bydliště: United Kingdom
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od Ptech » pon led 05, 2009 14:19

max80 píše:Houby BAN :wink:
Ty ceny, ktery uvadis jsou dozajista originalni dily... Protoze aftermarketova pumpa u nas uricte nestoji 2 tCZK.
A pokud nekdo pojede do A nebo D si to nechat vymenit, tak mu nebude mozna ani 400 ojro stacit ! Ale na cesky pomery je 10 tisic za rozvody a pumpu v aftermarketovym provedeni (nic jinyho ji ten mechanik beztak nenabidl) hochstaplerska cena.
Kolegyni prosim o odhaleni bydliste a nekdo z fora ji sikovnyho a slusnyho (mysleno cenove) mechanika doporuci :wink:
No, ale my nevime, jestli treba mechanik nerekl do 10ti tisic (kazdej si dela rezervu, aby pak zakaznik nevalil oci na ucet), treba v tom je malej servis motoru, co ja vim....

A s tim banem opatrne, jednou jsem napsal ze nabizim filtry od 100kc a za hodku jsem byl banned ( coz trva, pisu z jineho PC)a pocetl jsem si co ze jsem to za *******, ze ne vsichni zde na foru jsou blbci aby na to skocili (pro poradek K series oil filter 2,72 GBP :D :D :D :D :D :D :D :D

petrakos
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 02, 2009 20:01

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od petrakos » pon led 05, 2009 14:24

Moc díky za rady. Jsem z Prahy a mechanik mi byl doporučen jedním známým, myslím, že cenu jen hádal a moc se mu nezdála značka, jestli nebude problém tu pumpu sehnat...ale nevím. Další známý zas radí sehnat ty díly zvlášť (i rozvody) a nechat si to udělat u někoho zručného. Tak nevím, já se přiznám, že jsem najela a tekoucí pumpou asi 2000 km. Teče pořád stejně a doufám, že to bude ta pumpa, jak jsem psala, řekl asi...

Veronika
Příspěvky: 187
Registrován: čtv lis 01, 2007 10:50

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od Veronika » pon led 05, 2009 15:17

Petrakos - určitě si to nech opravit co nejdřív, mě se pumpa rozbila tak, že sem vodu dolejvala po každý jízdě, kufr sem měla plnej kanistrů s destilkou. Navíc teď v mrazech musíš dolejvat nemrznoucí směs a to by se ti zhusta prodražilo. Ze své vlastní zkušenosti bych ti doporučila to udělat i s rozvodama, mě to mechanik měnil zvlášť a možná ani dobře tenhle typ auta neznal, nasadil mi blbě rozvodovej řemen, auto žralo, nejelo a čoudilo. a pak se to celý muselo dělat znova. myslim že na těhlech výměnách není dobrý moc šetřit, když to bdueš mít dobře udělaný, vydrží to dýl a budeš kupovat jen benzín....

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od Tommi_82 » pon led 05, 2009 15:26

Ptechu:
Přesně jak píše max, mechanik ji nabízí to samý co by jí nabídli jinde akorát to nabízí za skoro dvojnásobnou cenu. Nikdo tu nikdy nikomu neradil aby něco dělal sám na dvoře. Jinak za jaký ceny se co dělá v ČR bohužel asi budeme vědět lépe než ty.
Na ty tři hodiny jsem přišel uplně jednoduše tolik si řekli když mi v ROVER servisu v Brně měnili vodní pumpu a tam mají(měli) taxu 350 na hodinu a jelikož se při výměně sundávaj rozvody, tak výměna pumpy i s rozvodama jim bude trvat taky ty tři hodiny. Kde kupuje ROVER servis díly je jejich věc, oni drží záruku nad opravou. Ještě jednou opakuju že tu nikdo nikmu neradí aby něco dělal na zahradě a ušetřil!

Měl jsem pravděpodobně stejnou závadu jako petrakos a dal jsem to jednoho z mála servisů v republice, kde si troufnu říct že Roverům rozumí tak musím vědět na kolik výměna přišla.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od Tommi_82 » pon led 05, 2009 15:28

Souhlasím s Veronikou, jeď do servisu co nejdřív, člověk nikdy neví co to může udělat. Abys pak nemusela volat odtahovku. Radši bych nechal auto chvíli stát a hledal dobrej servis, než bych v tomhle počasí s tím jezdil.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Ptech
Příspěvky: 95
Registrován: pát pro 26, 2008 22:32
Bydliště: United Kingdom
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od Ptech » pon led 05, 2009 15:56

Tommi_82 píše:Ptechu:
Přesně jak píše max, mechanik ji nabízí to samý co by jí nabídli jinde akorát to nabízí za skoro dvojnásobnou cenu. Nikdo tu nikdy nikomu neradil aby něco dělal sám na dvoře. Jinak za jaký ceny se co dělá v ČR bohužel asi budeme vědět lépe než ty.
Na ty tři hodiny jsem přišel uplně jednoduše tolik si řekli když mi v ROVER servisu v Brně měnili vodní pumpu a tam mají(měli) taxu 350 na hodinu a jelikož se při výměně sundávaj rozvody, tak výměna pumpy i s rozvodama jim bude trvat taky ty tři hodiny. Kde kupuje ROVER servis díly je jejich věc, oni drží záruku nad opravou. Ještě jednou opakuju že tu nikdo nikmu neradí aby něco dělal na zahradě a ušetřil!

Měl jsem pravděpodobně stejnou závadu jako petrakos a dal jsem to jednoho z mála servisů v republice, kde si troufnu říct že Roverům rozumí tak musím vědět na kolik výměna přišla.
to Tommi_82:
vsak ja jsem to tak nemyslel, jen jsem tim chtel treba i rict, ze zdanlive jednoducha vymena rozvodu a pumpy muze prerust v neco jineho takze mechanik asi jen od oka rekl kolik to bude plus minus(kdyz pred tebou nekdo dotahne matku na kladce tak, ze nalomi steft, ty ji pak odtahnes a ona se ulomi u bloku, z boku, kde neni pristup, jak ji odvrtat, je problem na svete).
O dilech original Rover / replika, muzem zalozit extra vlakno, napr. vodni pumpu delaji jen dva vyrobci, ostatni to jen cpou do jinejch obalu :D

Ale nechtel jsem jen odsoudit mechanika, co rekl na pul huby ze to bude stat 10litru, aby nemel praci, a udelal to nekdo, kdo prvotne treba rekne 4litry, ve vysledku to bude stat 8 protoze a jelikoz (neco bylo drazsi...bla bla)ale treba to udela blbe nebo hur nez ten prvni....tohle je desne nevdecna debata.

BTW trictvrte mechaniku dela rozvody tak, ze si poznaci kola barvou a natahne novej remen.....cimz pokud byl remen blbe, okopiruje chybu....

max80

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od max80 » pon led 05, 2009 17:45

.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od Tommi_82 » pon led 05, 2009 18:13

Ptech:

Jojo jasný, komplikace můžou nastat vžy. Pak to rozhodně není nic příjemnýho, protože to většinou musí někdo zaplatit a věřím že spousta mechaniků to prostě vezme na svoje triko a zákazník se o tom třeba ani nedoví, ale pak jsou tací kteří si vědomě řeknou o dvojnásobek a spoléhají na to že zákazník tomu nerozumí a oni na něm takhle sprostě vydělají.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Veronika
Příspěvky: 187
Registrován: čtv lis 01, 2007 10:50

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od Veronika » pon led 05, 2009 18:27

Tommi_82 píše: jsou tací kteří si vědomě řeknou o dvojnásobek a spoléhají na to že zákazník tomu nerozumí a oni na něm takhle sprostě vydělají.
No a zrovna to bych si myslela, když s autem přijede do servisu holka, tak se zřejmě může dočkat spousty různých cen. Jestli seš z Prahy, doporučuju Maredu, mám s ním zkušenosti, už sem si k němu nechala auto i odtáhnout aniž bych byla objednaná - to když mi ruplo spojkový lanko. Je děsně rychlej, tu vodní pumpu mi měnil právě on, krom toho mi správně nasadil rozvodovej řemen. Te´d nechci kecat, protože cenu si fakt nepamatuju, myslim že za výměnu pumpy i s novou pumpou, přípravou zimní směsi a vyčistění nádržky + přehození zimních kol a opravu zadního stěrače sem platila nějak do 4000. Většinou to má hotový ještě ten den, až mám kolikrát problém si pro to dojet včas.

petrakos
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 02, 2009 20:01

Re: Vodní pumpa?

Příspěvek od petrakos » úte led 06, 2009 9:03

Díky za tip, dnes se dozvíme nabídku od dalšího mechanika, snad bude lepší než tá minulá, ale určitě budu na kontakt (Maredu) myslet, třeba se bude ještě hodit.

Odpovědět