Ako sa da vymenit Lambda sonda?

Odpovědět
chujo
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 09, 2008 20:08

Ako sa da vymenit Lambda sonda?

Příspěvek od chujo » čtv črc 10, 2008 17:10

Myslim na to, ze je na vyfukovom potrubi. Da sa to vobec odkrutit, ked vacsinou vsetko okolo vyfukoveho potrubia je fest zapecene a skorodovane? Uz ste to robili? Vymienali? A mali ste vadne tieto lambda sondy? Mne na emisiach vysli vysoke hodnoty a pravdepodobne to ma na svedomi Lambda sonda. Meral som ju podla navodu tu publikovanom, Na bielych vodicoch ma asi 4Ohmy tazke vyhrievanie asi funguje a napatie nan prichadza ale mne dava stale napatie 0,9V na ciernom vodici a nekolise. Na sedom vodici je 1,5V. Medzi sedym a ciernym je teda 0,6V ale stale rovnakej urovne aj pri zmene otacok motora. Motor bol teply - aspon si myslim ze bo dostatocne teply. Neviem ako sa to ma spravat? Je ta sonda aktivna az po nejakej dobe?

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Ako sa da vymenit Lambda sonda?

Příspěvek od Hombre » pon črc 14, 2008 10:59

Ahoj, mezi šedým vodičem a kostrou (nebo - pólem akumulátoru) musí být napětí kolem 0,8 a kolísta od 0,2 do asi 1,2 V, hned po nastartování - jedna amplituda trvá asi vteřinu, takže multimetr nestíhá zobrazovat, ale pokud napětí drží na jednom místě tak je sonda špatná. Povolit by měla jít - je z kvalitního materiálu a nerezne. Zásuvku musíš přepájet.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

chujo
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 09, 2008 20:08

Re: Ako sa da vymenit Lambda sonda?

Příspěvek od chujo » pon črc 14, 2008 12:37

Dik Hombre...
Vcera som to meral opat a je to tak ze na sedom je presne a nekolisave napatie 0,6V. Pri zvyseni otacok mierne stupne ale stale je stale jednosmerne napatie. Takze je v haji. Pokusim sa ju teda odkrutit a vymenit.
Vdaka za odpoved.

Uživatelský avatar
Igi
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 16, 2008 17:02
Bydliště: Banska Bystrica, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako sa da vymenit Lambda sonda?

Příspěvek od Igi » sob črc 19, 2008 21:12

Uz si menil tu lambda sondu? Caka ma asi to iste, mam podobne priznaky. Napis aku sondu si tam daval a odkial si zohnal/objednal. Ma niekto doporucenie ohladom lambda sond? Aky typ, teda znacku? Je to jedno?
Pozeral som na internete a ceny su dost rozdielne. Najdrahsie su asi Bosch ale ma to vyznam kupovat drahu Bosch sondu? Moze byt lepsia, presnejsia ci kvalitnejsia ako od menej renomovaneho vyrobcu? Alebo je to jedno a priplaca sa len za znacku sondy?
Ak mate nejake typy ci skusenosti, budem vdacny za odpovede...
ROVER 216Si

Odpovědět