Stahovačka okna u řidiče

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Hombre » úte čer 24, 2008 12:54

Fujitsu píše:Hombre: Tě někdo skřipnul, že jsi měnil všechny dveře? Jinak můžeš klidně vylíčit svoje postřehy při přehazování stahovaček, to tady asi ještě nikdo nedělal :)
Trošku jsem se kutálel po příkopu, takže nejen dveře ale i kapota, přední nárazník, oba přední blatníky, maska. Ale nemůžu si vynachválit Rover z hlediska tuhosti skeletu - vletěl jsem v 90 km/h do příkopy a udělal 4 kotrmelce, světe div se všechny sloupky drží a dokonce čelní sklo zůstalo celé. V Oktávce bych byl po smrti.
Stahovačky jsem měnil až nakonec pěkně z jedněch dveří do druhých, přední se dělají líp než zadní - u těch docela překáží vykrojení dveří. Nejhorší ze všeho ale byly takové ty plastové cuplíčky se zpětnou pojistkou, které drží kabeláž a těsnění-je jich tam snad milion.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

cbx
Příspěvky: 103
Registrován: stř kvě 21, 2008 20:50
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od cbx » úte čer 24, 2008 13:46

Hombre píše: Trošku jsem se kutálel po příkopu, takže nejen dveře ale i kapota, přední nárazník, oba přední blatníky, maska. Ale nemůžu si vynachválit Rover z hlediska tuhosti skeletu - vletěl jsem v 90 km/h do příkopy a udělal 4 kotrmelce, světe div se všechny sloupky drží a dokonce čelní sklo zůstalo celé. V Oktávce bych byl po smrti.
Stahovačky jsem měnil až nakonec pěkně z jedněch dveří do druhých, přední se dělají líp než zadní - u těch docela překáží vykrojení dveří. Nejhorší ze všeho ale byly takové ty plastové cuplíčky se zpětnou pojistkou, které drží kabeláž a těsnění-je jich tam snad milion.
to jsi teda slušnej kaskadér. Ta škarpa musela být ovšem poměrně měkká, když se autu takřka nic nestalo (až na pomačkaný plechy).
Rover 420 SI (RT), 136 PS, 1996, světlá kůže, vínová perleť.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Roman620ti » úte čer 24, 2008 14:11

to teda čumím, že to ještě jezdí... :shock:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Fujitsu » úte čer 24, 2008 14:37

Tak to muselo být zajímavý salto, každopádně to chtělo dávku odvahy, dát auto zase celé dokupy. Předpokládám, že střecha byla taky pomačkaná... šlo to aspoň přez pojišťovu? Netroufám si odhadovat, kolik to všechno muselo stát, už jenom téměř celolak, a pak ty všechny plechy.... Vím o čem mluvím, taky jsem svého opravoval po havárce předchozího majitele, a ač se to nezdá, co díl v metalíze, to 3500,- a to je jenom barva... a to jsem si chtěl ještě nechat stříknout zrcátka, na to už ale vážně nezbylo. Každopádně je důležité, že jezdíš a Rourek ti dělá radost!
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Inferland
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 02, 2008 15:42
Bydliště: Brno

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Inferland » úte čer 24, 2008 15:05

Tommi_82 píše:Nene tip na nic jinýho nemám ani se nesnažím odrazovat od toho abys tam chodil, přecejenom o znalostech pana Švihálka nemám sebemenších pochyb, nicméně pracují tam i mladí automechanici kterým se nemusí vždy podařit odvvést svou práci dokonale(ostatně tak jako nám všem). Prostě takový řeči jako: "když to nezvládli v autoservise tak to nezvládnu ani já" nejsou v tomhle případě na místě, v servise je to jak na běžícím páse tam nikdo nemá čas nad tím půl dne koumat, kdežto ty doma už si s tím pohraješ tak aby to opravdu fungovalo.

To je fakt.

Pan Švihálek je naprosto v pohodě a dokáže fungovat příjemně neferomálně , ale jinak si to asi vystihl dobře. Sem tam mladíci prostě na něco zapomenou. Stalo se mi, že když sem si přišel pro auto (oprava a lakování škrábnutého levého boku - přední díl a dveře řidiče), našel jsem v interiéru pár šroubečků a matiček, u kterých jsem nemohl přijít na to, od čeho jsou.

A až za pár dnů sem shodou okolností koukal do motoru a zjistil sem, že tam chybí šroubky, které drží zezhora levý světlomet. Jak vás již jistě napadlo, byly to ty, které sem předtím našel v interiéru.

Ale nijak zvlášť bych to neřešil, to se prostě stane.
Nenadávat a nesmát se. Autům moc nerozumím :)

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Roman620ti » úte čer 24, 2008 15:07

no kdyby ti takhle zapoměl dotáhnout "šroubky" kola a ty se potom rozmáznul v lese, asi by jsi mluvil jinak... :lol:
2x Rover 620ti

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Hombre » stř čer 25, 2008 12:05

Fujitsu píše:Tak to muselo být zajímavý salto, každopádně to chtělo dávku odvahy, dát auto zase celé dokupy. Předpokládám, že střecha byla taky pomačkaná... šlo to aspoň přez pojišťovu? Netroufám si odhadovat, kolik to všechno muselo stát, už jenom téměř celolak, a pak ty všechny plechy.... Vím o čem mluvím, taky jsem svého opravoval po havárce předchozího majitele, a ač se to nezdá, co díl v metalíze, to 3500,- a to je jenom barva... a to jsem si chtěl ještě nechat stříknout zrcátka, na to už ale vážně nezbylo. Každopádně je důležité, že jezdíš a Rourek ti dělá radost!
No jo, dělá. Proto jsem ho taky ještě opravil, i když mi každý radil, že mám koupit jiného. Ale nejsem nevděčník - Mazlík mi zachránil život, měl jsem jen modřinu od pásů na rameni. Na střeše byly 2 lavóry. Oprava i s lakem stála asi 55 tisíc, lak samotný 20. Ale to byl známý, udělal to bez dokladu a jelikož je vyhlášený svou kvalitní prací, lakují u něj všechny servisy z okolí a já musel čekat a 3 měsíce jezdit ve Š 105 :roll:
Jo a byla to levá zatáčka z Olomouce na Bruntál asi 3 km před Dětřichovem. Tak kdo tam jezdí tak bacha na ni, ta námraza tam je často :!:
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Tommi_82 » stř čer 25, 2008 17:48

Roman620ti píše:no kdyby ti takhle zapoměl dotáhnout "šroubky" kola a ty se potom rozmáznul v lese, asi by jsi mluvil jinak... :lol:
Tam?? To nehrozí stal se mi tam pravej opak. Když mě opravovali zadní brzdy, tak dotáhli kola tak že když jsem pak šel na přezutí tak mechanik před mýma očima zlomil redukci na ořech. Musel spustit auto a povolit to metrovou tyčkou.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
TommyLee
Příspěvky: 205
Registrován: ned říj 28, 2007 8:08
Bydliště: Mírová u Karlovách Varů

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od TommyLee » ned čer 29, 2008 8:22

Možná to někomu pomůže

Zrovna včera jsem to spravoval

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Inferland
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 02, 2008 15:42
Bydliště: Brno

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Inferland » pon čer 30, 2008 10:16

Koukám, že Tommy Lee to vzal z gruntu. :lol: Ale díky za názornost, myslím, že se mi to ještě bude hodit.

Já sem se v tom taky o víkendu hrabal, díky výše uvedenému návodu. Naštěstí to vypadalo, že ten samotný zvedák nikde zkroucenej nejni. Ale byly vyhozený a odlepený ty gumový vodící lišty, takže jsem je tam pěkně srovnal zpátky a pokusil sem se je tam přilepit. Zatím to funguje a drží, tak se nechám překvapit :o

Jo, jinak tu někdo psal o tom zpětném lepení igelitu. jak sem tak na to koukal reproduktor to stejně nechrání (proč taky) a ten tapecírung má zespoda plastovou úpravu, takže pochybuju, že by tam něco mohlo zplesnivět.
Nenadávat a nesmát se. Autům moc nerozumím :)

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Roman620ti » pon čer 30, 2008 10:42

No zrovna ve stříbrným se tam nějakej "tuner" vemenátor hrabal a místo klasiky igelitu tam nacpal přes celé dveře ipu. Jenže je zkládana z malejch kousků a tím do toho čalounění sem tam nateče. Je sice plastový, ale z druhé strany je takové látkové odhlučnění a to jsem měl ve stříbrňáku zasviněný a plesnivý.Teoreticky bude pak v tom autě i víc vlhko,protože se ta voda bude odpařovat už za gumovým těsněním v interiéru. Ale pokud nejsi detajlista, kašli na to...
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od seba » pát říj 10, 2008 21:51

Přidám své zkušenosti s opravou stahování okénka co nezajíždělo do těsnících gum a kynklalo se.

Problém byl v tom že vypadlo z vodicích lišt(gum) a jak se křížilo tak nešlo nahoru a spálila se pojistka, nicméně šikovný majitel dal pojistku silnější motor se rozběh a ohnul vodící lištu.Takže okno bylo vypadlé z vodících lišt a jěště mechanismus zohejbaný.

1.Sundat polstrování
2.Sjet oknem dolu kde sou diry povolit 2x10ku vyndat sklo vrchem.
3.Odpojit kabel z motorku a odšroubovat další šroubky 10ky
4.Vytáhnout dírou ve dveřích stahovací mechanismus s motorkem
5.Narovnat...(na konci ližiny roztáhnout zploštění, vyjet z ližiny a ve svěráku srovnat pekne do roviny,zas ansadit a stuknout)
6.promazat vodici casti vazelinou
7.nasunout mechanismus zpet dirou prisroubovat srouby krome male kolejničky ty nechat povolene,zapojit elektriku
8.zezhora nasunout sklo presne do gum aby byly po obou stranach skla a zaject až ke kolejnici
9.nasunout ze strany kolejnici na 2x 10ku a utáhnout..
10.zajet s oknem nahoru zkontrolovat zda presne sedi a dotahnout ty 2 10ky na male kolejnici
11.vyzkoušet jestli okno jezdi spravně rovně a doseda jinak nastavit polohu 2 10tek na male kolejnicce.
12 nakonec poradne promazat gumy aby to pekne klouzalo :-D :-D :-D a dat polstování.

Mě okno jezdí jak nový a sedí to na milimetr. Třeba tenhle návod budě někomu užitečný, nevím.

okýnko okénko stahování stahovačky okna okno
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
Kolda
Příspěvky: 32
Registrován: stř zář 17, 2008 7:11
Bydliště:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Kolda » pát říj 10, 2008 23:36

Super návod Seba, já šel do vysmeknuté lišty úspěšně se zrcátkem před týdnem. Čím prosím mažeš tu gumu :oops:
Rover 214 Si

Uživatelský avatar
Big.T
Příspěvky: 234
Registrován: ned led 27, 2008 21:31
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Big.T » stř říj 15, 2008 10:37

Před časem jsem řešil okno taky. Měnil jsem prasklé plastové kolečko. Po opětovném smontovani okno nezajíždělo jak mělo. Stále na jedné straně zůstávala cca 2-3 cm mezera. Po třech hodinách štelování, kdy jsem z toho málem zešílel, jsem už téměř objednával nové stahování. Pak jsem si zhruba uprostřed dveří všiml šroubku, o kterém jsem nechápal na co tam je. Posunuje se tím celý mechanizmus cca 2-3 cm nahoru a dolů. Nic víc. Mě seděl zcela dole. Po povolení a vytlačení mechanizmu nahoru s dotažením, zajelo okno jak má. Když ho povolím dolů, zajíždí okno šikmo a na straně u středového sloupku vzniká mezera. Toť můj postřeh. Snad to někomu pomůže.
R 620 SD r.v. 1998
www.tomsfoto.xf.cz

Uživatelský avatar
Inferland
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 02, 2008 15:42
Bydliště: Brno

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Inferland » stř říj 15, 2008 14:42

Big.T píše:Před časem jsem řešil okno taky. Měnil jsem prasklé plastové kolečko. Po opětovném smontovani okno nezajíždělo jak mělo. Stále na jedné straně zůstávala cca 2-3 cm mezera. Po třech hodinách štelování, kdy jsem z toho málem zešílel, jsem už téměř objednával nové stahování. Pak jsem si zhruba uprostřed dveří všiml šroubku, o kterém jsem nechápal na co tam je. Posunuje se tím celý mechanizmus cca 2-3 cm nahoru a dolů. Nic víc. Mě seděl zcela dole. Po povolení a vytlačení mechanizmu nahoru s dotažením, zajelo okno jak má. Když ho povolím dolů, zajíždí okno šikmo a na straně u středového sloupku vzniká mezera. Toť můj postřeh. Snad to někomu pomůže.
Taky mi to dělá mezeru u středového sloupku. okno mi zajíždí křivě, i když už sem srovnal vodící lišty i gumy atd.. Mohl bys pls nějak blíž popsat ten šroubek a co jsi s tím prováděl? Děkuju I.
Nenadávat a nesmát se. Autům moc nerozumím :)

Odpovědět