Start po odpojení baterky + výměna baterie v DO

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Start po odpojení baterky + výměna baterie v DO

Příspěvek od Fujitsu » stř říj 31, 2007 14:20

Zdravim, vybila se mi baterka na 416i, vytáhl jsem ji a dal ji nabít. Jak mám ted postupovat tak, aby mi auto spolehlivě fungovalo a nastartovalo? Auto ještě nemám doma, má ho prodejce, takže přesně nemohu říct jak se chová, ale vím, že po vytažení baterky je třeba dodržet určitý postup. Díky moc

Dawe
Příspěvky: 77
Registrován: pon zář 17, 2007 9:29

Příspěvek od Dawe » stř říj 31, 2007 19:57

Ahoj
Postup vytahnuti baterie:nejdriv odpojis (-) a pote (+)
Postup zapojeni baterie:nejdriv pripojis (+) a pote (-)
Akorat kdyz budes vytahovat nemej zamceny auto,protoze kdyby jsi potom pripojil baterii,tak by ti zacal houkat alarm(teda alespon me to delalo).

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Příspěvek od Hombre » čtv lis 01, 2007 9:27

Připojuji se k Dawemu, a pak je třeba aspoň u mého auta stát u dveří řidiče a mačkat na DO střídavě zamknout - odemknout - zamknout atd., až se auto najednou zamkne a zabliká, pak odemknout a můžeš nastoupit a startovat. Trvá to asi 5-6 zmáčknutí, než to zareaguje. Zrovna včera jsem montoval startér, tak jsem si to osvěžil. :lol:

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » čtv lis 01, 2007 11:16

Jeytee píše::) Tak ja teda u dveri nemusel stat a zavirat/otevirat, vse fungovalo hned.
¨

Taky jsem zatím nemusel nikdy mačkat ovladač a fungovalo vše OK. Akorát jednou jsem šel dát nabitou baterku do motoru, otevřel jsem si řidičovy dveře (kdyby se při připojení zamkly), po zapojení baterky zavřu kapotu, nastartuji a abych zbytečně nenastupoval a nevystupoval zabouchl jsem ridičovy dveře a auto vytlačil před garáž. Pak jsem zjistil, že mám před garáží nastartované, zamklé auto a klíče v zapalování :lol:
Jěště, že mi mamča přispěchala na pomoc s červeným klíčem. Tak pozor na to :D
2x Rover 620ti

Dawe
Příspěvky: 77
Registrován: pon zář 17, 2007 9:29

Příspěvek od Dawe » čtv lis 01, 2007 11:18

Pripojuji se k Hombremu :D ,po zapojeni baterie se musi promacknout nekolikrat dalkac,aby se to synchronizovalo.To same kdyz se bude menit baterie v DO,taky se to musi nekolikrat promacknout .

Dawe
Příspěvky: 77
Registrován: pon zář 17, 2007 9:29

Příspěvek od Dawe » čtv lis 01, 2007 12:42

:D Taky jsem mel problem s DO, ale vyresil to za me RoverClub.Nebyt RoverClubu tak by jsi s tim neporadil ani autoelektrikar. :D .Je na to specialni postup ktery bych nikde jinde nenasel nez na RoverClubu.Dekuju :D
Postup Lucas 17TN:
1.Otevrete dalkove,vyjmete baterii.
2.Stisknete jedno z tlacitek nejmene 10 sekund.
3.Nainstalujte novou baterii(dbejte na polaritu)
4.Uzavrete dalkove
5.Pote 5x za sebou zamknete a odemknete klicem, dale minimalne 4x stisknete tlacitko zamykani.Tim by se to melo aktivovat.

Helfden
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 05, 2007 19:23

Příspěvek od Helfden » úte lis 06, 2007 8:59

Dobry den,

tak jsem vymenil baterku v DO, podle prirucky jsem postupoval nasledovne

1. vyjmout baterii
2. cca 10 sekund mackat tlacitka kvuli zbytkove energii
3. vlozit novou baterii
4. odemknout auto klicem
5. opakovane mackat zamknout na DO

Bohuzel DO se nesynchronizoval a stejne tak i nahradni DO.

Nyni jsem uz 2 dny bez auta. Stalo se nekomu neco podobneho? Jak v takovem pripade postupovat?

Predem diky

Edit 6.11.2007 v 12:57

Tak uz jsem to vyresil. Auto se odtahne do servisu v Brne (nastesti jsem brnak), kde umi "preformatovat" ovladace.
Preformatovani obou ovladacu stoji 500 Kc.
Dle majitele servisu se u rady 400 toto povede, jak rikal docent Chocholousek, jednou za 10 let, takze jsem zrejmne trefil jackpot.

Helf

cobain
Příspěvky: 113
Registrován: stř pro 05, 2007 16:36

Příspěvek od cobain » stř pro 19, 2007 15:35

vedia v tom brnenskom servise dodat aj dalsie dialkove k mojmu roveru ? bohuzial mam iba jeden kluc a iba jedno dialkove

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Příspěvek od Keksin » stř pro 19, 2007 19:23

Zdarec
Už je to nějakej rok zpátky, co se probírala na ROVER CLUBU výměna baterie v DO. A bylo řečeno, že po vyjmutí baterie se má DO promačkat mimo dosah vozu (kvůli zbytkové energii) a pak vložit baterii.Tak si to nějak pamatuju, ale ještě jsem baterku neměnil.

Hodně zdaru Keksin

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Příspěvek od Hombre » čtv pro 20, 2007 6:09

Nevím, kde jste přišli na to, že se má po vložení baterie odemykat klíčem, jestli to nebude zrovna ta chyba. Zámek u dveří řidiče totiž slouží jako spínač pro vložení odemykacího kódu, pro odemčení a deaktivaci imobilizéru bez DO. Takže nějakým 5x odemknout apodobně, jste mohli vložit nesprávný kód, který tu mimochodem velice lechtivou řídící jednotku pro centrál a alarm mohl zablokovat.

Uživatelský avatar
Karel G.
Příspěvky: 233
Registrován: úte zář 18, 2007 14:08
Bydliště: Havířov

Start po odpojení baterky+výměna baterie vDO

Příspěvek od Karel G. » čtv pro 20, 2007 9:15

No v DO je ten postup správně jak se píše Vyndat starou ,pomačkat tlačítka ,k vůli kondenzátorům,at se vybijí a vložit novou.Pak se musí DO synchronizovat z autem,takže klíčem odemknout a zamknout ve dveřích u řidiče,tím by se měl nahrát nový kod v DO.Pak je mačkat DO až se normálně chytne jako před výměnou baterie.Snad je to zrozumitelné.několikrá jsem to absolvoval avždy to fungovalo,ale jen na jednom DO druhé mám vadné,nepomohla ani diagnostika v fa Indis.Prostě nejde,ale zatím nemínim investovat cena DO je kolem 5tis.kč

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Příspěvek od Hombre » čtv pro 20, 2007 9:51

Máš pravdu, je to tam napsané, ale já jsem při výměně baterky v DO ani při odpojení-připojení akumulátoru vždycky jenom pomačkal střídavě oba knoflíky na DO a vždycky se to naponěkolikáté chytlo.

Helfden
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 05, 2007 19:23

Příspěvek od Helfden » sob pro 29, 2007 14:38

cobain píše:vedia v tom brnenskom servise dodat aj dalsie dialkove k mojmu roveru ? bohuzial mam iba jeden kluc a iba jedno dialkove
Ano, dodají i dálkové ovládání.

Helf

Odpovědět