Ostřikovače

rower
Příspěvky: 152
Registrován: ned úno 10, 2008 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: Ostřikovače

Příspěvek od rower » úte bře 03, 2009 2:42

btw. ještě k tomu zadnímu ostřikovači... když jsem si auto dovezl od původního majitele, taky mi to nestříkalo... samozřejmě ještě neznalý věci sem tak nějak zkoušel neustále ostřikovat a tak sem "si hrál s páčkou u volantu".. říkal jsem si jestli neodešel motorek.. přední stěrače v pohodě, zadn pořád nic... tak jsme s kamarádem poslouchali jestli hučí motorek.. a po nějakém čase, když už kapaliny do ostřikovače z nádobky významně ubylo... a pod zadní částí auta se začala tvořit docela pěkná kaluž :D mě tak nějakkonečně napadlo podívat se dozadu... joo, u trysky byl urvaný takový ten plastový dílek, na který se nasouvá hadička :D a samosebou tapec na střeše uplně promáčený :D to musím připustit že sem byl blbec.. a připadal jsem si jak v pořadu Pat a Mat :D :D :D ale stalo se.. tak kdyby to ještě někomu náhodou nestříkalo - mrknite se nejdřív na trysku / připojení, abyste si taky nevyplavili svého Rouvříka jak já ;) PS: když je člověk mladý nadělá spousto blbostí. ale tohle byla vyloženě hovadina ode mě :D :D :D ale rád na to s úsměvem vzpomínám...
Rover 416 // časem snad opět 75 :)

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače

Příspěvek od Tommi_82 » úte bře 03, 2009 7:08

rower píše:To joo :) trysku by to mohlo dobře protáhnout... ale i takové profouknutí by mohlo pomoci pročistit celý systém... ale napadá mě... nezničí to motorky ostikovačů??? teda nevim jak fungují... já jediný motorek ostřikovačů co sem viděl rozebraný byl ještě starý zubový z nějaké škody 100 :D :D a to už je nějaký pátek.. už jste to někdo profukovali a vše ok??
Ze strany trysky při připojených hadičkách výrazně doporučuji nefoukat! Měla by tam možná být i membrána proti opadu vody zpátky do nádrže kterou by to mohlo zničit. K usazení dochází zpravidla v nejužším místě tedy v trysce takže rozpojit trysku a hadičku a profouknout. Trunda mluvil o rozpojení hadiček, tam to smysl dává ale bez odpojení hadiček to smysl nedává. Tohle by dopadlo jak pokus který tu popisuješ následně, tedy katastrofou.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17952
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Ostřikovače

Příspěvek od Trunda » úte bře 03, 2009 18:07

Jasan, jedine s rozpojenyma hadickama! Kurnik... uz abych mel auto doma, tak to vyzkousim... ;-) Myslim, ze jinak v cerpadylku problem nebyva... kdyz jsem to rozpojil, tak to curalo vydatne :-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače

Příspěvek od Tommi_82 » úte bře 03, 2009 18:37

mě vypadla u pětasedmy hadička u ostřikovače světla a chcalo to takovým způsobem že na 2-3 delší (+-10s) ostříknutí bylo pod autem jezero a zhruba 3 litry kapaliny pryč. Ty motorky točej brutálně naštěstí trysky toho tolik nepustěj.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Hibs
Příspěvky: 17
Registrován: úte dub 21, 2009 18:10
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostřikovače

Příspěvek od Hibs » úte dub 21, 2009 22:02

Z me zkusenosti muzu rict, ze jsem mel priskripnutou hadicku mezi nadobou na vodu a kostrou auta. Myslel jsem si ze mam pridreny nebo vadny cerpadlo, tak jsem si na vrakaci sehnal jiny a kdyz jsem sundal predni naraznik abych ho vymenil, zjistil jsem ze je jen ta hadicka skripnuta, vyvedl jsem ji jinou cestou a od te doby jsem s tlakem a ostrikovacema spokojeny. No a jinak kdyz jsou na aute i zadni ostrikovace tak je to zvlastni motorek, kdyby nekdo potreboval, mam jeden plonkovej tak muzu zaslat, nebo osobne predat, jezdim casto z Prerova do Zatce a to bud po dalnici pres Brno Prahu atd a nebo Mohelnice, Chrudim, Kolin.
Kdybyste meli nekdo zajem dejte vedet 777 130 929.

Odpovědět