imobilizer - pomoc !!!

Odpovědět
kubas
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 22, 2009 14:09
Bydliště: praha horní počernice

imobilizer - pomoc !!!

Příspěvek od kubas » stř dub 22, 2009 14:13

potřebuju poradit mam rovera 414 si a už při koupi pan říkal že je špatná dálka že zavírá klíček a otevírá dálkou, dálka odešla a tak sem deaktivovat imobilizer pomoci kodu přes zámek dveří ale momentálně otočením klíče v zámku dveří nereaguje vůbec nic takže ho nemůžu znovu deaktivovat.... prosim pomoc .. :(

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: imobilizer - pomoc !!!

Příspěvek od Tommi_82 » stř dub 22, 2009 14:18

Podařilo se ti to někdy už deaktivovat klíčem v zámku, nebo nikdy? Jde mi o to jestli máme jistotu že tvůj postup zadávání kódu je správnej...
Jinak moje jednoznačná rada je zajet na originál diagnostiku a nechat to napojit, co je tam za problém. Stojí to ale nějakej peniz, případně koupit další dálku a nechat ji naprogramovat, což taky něco stojí...
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: imobilizer - pomoc !!!

Příspěvek od Trunda » stř dub 22, 2009 14:20

Zdravim Te tu mezi nami ;-)
Tak prvni hloupa otazka... baterka v ovladaci? Kolik mas ovladacu? Delaji to vsechny?
Jak rika Tommi, na tohle bude jinak asi nejlepsi diagnostika....
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

kubas
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 22, 2009 14:09
Bydliště: praha horní počernice

Re: imobilizer - pomoc !!!

Příspěvek od kubas » stř dub 22, 2009 14:22

jj pomocí toho kódu to šlo jezdil jsem stim v pohodě ale pak sem vtom hrabal začal alarm tak sem odpojil baterku a už sem nemohl zadat kod sem objednanej ale až za týden a nová dálka bude stát 4500 myslel jsem že to bude jen nejakej kabel nebo čidlo u toho zámku ale to jsem vyměnil a nic...

když sem vyměnil baterku v ovladači tak ta dálka odešla úplně

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: imobilizer - pomoc !!!

Příspěvek od Tommi_82 » stř dub 22, 2009 14:29

Ještě bych zkusil odpojit baterku prvně - pak +, tak na 30 vteřin spojit kroužek co byl na + s kroužkem co byl na -, pak připojit + a nakonec připojit -.
Resetuje se tím řídící jednotka ale třeba to bude mít vliv i na jednotku imobilizeru, vybití kondenzátorů atd...
Je to spíš taková babská rada, ale v nouzi má člověk zkusit všecko.

Jakou jsi do té dálky dal baterku a máš jistotu že ja na ní dostatečný napětí nebo že má dostatečnou kapacitu(jinými slovy že není vybitá)? Za další když jsi vyměnil baterku, zkoušel jsi ovladač dálky znovu spárovat(mnohonásobným pomačkáním vedle odemčenýho auta)?
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

kubas
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 22, 2009 14:09
Bydliště: praha horní počernice

Re: imobilizer - pomoc !!!

Příspěvek od kubas » stř dub 22, 2009 15:07

baterku mi tam dali v obchodě a byla to ta samá... ale to spárování jsem skoušel až potom protože sem si knížku četl pozdě tak já to jdu skusit...

kubas
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 22, 2009 14:09
Bydliště: praha horní počernice

Re: imobilizer - pomoc !!!

Příspěvek od kubas » pát dub 24, 2009 11:20

vubec nic nepomáhá ai budu muset počkat do toho servisu a nevíte kde je v praze..???

radim
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 24, 2007 17:29
Bydliště: Kroměříž

Re: imobilizer - pomoc !!!

Příspěvek od radim » sob dub 25, 2009 19:42

Můžeš napsat jak jsi v tom hrabal - tak až se spustil alarm? Totiž když odpojíš v autě baterii a poté znovu připojíš, tak jak psal Tommi_82 musíš spárovat DO s elektronikou alarmu/imobilizeru (je na jednom čipu). Spárovat 4x zmáčknutím zamykání u odemklýho auta. Pokud nespáruješ = nenastartuješ, neodjedeš.
Jestli sis zničil DO, tak zakoupit nové či zánovní, na diagnostiku a nastavit.
Pokud to chceš vyřešit lacině, a deaktivovat alarm+imobilizer, tak odpojit (odstřihnout) všechny čidla - 4x dveře, kufr, kapota, prostorový. Alarm se bude chovat jako pořád odemklý (nezabliká), ale klíčkem při odemykání a zamykání bude fungovat centrál. Zbývá vyřešit imobilizér. Je to vpodstatě jeden drátek, který dává z jednotky alarmu do řídící jednotky informaci jestli se může nastartovat či nikoli. Na tom velkým konektoru na ŘJ najdi pin č.13 (černo-bílý drát) http://img387.imageshack.us/my.php?imag ... tortd6.jpg Jsou na výběr dvě možnosti - buď kladné napětí anebo zem. Prostě vzít sondu (měřák), jít k autu kde imo funguje, a zkusit u zamknutýho auta jaké tam je napětí, odemknout, a jak se napětí změnilo. Poté napojit káblík z ŘJ přímo na to napětí které určuje "odemknutí" motoru (odstřihnout jej od imobilizeru), a imo je vyřazený - natrvalo.
Oč příjdeš? O komfort odemknout/zamknout dálkou, o blikání, o bezpečné chránění auta.
Plusy: nemusíš dávat těžký prachy do nového DO, tyto auta se nekradou, už nikdy ti nebude auto bezdůvodně houkat, nebudeš mít podobné problémy. Znám spoustu lidí od jiných značek aut starších deseti let, kteří si nechali v servisu odstřihnout alarm. (děcka se honí kolem auta, chytnou se ho a houká, v bouřce při blesku se auto rozhouká, u zamklýho auta otevřeš kufr a auto houká...).
Mít takový problémy tak do toho jdu.
Tohle je pouze teorie, nezkoušel jsem to. Mám R45, takže tento postup nemohu vyzkoušet v praxi.
45 1,6i - 2000, argento colore

kubas
Příspěvky: 30
Registrován: stř dub 22, 2009 14:09
Bydliště: praha horní počernice

Re: imobilizer - pomoc !!!

Příspěvek od kubas » pon kvě 04, 2009 12:58

už hotovo stálo mě to 5500 novej ovladač a opravená elektrika... konečně šlape jak má..... :lol:

Odpovědět