Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od NoobszDJ » ned dub 26, 2009 22:09

čaute takže nedávno som sa stal novým majiteľom tohto auta...auto je skvelé...dobre sa mi s ním jazdí len ma zaráža jedna vec...dosť často sa mi stáva že na stupňoch 1, 2 a 3 mi auto tak nejako divne "skáče"...nerobí to stále a je aj jedno či je motor už zohriatý alebo studený...vždy to spraví iba pri pridávaní plynu...ak držím plyn rovnako tak žiadne "poskakovanie" to nerobí...je to vždy keď pridávam plyn..."skáče" to dokým nepustím a znova nezošlápnem plyn...auto je dovezené z nemecka takže nemám šajnu zistiť, či s ním mal predchádzajúci majiteľ nejaké problémy...malo to len jedného majiteľa...ja som druhý...a ešte taká vec...ukazovateľ teploty mi doteraz neukázal teplotu nad 1/2 budíka (neviem ako to nazvať)...viete mi niekto poradiť čo treba spraviť aby som sa zbavil toho skákania?...či už vymeniť sviečky, filter, váhu vzduchu alebo ja neviem čo ešte...ďakujem...
Rover 416si

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od Tommi_82 » pon dub 27, 2009 5:00

podle mě prokluzuje spojka.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od Eny45 » pon dub 27, 2009 8:29

Mě to dělalo podobně, a řekl bych že už to skoro nedělá, od té doby co mám novej fitr vzduchu a vyčištěnou klapku v sání.
Ale Rovery trošku skáčou, zvášt do těch 2000 otáček. Každému to dělá trochu jinak. Hlavně se musí pomalu na spojku, s ní se dá to cukání vykompenzovat.

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od Noobsz DJ » pon dub 27, 2009 8:57

no tak ak je niečo zo spojkou tak dá sa to nejako rozumne riešiť?...nechcem zasa za nejakú blbosť vyhodiť kopu peňazí...

a ešte k tomu filtru...keďže som hneď menil olej a olejový filter tak sa chystám vymeniť aj vzduchový filter a sviečky...niekde som tu na fóre čítal že dobré sviečky pre Rover sú NKG či jak sa to volá...na spojku idem jemne...spoznávam sa s ňou a je to v pohode...ako som napísal...nerobí to stále...ale tak keď to spraví tak ma to trocha štve...a ešte k vyčisteniu tej klapky sánia...nie som automechanik takže by som Vás niekoho poprosil o radu kde sa tá sranda nachádza a čo tam treba vyčistiť...ďakujem...

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od sector » pon dub 27, 2009 9:10

Noobsz DJ píše:no tak ak je niečo zo spojkou tak dá sa to nejako rozumne riešiť?...nechcem zasa za nejakú blbosť vyhodiť kopu peňazí...

a ešte k tomu filtru...keďže som hneď menil olej a olejový filter tak sa chystám vymeniť aj vzduchový filter a sviečky...niekde som tu na fóre čítal že dobré sviečky pre Rover sú NKG či jak sa to volá...na spojku idem jemne...spoznávam sa s ňou a je to v pohode...ako som napísal...nerobí to stále...ale tak keď to spraví tak ma to trocha štve...a ešte k vyčisteniu tej klapky sánia...nie som automechanik takže by som Vás niekoho poprosil o radu kde sa tá sranda nachádza a čo tam treba vyčistiť...ďakujem...

vidim, ze tento rok na jare se objevuje cim dal tim vice cukajicich roveru :)

U me taky cuka a nejak spatne jede, proste na dvojku, trojku je ten rozjezd nejak hrozne lenivy, pomaly - ted se netroufnu na predjizdeni :(
Pri konstantnich rychlostech auto pocukava - jakoby vynechaval plyn.
Vinu davam spise svickam, spinavemu rozdelovaci, mozna zapalovacim kabelum, a filtru - protoze po zarazeni trojky od 2k otacek do 4,5k otacek proste jede strasne pridusene. Spotreba nestoupla a je stejna, jen proste netahne to tak jak to tahlo kdysi.

Zkus vymenit ty svicky a vycisti si rozdelovac + filtr - je to nejmin prace a malo penez, kdyby nepomohlo tak treba promerit zapalovaci kabely a nelze zapomenout na palivovy filtr - nevim jak ho mas stary, ale mne pred 2 lety dosti pomohl pri duseni auta pri rozjezdu, nebylo to uplne vyreseni problemu, ale vymenou vika rozdelovacu jsem ten problem zcela odstranil.

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od Eny45 » pon dub 27, 2009 9:12

no těřko říct jestli to čištění klapky je nějak důležité. Ale když pujdeš od vzduchového filtru směrem k motoru, po hadici co vede vzduch. Tak tam kde končí, tam je klapka. Já jí měl pěkně černou a obalenou mazlavým sajrajtem. Ale na funkci to zřejmě vliv nemělo.

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od Fujitsu » pon dub 27, 2009 9:16

Sector: mě se taky včera zdálo, že auto vůbec nejede, ale vinu jsem v těch kopcích dával tomu šílenému větru, tak doufám, že se to zase zlepší ;).
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od NoobszDJ » pon dub 27, 2009 9:18

no tak na rozbiehanie na 2 a 3 stupni sa nemôžem sťažovať...ako fakt to auto vypáli riadne...len ma štve to trhanie čo sa občas vyskytne...no občas...neviem povedať ako často...proste niekedy to začne troška trhať...ale ako som písal...len na prvých troch stupňoch to robí...uvidím keď vymením tie sviečky a vyčistím všetky tie veci...hádam sa mi podarí nájsť nejakého automechanika...alebo aspoň niekoho kto má s tým skúsenosti...ja som v motore ešte nič nerobil a radšej ani nechcem :D...netrúfam si na to sám...
Rover 416si

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od sector » pon dub 27, 2009 9:23

Fujitsu píše:Sector: mě se taky včera zdálo, že auto vůbec nejede, ale vinu jsem v těch kopcích dával tomu šílenému větru, tak doufám, že se to zase zlepší ;).
no ja tuto zmenu pozoruju tak tyden, a zadny celni nebo bocni vitr tak mohutny nebyl :(

doufam, ze kdyz vymenim svicky a filt tak se to vylepsi, protoze nevim cim to muze byt.

spotreba benzinu se nezveda, tesneni vika ventilu je nove, olej je novy, vodni pumpa nova... jeste tak rok nebo dva (jesli auto prezije) tak tam bude vse 100% nove a nic origtinalniho nezbyde :) vymenil jsem co se da a uvedomil jsem si, ze proste toto auto nema uz budoucnost - zvlast kdyz me cekaji zadni podbehy - vyreznout, navariz, kytovat, lakovat - protoze vyhnije cely zadek kdyz to necham byt a to je dalsi investice a prodejem tohoto auta je uz nikdy nedostanu zpet :roll: a esteticka hodnota a pomer vykon / spotreba / investovane penize neni rovny a spis to auto bude ztratove. Poohlizim se po nejake 75 od roku 2004/2005, je fakt fantasticke auto - nicmene, potrebuji aby mi muj Rover 416Si slouzila nejakou dobu a chtel bych toto auto dat jeste pritelkyni alespon na rok, aby se poradne naucila ridit - coz bude znamenat, ze po 3 dalsich letech to auto uz bude na odpis :(

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od sector » pon dub 27, 2009 9:26

NoobszDJ píše:no tak na rozbiehanie na 2 a 3 stupni sa nemôžem sťažovať...ako fakt to auto vypáli riadne...len ma štve to trhanie čo sa občas vyskytne...no občas...neviem povedať ako často...proste niekedy to začne troška trhať...ale ako som písal...len na prvých troch stupňoch to robí...uvidím keď vymením tie sviečky a vyčistím všetky tie veci...hádam sa mi podarí nájsť nejakého automechanika...alebo aspoň niekoho kto má s tým skúsenosti...ja som v motore ešte nič nerobil a radšej ani nechcem :D...netrúfam si na to sám...
to mas dobry, myslim, si ze ten problem vyresis
auto 416Si na 2, 3 prevod tahne neuveritelne dobre, po podrazeni z vyssi rychlosti je predjizdeni sama slava a neuveritelne svizna a jista - nicmene kdyz auto netahne, je problem a nechtel bych riskovat :( protoze kdyz jedu 90 na 4 nebo 5 a potrebuji predjet kamion a podrazim na 4 nebo 3 tak to je kaput... nez auto nabere 100-120km/h tak to trva strasnou dobu

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od Eny45 » pon dub 27, 2009 10:36

Cukání na 1,2,3, je způsobeno přímostí převodu. Na jedničku to bude cukat nejvíc, protože motor má silnej před. Zatímco na pětku to necuká, protoře tam není síla, která by přez ten převod autem pohla.
mě to dělalo, možná eště dělá, i když sem pustil plyn, třeba na dvojku, tak to jakoby dvakrát škublo a pak dobré. A když sem hned potom puštění plynu zase plyn sešláp, tak to udělalo to samé. Něco tam dává povel jet - nejet. Bud se hejbe klapka sání, a de tam vzuch, škubne s klapkou a ta se zavře (nevím jestli je to možný) a nebo je to problém v eletrice, která řídí motor.

jediné změny které jsem o dté doby udělal. je novej fitr v sání, a benzín kupuju na OMW místo polského ONO. A už mi to necuká.


Jinak k tomu že auto netáhne, nejezdíš s klimou ? to pak totiž fakt nejede :) A nebo to dle mě může bejt zrujnovaná baterka, kterou musí altík nejprve pořádně doplnit.

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od NoobszDJ » pon dub 27, 2009 10:43

jasne však sa uvidí...tie sviečky vymením hneď ako mi príde výplata...tak isto aj vzduchový filter...zatiaľ ho aspoň skúsim vyčistiť či to niečo pomôže...taktiež pohľadám aj tú klapku sánia ktorú by som tiež vyčistil...palivový filter pohľadám niekde na nete a dám si to spraviť kamarátovi čo má servis...ak Vás ešte niekoho napadne čo by to mohlo ešte spôsobovať tak sem s tým...
a benzín kupujem iba na SHELL...takže žiadny šuvix :D
vďaka :)
Rover 416si

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od Trunda » pon dub 27, 2009 10:47

No vymenit svicky, pripadne kabely a viko neni vubec na skodu.... treba to pomuze...
Ty rozjezdy 1 2 jsou paradni, ale pak uz je znat, ze ten motor ma ubohy kroutak :-( Nad devadesat uz predjizdeni neni zadna slava... To sani asi muze pomoct... musim poridit ten novy filtr a kdyz poznam nejaky rozdil, tak bych mozna i do toho sportovniho filtru sel ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od NoobszDJ » pon dub 27, 2009 10:56

fajn tak to sánie vyčistím ešte dnes tu v robote...mám tu kompresor takže vyfúkať ten vzduchový filter nebude problém...poprípade skúsim aj tú klapku sánia nájsť a vyčistiť aj tu...zatiaľ jediné dve veci čo by som mohol aj dnes spraviť...ostatok bude neskôr...možno že až v sobotu...
Rover 416si

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Re: Rover 416si trhanie pri zošlápnutom plyne

Příspěvek od Eny45 » pon dub 27, 2009 10:57

Musí se to točit no :) Tuhle sem koukal na netu že to dá na trojku 140km/h, to teda zkoušet nebudu, ale 120 tomu občas na předjetí dám. Jinak ale poslední dobou s tímhle taky dost bojuju, a trošku se přikláník k názoru že nafta není špatná věc.
nadruhou stranu by stačil dneštní běžnej přeplnovanej benzín, o 100NM víc od 2000otáček a bylo by vyřešeno.


Jinak ten fitr nevyfoukáš, ani nevypereš. ten musíš vyměnit. Na druhou stranu je to asi 250Kč :wink:

Odpovědět