auto mi protestuje (skapíňa, kolísanie otáčok, trhanie)

Odpovědět
NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

auto mi protestuje (skapíňa, kolísanie otáčok, trhanie)

Příspěvek od NoobszDJ » ned kvě 17, 2009 17:45

čaute páni...dnes na obed keď som si naštartoval auto ma čakalo nemilé prekvapenie...otáčkomer mi vystrelil na hodnotu 1500ot/min a tam sa držali...dobre to by ma nejako moc netrápilo...keď som sa rozbiehal cítil som mierne trhanie...tak isto to bolo pri pustení plynu (auto vždy poskočilo a stále aj skáče), pridaní plynu, podradení ale aj pri radení vyššej rýchlosti...hneď na prvej križovatke mi auto z ničoho nič skapalo...keďže tam bola STOPka tak som začal brzdiť a v tom som pocítil ako auto začalo skákať a skapalo...naštartoval som a išiel som ďalej...ale toho trhania som sa nezbavil...po cca 20km jazdy som zastavil u priateľky...po cca 5 hodinách som auto naštartoval a znova to isté...pri bzdení mi auto skapalo...tentokrát 3x za sebou...vždy keď som začal brzdiť...a celú cestu domov ktorá je cca 35km dlhá išlo dosť nestabilne...myslím tým to trhanie...otáčky mi kolísali ako sa im chcelo...a ešte jednu vec som si dnes všimol...keď pustím plyn tak auto si otáčky drží cc 2 sekundy a až potom začne spomalovať...a to mi nikdy nerobilo...ak som pustil plyn automaticky auto začalo hneď spomalovať...bojím sa že v tom bude niečo veľké...vedeli by ste mi prosím vás niekto poradiť čo s tým môže byť?..ak budú nejaké otázky zodpoviem na ne...na nete som stále takže odpíšem dá sa povedať hneď...
Rover 416si

Uživatelský avatar
Ptech
Příspěvky: 95
Registrován: pát pro 26, 2008 22:32
Bydliště: United Kingdom
Kontaktovat uživatele:

Re: auto mi protestuje (skapíňa, kolísanie otáčok, trhanie)

Příspěvek od Ptech » ned kvě 17, 2009 20:14

NoobszDJ píše:čaute páni...dnes na obed keď som si naštartoval auto ma čakalo nemilé prekvapenie...otáčkomer mi vystrelil na hodnotu 1500ot/min a tam sa držali...dobre to by ma nejako moc netrápilo...keď som sa rozbiehal cítil som mierne trhanie...tak isto to bolo pri pustení plynu (auto vždy poskočilo a stále aj skáče), pridaní plynu, podradení ale aj pri radení vyššej rýchlosti...hneď na prvej križovatke mi auto z ničoho nič skapalo...keďže tam bola STOPka tak som začal brzdiť a v tom som pocítil ako auto začalo skákať a skapalo...naštartoval som a išiel som ďalej...ale toho trhania som sa nezbavil...po cca 20km jazdy som zastavil u priateľky...po cca 5 hodinách som auto naštartoval a znova to isté...pri bzdení mi auto skapalo...tentokrát 3x za sebou...vždy keď som začal brzdiť...a celú cestu domov ktorá je cca 35km dlhá išlo dosť nestabilne...myslím tým to trhanie...otáčky mi kolísali ako sa im chcelo...a ešte jednu vec som si dnes všimol...keď pustím plyn tak auto si otáčky drží cc 2 sekundy a až potom začne spomalovať...a to mi nikdy nerobilo...ak som pustil plyn automaticky auto začalo hneď spomalovať...bojím sa že v tom bude niečo veľké...vedeli by ste mi prosím vás niekto poradiť čo s tým môže byť?..ak budú nejaké otázky zodpoviem na ne...na nete som stále takže odpíšem dá sa povedať hneď...
tipuju nejaka hadicka od podtlaku vypadla/shnila, ci ridici podtlak do ECU

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: auto mi protestuje (skapíňa, kolísanie otáčok, trhanie)

Příspěvek od NoobszDJ » ned kvě 17, 2009 20:44

eee ja ti neviem...do aut viem akurát to, čo som skúšal alebo robil...také nejaké drobne opravy si viem spraviť...ale také niečo čo som popísal nemám ani šajnu...a ECU ani neviem ako vyzerá a ani kde sa to nechádza...proste motor mi je úplne cudzí :(...prosím vás skúste mi niekto nejako pomôcť...lebo ako fakt som dosť zúfalý po dnešnom dni :(
Rover 416si

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: auto mi protestuje (skapíňa, kolísanie otáčok, trhanie)

Příspěvek od NoobszDJ » pon kvě 18, 2009 6:26

čaute...takže problém zrejme vyriešený...kamarát sa mi pozeral na motor za chodu a všimol si vytiahnutú jednu hadičku...bol to zrejme nejaký podtlak alebo čo...taktiež budem asi musieť vymeniť sviečky a káble od rozdeľovača ku sviečkam...no čo už...ak chcem normálne jazdiť bude to treba...
Rover 416si

Odpovědět