Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

hapip
Příspěvky: 191
Registrován: úte čer 09, 2009 13:01
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od hapip » úte čer 09, 2009 13:09

Dobry den zdravím Váš všechny a jsem poctěn že patřim již do tohoto clubu ROVER,
Ted k dotazu, svítí mi kontrolka SRS, a když jedu tak mi to trochu hazi hledal sem zavadu, zvedl sem auto ze předu,sundal kola, aby obě kola přední byly ve vzduchu ,zařadil 1 rychlost trochu sešlapl plyn a a nechal to běžet na jedničku vystoupil sem ,a leve kolo se točilo normalně, ale prave skoro vůbec jako by to něco brzdilo prosím o radu moc děkuji :|

comax
Příspěvky: 100
Registrován: úte zář 18, 2007 0:06
Bydliště: Duchcov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od comax » úte čer 09, 2009 13:53

Zdravim,co se týče SRS=airbag,věčinou stačí rozpojit a vyčistit cidla pod sedadly.U těch kol bych řek,že by to mohl dělat zvlněnej kotouč.

hapip
Příspěvky: 191
Registrován: úte čer 09, 2009 13:01
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od hapip » stř čer 10, 2009 6:55

Zdravím vlněny kotouč není...

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od Eny45 » stř čer 10, 2009 8:49

Tak tam toho moc není. Logicky tam tedy vzniká nějaké tření, které u druhého kola není. Otázka taky je, jestli to nečemu vadí...

- pokud vylučuješ brzdy, které sou i dle mě příčinou. (I dkyby nebyl zvlněnej kotouč, tak destičky sou ke kotouči tak blízko, že třeba u mě se v podstatě stále dotýkaj.)
- Pak často drhne plech, kterej je na předních brzdách. Na dílu s destičkama. Tím stačí větčinou zahejbat a dá pokoj. Ale to je spíš zvukovej problém.

- No pak už to může bejt jedině ložisko ?
- A pak už sem nakonci, tedy v diferenciálu. Tady zase ložisko.

Ale jak říkám, pokud se točej obě, i když jinak, tak v tom problém nevydím. Domnívám se, že pokud bych to auto takle zvednul a nechal to taky běžet naprázdno, tak ty kola budou mít taky jinou rychlost.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od Tommi_82 » stř čer 10, 2009 9:42

Snad se vyjádří nějakej odborník, ale já jako laik bych to neřešil. Nevím jakej typ diferenciálu tam je, ale hold když má každá poloosa včetně kola, brzdy, atd. jiný tření (jakože u třeba deset let starýho auta me to ani trochu nepřekvapuje) tak není divu že se díky diferenciálu každý kolo točí jinou rychlostí. Tobě to dělá nějaký problémy na cestě? Nebo tě jen zaujalo že se točí ve vzduchu každý jinou rychlostí?

Jde o to že tady ti asi nikdo nic neporadí..
Kdybys vyměnil vše mezi diferenciálem a pneumatikou tak by to hold asi nedělalo, otázka je jestli to má nějakej smysl, když na cestě se auto chová normálně..
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
MilanV
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 01, 2009 20:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od MilanV » stř čer 10, 2009 10:10

Je to přesně jak má být. Diferenciál je právě od toho, aby bylo v záběru vždy jen jedno kolo. Tedy aby se točilo. Vždy se točí to kolo, které je méně zatíženo. Když na tom heveru při zařazené rychlosti prostě jen podržíš to točící se kolo, tak se bez nějakého většího vymlouvání začne točit to druhé. Teprve pokud by se to nestalo, byl by důvod k obavám. čau. No a to, že vždy bude nějaký rozdíl různých odporů (brzdové desky, ložisko, ...)na různých kolech, to je asi jasné.

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od Zakar » stř čer 10, 2009 10:32

Tak to bych vůbec neřešil. :lol: ( ty kola)
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od Hombre » stř čer 10, 2009 10:37

Nedělej nebezpečné pokusy a zkus těmi koly zatočit rukou, jesli to jedno drhne, tak je třeba rozebrat tu brzdu a zkontrolovat stav prachovky na pístku a prachovek na vodicích čepech. Zřejmě bude něketrá prachovka poškozená a pístek nebo vodicí čep trochu přireznul. A než budeš zkoušet točit těmi koly, sešlápni a povol brzdový pedál.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Uživatelský avatar
Samojec
Příspěvky: 30
Registrován: úte kvě 20, 2008 9:58
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od Samojec » stř čer 10, 2009 12:52

Připojil bych se k airbagu. mě to dělá občas auto když vezu přítelkyni. jak mile si sedne. Rover sepne kontrolku SRS, asi mi ji hlídá :) . U mě je problém pod sedadlem spolujezdce v kontaktech. SRS je právě napojeno jednak na brzdy tak na čidla airbagu a čidla na karoserii. Další možnost je že nějaké čidlo načetlo chybu a můžeš s tím na diagnostiku.

Ještě k tomu kolu. když jedeš a pustíš volant má tendenci auto nějak zatáčet?

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od Eny45 » stř čer 10, 2009 13:05

Vypozoroval jsem že kontrolka ABS se zpravidla rosvítí, když hejbu se sedadlem dopředu - dozadu. Potom třeba tři dny svítí a zhasne.
Je jasný že to sou kontakty pod sedačkou. Ale mě se do toho nechce :)

Uživatelský avatar
Samojec
Příspěvky: 30
Registrován: úte kvě 20, 2008 9:58
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od Samojec » stř čer 10, 2009 13:30

Právě to taky nechávám ladem. vzlášt teď jak je teplo a materiál se roztáhl tak to zhaslo. V zimě mi to zase svítí dosti. Někdo mě varoval že jakmile to rozpojím a vyčistím budu muset na diagnostiku aby mě smazali chybu. Ale jestli je to kontakty je okruh rozpojen a stejně to zhasne. Jinak ta kabeláž je zespoda sedaček zkusil bych s tím zavrtět. Otázka do jaké míry je SRS plně funkční pokud svítí kontrolka a jak málo stačí na samovolné vystřelení airbagu čí v případě nehody k nevystřelení.

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od NoobszDJ » stř čer 10, 2009 14:18

čaute...tak ja vám neviem ale mne to SRS svieti len keď mám kľúč v štartovacej polohe...SRS mi zhasne asi cca 2 sekundy po naštartovaní auta takže s tým žiadne skúsenosti nemám...dosť jazdím aj dlhé trasy a na sedadle sa dosť "hemžím" a nikdy nič...takže v čidlách pod sedadlami by asi problém nemal byť...skôr by som hľadal buď pri tých brzdách alebo niekde na čidlách v karosérií...
Rover 416si

hapip
Příspěvky: 191
Registrován: úte čer 09, 2009 13:01
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od hapip » stř čer 10, 2009 16:03

Děkuji za rady jste opravdu hodní lidé rozeberu ty brzdy

Uživatelský avatar
MilanV
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 01, 2009 20:54
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od MilanV » stř čer 10, 2009 18:11

hapip píše:Děkuji za rady jste opravdu hodní lidé rozeberu ty brzdy
Dej na dobrou radu a nerozebírej žádné brzdy. Zkus při vypnutém motoru potočit kolečkama, a pokud to jde bez velké námahy, tak bych to,tak jak už tady bylo řečeno, neřešil. . Brzdové destičky budou vždycky trochu třít o kotouče. A jestli se ti točily při zařazené rychlosti na heveru obě kola, byť jedno víc a druhé jen tak-tak, tak určitě nejsou brzdy zadřené.

hapip
Příspěvky: 191
Registrován: úte čer 09, 2009 13:01
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviti kontrolka SRS, prosím o radu

Příspěvek od hapip » čtv čer 11, 2009 21:43

Na cestě mi to děla to že mi to hazí,slíšim takove bouchání, ikdyž sem ted vyčistil ty brzdy na prave straně,geometrie mam nově udělanou a kola taky vyvažené

Odpovědět